Fotogaléria: Návšteva v centrále nemeckého výrobcu bikov Ghost

Fotogaléria: Návšteva v centrále nemeckého výrobcu bikov Ghost

Minulý týždeň sme sa boli pozrieť na novú kolekciu Ghost 2017, ale fotografie zatiaľ nemôžu byť publikované, respektíve, nové modely sme nemohli fotografovať. Absolvovali sme však prehliadku továrne a centrály spoločnosti v nemeckom meste Waldsassen, kde sme fotografovať mohli, a tak môžeme priniesť fotoreport zo zákulisia výroby, resp. skladania bikov.

Waldsassen je malé mestečko, ktoré sa nachádza z Bratislavy približne 6 hodín autom (cca 550 km). Pri prechádzke po mestečku vidíme takmer výhradne biky Ghost rôznych ročníkov - aj tie doslova archívne . Ako sa dozvedáme pri prehliadke, miestni ľudia nemajú na biky extra zľavu, ale každý zamestnanec už áno.

Z vonku je to klasická “hala”, tak som ju aj zabudol cvaknúť, ale predsa to podstatné je vo vnútri. Súčasťou návštevy bol aj výjazd, ale na modeloch 2016.

Momentálne už majú sériu 2016 hotovú a robí sa iba pár posledných kusov, preto vo vnútri panuje celkom pohodové tempo a ani veľa pracovníkov nestretávame. Sprievodca nám to vysvetľuje, že veľa zamestnancov čerpá letné dovolenky a čoskoro sa to opäť rozbehne naplno. Obdobne aj sklady znejú prázdnotou, ale nenechajte sa zmiasť, čoskoro to tu bude našpikované až po strop tovarom a linky budú naplno frčať.

Ani neprekvapí, že pri montážnych pásoch hrá české rádio a chlapi a ženy sa rozprávajú v češtine. Blízkosť Česka, ktoré je doslova za rohom (4 km), určite teší aj manažment spoločnosti. Každopádne, viacero Čechov alebo Slovákov pracuje v Ghost-e aj na vyšších postoch, ako napríklad Slovák Majo, ktorý robí produktového manažéra. Podobných príkladov tu nachádzame viacero, pričom v celej fabrike pracuje približne 130 ľudí.

Históriu spoločnosti Ghost a pár jej zaujímavostí sa môžete dozvedieť vo videu: Nemecká kvalita v znamení Ghost. Mimochodom, v čase 1:05 uvidíte ich centrálu s výrobnou halou, kde sa uskutočnila naša prehliadka.

A už slúbená fotogaléria, ktorá bola robená iPhonom, nie práve za ideálnych podmienok.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up16thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy play_arrow

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy

Dá sa chrániť pred striekajúcou vodou a blatom úplne? V čom sú špecifické ebiky pri kúpe blatníkov? Aký typ ebiku má výhodu oproti ostatným?
Unboxing: Ghost Lanao – úvod do cyklistiky pre dámy

Unboxing: Ghost Lanao – úvod do cyklistiky pre dámy

Výrobca Ghost nemyslí iba na XC a enduro pretekárov. Z ich portfólia sme si na unboxing vybrali dostupný dámsky model Lanao.
Video: Trochu iný hardtail alebo dlhodobé skúsenosti s Ghost Lector SF play_arrow

Video: Trochu iný hardtail alebo dlhodobé skúsenosti s Ghost Lector SF

Pomerne extrémna geometria, vzpery, ktoré by mali výrazne pohlcovať vibrácie, integrovaná teleskopická sedlovka a ďalšie zaujímavé prvky. Poďme sa pozrieť na moje dojmy po cca 2 sezónach jazdenia.
keyboard_arrow_up