Canyon a Kraftwerk – limitovaná edícia 21 bicyklov na počesť známej hudobnej skupiny

Canyon a Kraftwerk – limitovaná edícia 21 bicyklov na počesť známej hudobnej skupiny

PR článok

Tour de France odštartovala v sobotu z mesta Düsseldorf, odkiaľ je aj známa skupina Krafwerk. A práve tieto 2 skutočnosti inšpirovali Canyon na vytvorenie limitovanej edície modelov Ultimate CF SLX.

Pomerne netradičné spojenie ozrejmil zakladateľ značky Canyon – Roman Arnold. Pre neho je zvuk skupiny Kraftwerk spojený s riadnymi „žúrkami“ z mladosti a rovnako vo veľkej miere inšpirovala skupina aj vývoj značky v mnohých smeroch. Ďalším podnetom bola samozrejme skutočnosť, že tohtoročná Tour de France štartovala práve z Düsseldorfu. Možno ste si všimli dizajn časovkárskeho stroja Tonyho Martina, nemeckého jazdca a špecialistu na jazdu proti chronometru, reprezentujúceho tím Katusha-Alpecin. V podobnom dizajne je pripravená špeciálna edícia 21 bicyklov Ultimate CF SLX, s prívlastkom Kraftwerk.

Samozrejme, tento model je sám o sebe výstavnou skriňou moderných technológií, no zaujme najmä jeho povrchová úprava. Skupina Kraftwerk je známa svojou precíznosťou a v podobnom duchu je vyvedený ručne maľovaný rám, kde sa kládol dôraz aj na ten najmenší detail. Na rám je aplikovaný geometrický vzor, ktorý pochádza priamo od zakladateľa kapely – Ralfa Hüttera. Celý proces tvorby trvá dokopy 7 hodín. Nezaostáva ani výbava, ktorá sa ako inak, spolieha na elektroniku, resp. bezdrôtové radenie SRAM eTap. Na poste kolies sa nachádza model Zipp 303 Firecrest. Bude sa jednať skutočne o limitovanú edíciu, pretože do predaja pôjde iba spomínaných 21 kúskov – konkrétne v pondelok a za cenu rovných 10 000 €. O modeloch Ultimate CF SLX si môžete prečítať aj v prehľade cestnej kolekcie značky Canyon pre rok 2017. Viac podrobností o projekte sa dozviete na stránkach canyon.com/sk/kraftwerk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Canyon cestná kolekcia 2020 - posuňte sa na vyššiu úroveň PR článok

Canyon cestná kolekcia 2020 - posuňte sa na vyššiu úroveň

Či už túžite po aerodynamických krivkách, po nízkej hmotnosti alebo po univerzálnom bicykli na cesty aj mimo nich, Canyon má v ponuke na rok 2020 pre každého niečo.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
keyboard_arrow_up