Canyon a Kraftwerk – limitovaná edícia 21 bicyklov na počesť známej hudobnej skupiny

Canyon a Kraftwerk – limitovaná edícia 21 bicyklov na počesť známej hudobnej skupiny

PR článok

Tour de France odštartovala v sobotu z mesta Düsseldorf, odkiaľ je aj známa skupina Krafwerk. A práve tieto 2 skutočnosti inšpirovali Canyon na vytvorenie limitovanej edície modelov Ultimate CF SLX.

Pomerne netradičné spojenie ozrejmil zakladateľ značky Canyon – Roman Arnold. Pre neho je zvuk skupiny Kraftwerk spojený s riadnymi „žúrkami“ z mladosti a rovnako vo veľkej miere inšpirovala skupina aj vývoj značky v mnohých smeroch. Ďalším podnetom bola samozrejme skutočnosť, že tohtoročná Tour de France štartovala práve z Düsseldorfu. Možno ste si všimli dizajn časovkárskeho stroja Tonyho Martina, nemeckého jazdca a špecialistu na jazdu proti chronometru, reprezentujúceho tím Katusha-Alpecin. V podobnom dizajne je pripravená špeciálna edícia 21 bicyklov Ultimate CF SLX, s prívlastkom Kraftwerk.

Samozrejme, tento model je sám o sebe výstavnou skriňou moderných technológií, no zaujme najmä jeho povrchová úprava. Skupina Kraftwerk je známa svojou precíznosťou a v podobnom duchu je vyvedený ručne maľovaný rám, kde sa kládol dôraz aj na ten najmenší detail. Na rám je aplikovaný geometrický vzor, ktorý pochádza priamo od zakladateľa kapely – Ralfa Hüttera. Celý proces tvorby trvá dokopy 7 hodín. Nezaostáva ani výbava, ktorá sa ako inak, spolieha na elektroniku, resp. bezdrôtové radenie SRAM eTap. Na poste kolies sa nachádza model Zipp 303 Firecrest. Bude sa jednať skutočne o limitovanú edíciu, pretože do predaja pôjde iba spomínaných 21 kúskov – konkrétne v pondelok a za cenu rovných 10 000 €. O modeloch Ultimate CF SLX si môžete prečítať aj v prehľade cestnej kolekcie značky Canyon pre rok 2017. Viac podrobností o projekte sa dozviete na stránkach canyon.com/sk/kraftwerk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Prvý ročník legendárneho podujatia v Českej republike je už minulosťou a nezadržateľne sa blíži druhé pokračovanie, ktoré sľubuje úplne novú, ale v kráse nezaostávajúcu trať. Aké prekvapenia a novinky si pre nás organizátori pripravili?
Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom play_arrow

Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom

Je čas na nový pohľad na doplnky CTM? Zaslúžia si rovnaký rešpekt, ako obľúbené biky s nápisom CTM?
Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Áno, vieme to. Sezóna nikdy nekončí. Predsa len sa ale blížime do časti roka, kedy máme za sebou prvé sústredenia v teple, trenažéry zbalené v krabici a na lyže už začína padať prach.
keyboard_arrow_up