Ahojte,
pred rokmi som sa rozhodoval medzi kros a MTB, vybral som si MTB a zistil, ze za poslednych 5 rokov som bol v naozajstnom terene 1x... Nastal cas na zmenu, jazdim po asfalte a polnych cestach (rocne 2500+). Kedze teraz budem este par rokov vozit aj cyklovozik a s ohladom na polne cesty, chcel som trekovy. Potom ma napadlo mat na tieto pripady odlozeny stary MTB a k tomu dokupit cestny, ktory vezmem vtedy, ked budem vediet, ze nepojdem mimo asfalt a nemal by som kompromisne riesenie, akym je podla mna krosovy bike. Tu vsak zasiahla vyssia moc (zena) a vzhladom na ulozny priestor mozem mat jediny bike. Ide mi najma o rychlost - uz ziaden MTB s hrubymi plastami (povodne vymenene za uzsie) a vylety mimo asfalt (ziaden extra teren, polne cesty). Cena nerozhoduje (2k), chcem nieco lahsie, kotucaky asi nevyuzijem. Co by ste radili (okrem vymeny zeny) ako jediny bike pri takomto vozeni? Fitness asi lahsi teren nezvladne.
Dakujem za rady
19.08.2015 - 14:04:05
00
cyklokros - ked chces chodit rychlo idealna volba - mozes nahodit cestne plaste a mas z neho cestny bike a ked nahodis cross plaste tak prejdes po barsjakom strku/hline... plus pozicia ako na cestaku, takze viac aero ako horsky
kazdopadne by som sa ale posnazil zobrat ho asi s kotucovkami, kvoli cyklovoziku (takisto si dat pozor aby si tam ten cyklovozik namontoval), pretoze klasicke cantilever brzdy co byvaju na cyklokroskach brzdia slabsie (este alternativa mini-v, ale tych sa tolko nepredava). Kazdopadne teraz je vacsina cyklokrosovych amaterskych bajkov hlavne s kotucovkami :)
Este dalsia alternativa je tzv. gravel bike - je to vlastne nieco ako cyklokrosovy bajk ale s troska menej zavodnou geometriou, prakticky taky "turisticky" cestak s vacsou roztecou kolies aby si tam napchal gumy 28mm a vacsie a prevazne s kotucovymi brzdami
19.08.2015 - 17:03:19
00
no neviem si predstaviť ťahať vozík s baranmi...
ja riešim absenciu žiletky 1,4" Michelin XCR Road na druhom wheelsete na XC hardtaili a necítim sa byť nejaký rýchlostne obmedzený - jasne že nejdem žiletkárskych 50, ale tých 40 nie je až taký problém
19.08.2015 - 19:17:13
00
Tak na cyklovozík mi ozaj príde lepšie mať MTB ako cesťák/cx. Jednak cyklovozík do kopcov celkom cítiť a celkovo tá rýchlosť je potom trochu nižšia. Na cesťáku je menej príjemný posed, a vozík sa mi za ním ťahal pocitovo horšie. Navyše keď idem po ceste kde je "sem tam" jama tak radšej po nej prejdem ja na biku ako sa jej mám vyhnúť a prejde po nej koliesko vozíku.
Trekový by bol asi najvhodnejšia alternatíva ale osobne sa mi trekové biky dosť veľmi nepáčia a radšej by som mal kvalitný 29" MTB s tenšími plášťami. Tam potom prakticky nevidím rozdiel okrem (pravdepodobne) športovejšej geometrie pri MTB.
19.08.2015 - 19:43:41
00
Okrem toho kvôli trakcii sú pri ťahaní vozíka širšie plášte +
19.08.2015 - 20:09:04
00
sirsie plaste mozu byt lepsie, ale pise ze ich nechce - "uz ziaden MTB s hrubymi plastami"
mal som aj MTB upraveny na cestu a teraz mam CX, pre mna kroska o dost univerzalnejsi stroj, mam dve sady kolies - univerzalnost.
prevody sa daju upravit podla lubovole, netaham sice vozik, ale mavam na nom zakvaceny nocic s kapsami ktore niekedy dost napracem a problem nemam.....
19.08.2015 - 20:29:15
00
Keby ma takto zahnali do kúta, tiež by som asi volil 29" MTB a užšie plášte...na druhom mieste by bol ten trekový...neprehodnotíš ešte to riešenie s manželkou?
19.08.2015 - 20:46:27
00
prehodnotit co? mat 2 stroje? alebo ako si to myslel?
hmm.. MTB 29 bude rychlejsi ako trekovy?
a v porovnani s cyklokroskou bez baranov? a tam dat 25-28 plaste?
dakujem
20.08.2015 - 13:12:51
00
Na bratislavskej hradzi chodi mlada baba na cestaku s vozikom a malym deckom. Neviem, ake su jej skusenosti. To je ale rovina a asfalt aj ked nie bez hrbolcov. MTB su urcene do terenu a s vozikom nebude rozumne sa tahat do terenu. Prevody na MTB su lahsie a na nizsie rychlosti. Videl som uz sice MTB s cestnymi kolesami a plastami, aj prevody by sa dali na MTB vymenit za rychlejsie, nebolo by to ale postavene na hlavu ?
Neviem o lahkom trekovom bicykli do 10 kg. Do 10 kg su cestaky, fines a cyklokrosove. Tie ale nemaju odpruzenu prednu vidlu. Niekto tu uz dal niekde foto svojho cestaku, na ktory dal odpruzenu prednu vidlu. Zrejme by sa dal vyskladat aj na lahsiu trekovu kostru s lahkou odpruzenou vidlou bicykel do 10 kg, ale taky som este nevidel.
20.08.2015 - 16:18:13
00
Ja som nieco podobne riesil pred necelym rokom. Nakolko ma ale stale viac taha cesta ako cokolvek ine, chcel som barany a nechcel som odpruzenu vidlu, kupil som cyklokros. Pre tych, ktori nechcu barany, jednoznacne fitness bike, ktory pojme aj cyklokrosove plaste. Napriklad tuto: http://www.radon-bikes.de/en/bikes/urban/fitness/skill-fitness/skill-90/ ...ano, tohorocny je uz vypredany.
20.08.2015 - 17:17:30
00
na MTB nemam v predu 50, aj ked male kolecko je vyhodou.
Ak by som vybral fitness, ma aj 50, nema vsak odpruzenu. Je to do lahkeho terenu problem? Pripadne s akymi plastami? 25 je uz ok, ci radsej nieco viac?
dik
20.08.2015 - 20:37:03
00
Áno, myslel som to ta: mať dva stroje...Neviem, či 29" bude rýchlejší ako trekový, ale subjektívne mi to príde ako lepšia voľba...Ak by to človeka náhodou chytilo, prezuje a ide do terénu...
20.08.2015 - 21:04:24
01
ok, ked teraz rozmyslam nad tym MTB 29.. co ale pozeram, tak vpredu maju 38, max. 40, to sa mi zda malo (alebo pozeram zle a su aj nejake 48?). Ake este rozumne najuzsie plaste by sa dali dat na 29?
dakujem
31.08.2015 - 10:29:53
00
Minimálne ten bajk nekupuješ na rok dva ale na dlhšie... Treba sa zamyslieť čo potom... Bejby uz bude mat svoj bajk a snáď aj ty budeš mat potom čas ist sa povoziť s ním alebo sám... Čo budeš preferovať potom?
... Na 29" kúpiš úzky "cestný" plast v pohode... A s vozíkom ti asi 38 pila aj bude stačiť... 35 kmh das pri normálnej kadencii a do kopecka budeš mat výhodu ;-)
31.08.2015 - 21:14:16
00
Crossový bajk. Vidlicu nejakú kvalitnejšiu vzduchovú. Alebo vymeniť za karbónovú s pivotmi na V-brzdy http://www.bicycles.sk/shop/vidlice/vidlica-force-trekking-1-1-8-karbon-ahead/5825/ . Kolesá s cestnými ráfikmi a 32 alebo 36 dierami. Kúpiť kvalitné plášte, ktoré zvládnu aj terén a nevadí im ani asfalt, s rozmerom 25-622, napr. tieto http://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/cestne-plaste/schwalbe-marathon-plus-smartguard-cestny-plast-drot.html Crossový bajk zvládne širokú škálu prevodov, vpredu si môžeš dať 48-zubovú placku, ale aj 22-zubovú. Dozadu si môžeš dať MTB kazety, ale aj cestné kazety.
31.08.2015 - 21:36:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Krosové)
keyboard_arrow_up