Podľa New York Times sa Armstrong chce priznať k dopingu

Podľa piatkového vydania denníka The New York Times zvažuje bývalý americký cyklista Lance Armstrong priznanie užívania zakázaných látok počas svojej kariéry. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) si osvojila názor Antidopingovej agentúry USA (USADA) a v októbri 2012 Američanovi anulovala všetky výsledky od roku 1999 a potrestala ho doživotným dištancom. Štyridsaťjedenročný Armstrong prišiel aj o všetkých sedem titulov z prestížnych pretekov Tour de France.

The New York Times ďalej uvádza, že Armstrong mal povedať vyšetrovateľom, že sa chce verejne priznať k dopingu. Denník však bližšie nešpecifikoval svoj zdroj, vraj ide o niekoľko ľudí, ktorí sú so situáciou oboznámení.

Armstrong doteraz popieral svoju vinu a jeho právnik Tim Herman nemá vedomosti o tom, že by sa mal bývalý člen tímu Astany a US Postal Service priznať. "Neviem o tom, ale všetko je možné. Teraz to však nie je najhorúcejšia otázka," vyjadril sa pre spomínaný denník Herman.

Údajné Armstrongové stretnutie s generálnym riaditeľom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Davidom Howmanom a šéfom exekutívy USADA Travisom Tygartom Herman dementoval.

WADA nevie nič o možnom Armstrongovom priznaní

Generálny riaditeľ Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) David Howman vyhlásil, že túto organizáciu nekontaktoval bývalý cyklista Lance Armstrong ohľadom svojho možného priznania sa k užívaniu zakázaných podporných prostriedkov počas kariéry. Denník New York Times v piatok citoval anonymný zdroj, ktorý tvrdil, že 41-ročný Texasan zvažuje priznať sa k niekdajšiemu dopingu.

"Podľa niekoľkých ľudí zasvätených do situácie sa Armstrong možno bude chcieť stretnúť s Howmanom," napísali noviny New York Times. "WADA ani ja sme nedostali od Armstronga alebo niektorého z členov jeho tímu právnikov žiadne informácie," uviedol Howman pre Sunday Star-Times.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Dnes sa v rámci nášho historického seriálu prenesieme do 80-tych rokov 20. storočia. Predstavíme si amerického pretekára Grega LeMonda, ktorý dokonale demonštroval význam aerodynamiky v cyklistike.
Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Ubezpečenia britského cyklistu Chrisa Frooma o jeho nevine vyvolali pochybnosti, prečo štvornásobnému víťazovi Tour de France ihneď nepozastavili činnosť po tom, ako neprešiel dopingovým testom.
Lance Armstrong a jeho budúcnosť

Lance Armstrong a jeho budúcnosť

Čo čaká tento rok Lanca Armstronga a čo vlastne „čierny bod“ v cyklistickej histórii momentálne robí?
keyboard_arrow_up