Ramon: chybu nehľadaj v galuskách. Stačí keď si odteraz zapamätáš, že na cesťáku sa mokré koľajnice vždy preskakujú, alebo jazdia na kolmo.
08.11.2015 - 22:45:59
00
Ja som dnes vysúkal rukávy, takže boli "ruky krátke". Bolo nádherne, dal som letných 111 km
08.11.2015 - 22:46:14
00
na koľko si mal nabombované tie galdy? na vode by sa mali trošku odpustiť.. ale myslím si že na mokrej kolajnici sa bude šmýkať všetko, takže ozaj buď skočiť alebo čo najviac kolmo
08.11.2015 - 22:48:36
00
Kristina napísal:
Ramon: chybu nehľadaj v galuskách. Stačí keď si odteraz zapamätáš, že na cesťáku sa mokré koľajnice vždy preskakujú, alebo jazdia na kolmo.


Každý pád beriem len a len ako moje osobné zlyhanie , to mi je jasné :bow: ...Galdy som mal trošku " nabombovanejšie " t.j. na 10 barov...včera sedeli ako riť na šerbel a to som si užival zjazdy ako nikdy predtým / mal som Tufo Calibra plášte 23mm na Fulcrum Racin Zero / . Tu kolajnicu som bral najviacej kolkmo ako sa dalo , no po tej našej *****..ej Košickej rekonštrukcii urobili takú električkovú križovatku , že je to samé železo...Bol som vymačkaný z včerajšieho výjazdu , mrholilo- skoro pršalo a ťažisko som posunul a pár stupňov viacej nabok...A to jazdím na tej križovatke na 95% mimo túto trasu- idem rovno a nebočim vľavo. No som pokrstený ide sa ďalej. Cyklistika je pre silné ženy a chlapov , pre geňákov je napr. futbal :muscle:
08.11.2015 - 23:00:55
00
Ramon: toto je jeden z najznámejších prejazdov pri Brne (Adamov u Brna). http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/adamov-cykliste-denne-krvaci-kvuli-kolejim-20130426.html. Názov článku v miestnom plátku je výstižný a veľmi pravdivý. Dnes som tadiaľ tiež išla. Dávam to radšej bunny hopom cez každú koľajnicu zvlášť. Predtým sa dobre poobzerám či za mnou nejde auto :)
http://g.denik.cz/67/66/adamov-cykliste-prejezd-vlecka_denik-605.jpg
08.11.2015 - 23:13:32
00
Toto je prejazd, kde je najlepšie to preletieť čo najvyššou rýchlosťou. Išiel som toto leto presne týmto miestom na cesťáku a tiež to nebolo príjemné, ale dá sa to. Najhoršie je to pre cykloturistov a deti, ktoré presne pred tým spomalia a potom nie je problém sa na tom pekne vysypať. Ramonov prípad je trochu odlišný.
Citácia z toho článku:
„Jezdím tudy poměrně často, ale letos jsem na kole poprvé. Před kolejemi jsem si přibrzdila, jela jsem pomalu a ještě jsem si raději najela ke kraji. Přesto to ale nestačilo," řekla Malíková.

Presne ako píšem, neskúsenosť, pomalá rýchlosť a nestabilný okraj cesty.
08.11.2015 - 23:18:09
00
Za mokra je to však iná liga. Chcela by som vidieť ten prejazd na cesťáku čo najvyššou rýchlosťou ;)
08.11.2015 - 23:24:17
00
ja som minule šiel na vode do trenčiansky teplíc a tam myslím križuješ tie električkové koľajnice tak 4 krát než tam prídeš a ani na jednom mieste nekrižujú cestu kolmo, tam som mal z tých prejazdov dosť rešpekt, pretekať by som tade nechcel v tých podmienkach.
08.11.2015 - 23:24:57
00
Za mokra mám rešpekt aj ja na takých prejazdoch. Je to o skúsenostiach a predvídavosti. Ja žijem v meste s električkovými križovaniami, takže naučiť sa ako prechádzať koľajnice, ktoré križujú cestu oblúkom je základ jazdy v meste. A že tie križovania sú niektoré v katastrofálnom stave netreba myslím ani pripomínať. Do toho prepadnuté kanálové vpuste a vyjazdený asfalt pri obrubníkoch. Ešteže nemáme centrum plné kociek ako napr. Praha.
08.11.2015 - 23:27:59
00
Kristina napísal:
Ak tomu správne rozumiem, chceš mi naznačiť, že podľa teba tam mám tých polepov naopak málo a mala by som nejaké pridať? Aby to malo nejakú "ucelenú dizajnovú koncepciu"? ;)

Nie,tu vôbec nejde o viac či menej polepov,tou dizajnovou koncepciou som myslel bicykel ako celok- rám,výber komponentov,farebné zladenie,atď.napr.ako ten Euros na Dure čo máš v profile,ten sa vydaril na 1*Ale ako som už spomínal vyššie, nechcem to tu rozoberať,lebo máme na to tému. :)
09.11.2015 - 06:41:46
00
Ramon1 napísal:
Každý pád beriem len a len ako moje osobné zlyhanie , to mi je jasné :bow: ...Galdy som mal trošku " nabombovanejšie " t.j. na 10 barov...včera sedeli ako riť na šerbel a to som si užival zjazdy ako nikdy predtým / mal som Tufo Calibra plášte 23mm na Fulcrum Racin Zero / . Tu kolajnicu som bral najviacej kolkmo ako sa dalo , no po tej našej *****..ej Košickej rekonštrukcii urobili takú električkovú križovatku , že je to samé železo...Bol som vymačkaný z včerajšieho výjazdu , mrholilo- skoro pršalo a ťažisko som posunul a pár stupňov viacej nabok...A to jazdím na tej križovatke na 95% mimo túto trasu- idem rovno a nebočim vľavo. No som pokrstený ide sa ďalej. Cyklistika je pre silné ženy a chlapov , pre geňákov je napr. futbal :muscle:


Kde si sa vytrieskal? Na Namesti Osloboditelov alebo Maratonca mieru?
09.11.2015 - 07:53:51
00
Nechcem vediet, co budes robit, ked padnes nahodou pri nejakom zjadze, na cestnom biku....
09.11.2015 - 08:01:17
00
Bude pisať pri najlepšom z nemocničneno lôžka. Ale nakolko je tvrdy vychodniar tak bude pisať jak je do*ebané Pinarello. :D


Naposledy upravil fofo050 dňa 09.11.2015 - 16:21:36, celkovo upravené 1 krát.

09.11.2015 - 08:40:23
00
FEDERER napísal:
Nechcem vediet, co budes robit, ked padnes nahodou pri nejakom zjadze, na cestnom biku....


...ale chlope klud...Ja sa tu neľutujem, pád o hovne , serie ma ako Fofo skonštatoval odraný elox na rýchloupínakoch. Postol som tu príspevok dnešný švih , zhrnul som to a Joli sa opýtal , či som niečo zo svojej telesnej schránky neodrazil. Tak som to napísal a to že sa rozbehla debata ťa serie? Či čo? Však je vonku maras , tak aspoň môžeme debatovať...Ale , však hej možeš aj ty prispieť ako si zregeneroval po ťažkom páde a tak / teraz to myslím vážne nie ako *****/ . Čo , ale nezačínaj , je obnovenie flamu menom Bike discount :D

a Janiiik drbol som na kolajniciach odbočka vľavo cez križovatku zo Štúrovej pri polícii na Kuzmányho...tie kolajnice sa kolmo nedajú prejsť v tomto smere . Už tadiaľ v buducnosti veru nepôjdem... :!:
09.11.2015 - 12:57:43
00
V poho, tiež som bol opatrny pri novom biku, ale zistil som, ze akokoľvek si davas pozor, vždy sa niečo poškodí...


Naposledy upravil FEDERER dňa 09.11.2015 - 16:40:51, celkovo upravené 1 krát.

09.11.2015 - 13:03:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
cron
keyboard_arrow_up