Predstavenie: Duše Tubolito – nový etalón v úspore hmotnosti

Predstavenie: Duše Tubolito – nový etalón v úspore hmotnosti

PR článok

Používate latexové duše, pretože je to najľahšie riešenie? To ste ešte asi nepočuli o dušiach Tubolito.

Na poli s materiálmi, z ktorých sa vyrábajú bicyklové duše, sa za posledných 25 rokov, až na pár nevydarených pokusov, nezmenilo prakticky nič. Na výber ste mali z ťažších butylových alebo ľahkých latexových. Túto dogmu sa snaží vyvrátiť značka Tubolito, ktorá prišla na trh s revolučnými dušami z termoplastu. Zaujíma vás, aké vlastnosti majú? Čítajte ďalej.Lepšie vo všetkých ohľadoch


Duše Tubolito sú charakteristické svojou sýtou oranžovou farbou. To však nie je jediná vec, ktorá ich odlišuje od zvyšku konkurencie. Oproti tým štandardným sú až o dve tretiny ľahšie a podstatne odolnejšie voči defektu a prerazeniu. V porovnaní s latexovými zase nestrácajú tlak. Tenká stena duše sa rovnako podieľa aj na nižšom valivom odpore plášťa. Možno sa to zdá až ako podozrivo lákavý výpočet vlastností, no tieto duše reálne fungujú a v prípade prepichnutia sú stále opraviteľné, a to sadou na to určenou.Ľahké ako pierko a s polovičným priemerom


Reálna hmotnosť cestnej duše je 40 g so 42 mm galuskovým ventilom a hmotnosť 29“, vhodnej pre plášte so šírkou 1,8-2,4“, je iba 85 gramov. To znamená, že pri použití páru týchto duší dokážete ušetriť cca až 120-250 g na obvodovej hmotnosti vašich kolies. Pokiaľ jazdíte bezdušové plášte a vozíte so sebou dušu ako „rezervu“ v prípade prerezania plášťa, určite sa hodí tretinová veľkosť a hmotnosť, ktorú zmestíte do každej kapsičky alebo vrecka.Pluskové plášte? No problem!


Problém nepredstavujú ani pluskové plášte, kde na hmotnostnej úspore ušetríte asi najviac. Tubolito je v ponuke rovnako pre rozmer 27,5+ (650B+), ako aj 29+, čo sú v praxi plášte so šírkou 2,5 až 3,0 palca.Odolnosť na prvom mieste


Kombinácia nízkej hmotnosti a dvojnásobne vyššej odolnosti sa zdá byť ako utópia. Pri použití materiálu označeného ako TPU, čo je termoplast s elastomérom, to je však možné. Tieto materiály nahradili veľa gumových komponentov v automobilovom aj farmaceutickom priemysle. Ak nemáte v obľube lepenie defektov, tieto duše vám teda pomôžu rozhodne viac v ich predchádzaní ako obyčajné duše.Made in EÚ


Ako bonus sú vyrábané v rámci Európskej únie, aby bola zabezpečená ich vysoká kvalita a presnosť pri výrobe.Duše Tubolito sú veľmi dobrou alternatívou pre všetkých, ktorí nechcú alebo nemôžu prejsť na bezdušové plášte, no chcú vylepšiť vlastnosti svojich zapletýných kolies, znížiť ich rotačnú hmotnosť, valivý odpor a zároveň zvýšiť ich odolnosť voči defektom.Odporúčaná maloobchodná cena týchto duší sa pohybuje na úrovni tesne pod 28 € za kus. Ak by ste si chceli o tomto zaujímavom produkte naštudovať viac, navštívte stránky výrobcu tubolito.com.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinka: XPLR gravel kolekcia - vyťaž z biku viac

Novinka: XPLR gravel kolekcia - vyťaž z biku viac

Tri renomované značky SRAM, RockShox a Zipp prinášajú na trh tri sety produktov, aby dali každému jazdcovi presne to, čo potrebuje.
Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti PR článok

Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti

Talianska značka Nalini má za sebou takmer 50 rokov skúseností. Navrhuje cyklistické oblečenie nielen pre profesionálne tímy ako napríklad Astana, Total Direct Energie či Cofidis, ale ich výrobky radi nosia aj bežní ľudia a športovci všetkých kategórií.
Test: Tubolito MTB PSENS – inteligentná duša s tlakomerom

Test: Tubolito MTB PSENS – inteligentná duša s tlakomerom

Za posledné roky sme si zvykli, že označenie „smart” majú rôzne doplnky ako náramky, hodinky, prípadne oblečenie. Že sa mi však do rúk dostane smart duša, by som naozaj nečakal.
keyboard_arrow_up