Neskutočné: Cyklista nafúkal rekordných sedem promile!

Neskutočné: Cyklista nafúkal rekordných sedem promile!

Neuveriteľných takmer sedem promile namerali policajti 29-ročnému cyklistovi. Mladého muža zastavili v obci Veľké Orvište v okrese Piešťany pri bežnej kontrole.

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, 29-ročný cyklista nafúkal 3,32 mg/l alkoholu v dychu, čo je 6,9 promile. Pri takomto výsledku musel mladík vypiť minimálne jeden liter tvrdého alkoholu krátko predtým, ako mu muži zákona dali fúkať. Hliadka tento priestupok zaevidovala a spis zaslala na prejednanie na dopravný inšpektorát. Cyklistovi hrozí za alkohol v správnom konaní pokuta od 150 do 800 eur.

Polícia pripomína cyklistom, že ani oni si nemôžu sadnúť na bicykel posilnení alkoholom. Strata rovnováhy a náhle vybočenie z jazdnej dráhy môže spôsobiť nemalé kolízie, a to najmä ak je tma. Neraz sa totiž policajti stretli i s prípadmi ležiaceho cyklistu na ceste a nie sú to vždy príbehy so šťastným koncom, upozornila Linkešová.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Slovakman Triathlon 2020 - čo je to triatlon? play_arrow

Video: Slovakman Triathlon 2020 - čo je to triatlon?

Na majstrovstvách SR a ČR v dlhom triatlone si povieme, čo je to triatlon, aké druhy existujú a pridáme aj nejaké zaujímavé čísla.
Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Počas prvej augustovej soboty sa v Piešťanoch v jeden deň odohrajú tak Majstrovstvá Slovenskej, ako aj Českej republiky v dlhom triatlone spolu s Czechmantour 2020 - navyše s medzinárodnou účasťou elitných pretekárov a neopakovateľnou atmosférou.
Pozvánka: DHL Sereďmaratón 2020 - tentoraz virtuálne

Pozvánka: DHL Sereďmaratón 2020 - tentoraz virtuálne

Po 14-tich ročníkoch prichádza Sereďmaratón so špeciálnym formátom. Sumár toho, čo sa zmenilo a aké zaujímavé výhody vám to prinesie, vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
keyboard_arrow_up