Bratislava premiérovo na triatlonovej mape Európy

Bratislava premiérovo na triatlonovej mape Európy

Bratislava sa tento rok premiérovo zaradí na triatlonovú mapu Európy, keď v termíne 17. – 18. mája 2014 bude hostiť preteky série Európskeho pohára 2014 s názvom PRESTIGIO CITY TRIATHLON BRATISLAVA 2014 - ETU European Cup.

Keďže Medzinárodná triatlonová únia určila dátum 15. máj 2014 za začiatok kvalifikácie o postup na Olympijské hry 2016 do brazílskeho Ria de Janeiro, v hlavnom meste Slovenska budú mať triatlonisti dvojnásobnú motiváciu zabojovať o body do svetového rebríčka!

Po predchádzajúcich dvoch úspešných ročníkoch CITY TRIATHLON BRATISLAVA 2012 a 2013 sa organizátori z Realiz Sport Team-u rozhodli posunúť latku kvality a úrovne podujatia o stupeň vyššie a tretie pokračovanie medzinárodných triatlonových pretekov je premiérovo zaradené do seriálu Európskeho pohára (druhýkrát v histórii Slovenska – prvý raz sa Európsky pohár v triatlone na Slovensku konal v roku 2010 a preteky v Senci taktiež organizoval Realiz Sport Team – pozn.).

Presne tri mesiace pred štartom podujatia - 17. februára 2014 spúšťajú organizátori registráciu na oficiálnej webovej stránke podujatia - http://www.citytriathlon.sk , na ktorej okrem základných informáciách o podujatí, nájdu návštevníci propozície pretekov, sprievodný program, informácie o možnosti ubytovanie...

„Ohlasy na predchádzajúce ročníky City triatlonu boli veľmi pozitívne a tak sme sa rozhodli posunúť latku úrovne pretekov ešte vyššie a s prípravou Európskeho pohára sme začali už koncom roka 2013. Organizácia podujatia je pre nás veľkou výzvou, ktorú znásobil aj fakt, že v Bratislave sa začne boj o miestenky na olympiádu v Riu 2016,b“ povedal šéf organizačného výboru pretekov Marián Horinek.

PRESTIGIO CITY TRIATHLON BRATISLAVA 2014 sa uskutoční priamo v uliciach slovenskej metropoly. Preteky sa uskutočnia v areáli Kuchajdy a Lakeside Parku, cyklistický okruh povedie mestskou časťou Bratislava - Nové mesto. Po predchádzajúcich dvoch vydarených edíciách podujatia očakávajú organizátori na štarte vyše 800 pretekárov z viac ako 30 krajín celého sveta, vrátane európskej špičky a účastníkov olympijských hier.

Okrem pretekárov v kategórii Elite, ktorí budú v Bratislave bojovať o body do Európskeho pohára, budú mať v rámci dvojdňového podujatia možnosť otestovať svoje schopnosti triatlonisti všetkých výkonnostných skupín. Organizátori do programu zaradili aj preteky vekových kategórií (tzv. age group), preteky tímových štafiet, či firemných štafiet. A nezabudli ani na najmenších – súťaže pripravili už pre deti od dvoch rokov.

Podujatie na bratislavskej Kuchajde bude mať aj charitatívny rozmer. Organizátori (podobne ako vlani) z časti štartovného a sponzorských príspevkov podporia špeciálnu základnú školu s materskou školou pre deti s autizmom. Súčasťou Prestigio City Triatlonu Bratislava 2014 bude taktiež bohatý sprievodný program, ako aj športová výstava Expo. Záštitu na najväčším triatlonovým podujatím na Slovensku v tomto roku prevzali minister školstva vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič a primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Hej, commuter, chýba ti cesta do práce?

Hej, commuter, chýba ti cesta do práce?

Ako nás spojilo dochádzanie na bicykloch za prácou do Bratislavy, vďaka čomu som objavila cyklistiku, zaujímavých ľudí a nový životný štýl.
Video: 150 km bez áut popri Dunaji - tip na výlet play_arrow

Video: 150 km bez áut popri Dunaji - tip na výlet

Bratislavská hrádza je populárna a často využívaná. Kam sa dá po nej až dostať a aký bicykel si zobrať?
keyboard_arrow_up