Poobede...smer Rakusko ? ...na nejake 2 hodinky
06.05.2014 - 10:32:31
00
Nakoniec som šiel Gabčíkovo...prvýkrát...cesta tam proti vetru :/ a nie a nie prísť na jej koniec..keď som prišiel na koniec, tak tam bola brána a tabule so zákazom vstupu a pod. (neviem, či som mal ten areál nejako obísť? alebo sa tade môže v pohode jazdiť?)

Niekde cca za Vojkou smer Čunovu som začal niekoho prenasledovať...chvíľami som sa aj doťahoval, ale potom mi už ušiel...kto mi dal dnes taký tréning? :D ..a to som chcel ísť len voľne, nech sa šetrím na víkendové kopčeky :D
06.05.2014 - 19:48:31
00
prosim prosim, viete mi poslat overene trasy na cestak v Rakusku ? 50 - 100 km ... najlepsie ak mate na Garmine alebo gpx ... prinajhorsom si to preklikam
dakujem velmo krasne
07.05.2014 - 08:12:10
00
Paci, Neusiedler See z BA. po ceste spat sa mi seklo GPS.
07.05.2014 - 09:12:22
00
dakujem pozrem
07.05.2014 - 10:55:46
00
filini neviem či preferuješ rovinu alebo kopce, ale ak to druhé vyber sa ccc 120km (necelé 2 hod autom z BA) do Gloggnitzu a v okolí Semmeringu sa "vyšantíš" do úmoru. Je tam niekoľko sediel nad 1000 m a nespočetné množstvo variant okruhov, osmičiek, slučiek a pod. My tam chodíme min.1x do roka a je to super. Tu v SK by som musel ísť na stredné Slovensko, aby som natrénoval také dlhé stúpania. Aj v okolí Wienerwladu či Gutensteinských Álp je dosť trás. Kvalitné cesty a tolerantní vodiči, to je rakúsky bonus. Bohužiaľ GPS odtiaľ nemám, ale z mapy nie je problém naplánovať.
07.05.2014 - 13:31:23
00
jaja_16 - ak si siel po samorinskej strane tak si na konci zrejme narazil na zavrenu branu ci rampu, ktoru staci len preliezt. inak casto byva otvorena, takze je to skor vynimka. takto sa da spravit gabcikovsky okruh po oboch stranach dunaja, a nemusis sa vracat po tej istej strane.
07.05.2014 - 14:07:21
00
Ano, ta brana bola zatvorena...tak som ju preliezol...len ma znepokojovali tie tabule so zakazom, a ziadne vynimky pre cyklistov som nevidel
07.05.2014 - 14:41:11
00
filini neviem či preferuješ rovinu alebo kopce, ale ak to druhé vyber sa ccc 120km (necelé 2 hod autom z BA) do Gloggnitzu a v okolí Semmeringu sa "vyšantíš" do úmoru. Je tam niekoľko sediel nad 1000 m a nespočetné množstvo variant okruhov, osmičiek, slučiek a pod.

Pravda, pravda. Krásne je stúpanie z Payerbach-Reichenau cez Breitenstein na Semmering. Je to také šťavnaté stúpanie s krátkymi stojkami na jednom úseku so značkou 24%. Cesta úzka, výborný povrch, žiadna premávka. Vlní sa v skalných zárezoch a na niekoľkých miestach sa križuje s najkrajšou železničnou traťou v Rakúsku, ktorá je vedená tou prírodnou divočinou na vysokých dvojúrovňových viaduktoch v krásnej scenérii. Doporučujem si ju pridať do toho okruhu v okoli Semmeringu.
07.05.2014 - 15:29:21
01
filini neviem či preferuješ rovinu alebo kopce, ale ak to druhé vyber sa ccc 120km (necelé 2 hod autom z BA) do Gloggnitzu a v okolí Semmeringu sa "vyšantíš" do úmoru. Je tam niekoľko sediel nad 1000 m a nespočetné množstvo variant okruhov, osmičiek, slučiek a pod. My tam chodíme min.1x do roka a je to super. Tu v SK by som musel ísť na stredné Slovensko, aby som natrénoval také dlhé stúpania. Aj v okolí Wienerwladu či Gutensteinských Álp je dosť trás. Kvalitné cesty a tolerantní vodiči, to je rakúsky bonus. Bohužiaľ GPS odtiaľ nemám, ale z mapy nie je problém naplánovať.

nie nie, skor to prve, problem mi robia aj nase "kopce" :( Skor pojazdim len tu za hranicami hned od domu, max autom po hranicu.
08.05.2014 - 12:09:10
00
Kolegovia, prosím vás, v lete sa budem istú dobu zdržiavať v BA a chcel by som vedieť akými cestami( ešte lepšie ulicami) sa bez úhony dostanem z Petržalky(okolie Námestia hraničiarov) na cesťáku za hranice SK, teda niekam na Maďarsko a Rakúsko, ďakujem
12.06.2014 - 21:15:47
00
Tiez som sa obaval pri prvych vyjazdoch do Rakuska bezpecneho vyjazdu z BA, najprv som chodil opatrne po cyklotrase stary most, novy most, lafranconi a berg, ale pohodlnejsie a celkom v pohode to vychadza aj rovno po Viedenskej ceste.
12.06.2014 - 22:06:43
00
Momo001
Za mňa toľko. Ak do Rakúska, tak najkratšie to máš, pustiť sa po Rusovskej ceste, odbočiť na Kopčiansku a stále po nej okolo petržalskej stanice až na samý koniec, kde prejdeš hranicu a si odrazu v Rakúsku a hneď v prvej obci Kittsee. Rusovská cesta je síce frekventovanejšia, ale snáď ten kúsok prežiješ a neskončíš so psychickou ujmou u Pinela v Pezinku. Ak nemáš rád svoj cesťák, tak môžeš na Kopčianskej využiť cyklochodník spoločný s chodcami, ktorý ťa dovedie cez rôzne nečakané prekážky až na hraničnú čiaru, kde končí a ide už iba miestna cesta bez premávky do Kittsee.
Pokiaľ do Maďarska, ja by som tam nešiel, majú cesty rozmrdané ako my, tak najlepšie po hrádzi smer Čunovo. Na tú sa dostaneš z Hraničiarov najkratšie po Starohájskej. Tá začína hneď za tou svetelnou križovatkou vedľa Hraničiarov, potom križuje Kutlíkovu a končí ako slepá ulica. Tam ale pokračuje chodník spoločný s chodcami a cyklistami, ktorý ťa po krátkom úseku dovedie k Dolnozemskej, odbočíš do prava a kúsok ideš popri Dolnozemskej až ju podlezieš podjazdom na druhú stranu a tam sa pri miestnom bufete napojíš na hlavnú cyklotepnu mesta "petržalskú dunajskú hrádzu". Ďalej ako som písal, smer Čunovo až do Gabčíkova.

Edit: druhá alternatíva ako sa dostať na hrádzu a eliminovať na minimum použitie verejnej cesty, je:
Proste sa presunieš kúsok od Hraničiarov ku Chorvátskemu ramenu a popri ňom sa dostaneš až k samotnej hrádzi na ktorú sa napojíš tesne pri ČOVke.


Naposledy upravil JOLI dňa 12.06.2014 - 22:23:58, celkovo upravené 1 krát.

12.06.2014 - 22:14:44
00
Páni z tej premávky strach netreba mať. Petržalka je na tom ešte solídne, čo sa týka intenzity premávky, pokiaľ nejazdíte po Eisteinovej, Dolnozemskej a Panónskej. Ostatné cesty sú len dojazdové pre miestnu dopravu, bez nejakého tranzitu ako vyššie spomínané.
Vodiči si ku Vám dovolia, len toľko čo im dovolí vy samy. Nájdu sa občas aj pakovia, ale to sa nájdu vo všetkých životných situáciach a profesiách.
12.06.2014 - 22:21:35
00
Ja by som len dodal, ze Madari maju luxusnu cyklocestu z Rajky do Mosonu a potom z Mosonu cez Hegyeshalom do AT
13.06.2014 - 20:40:58
00
keyboard_arrow_up