to canyonove riešenie nemusi byť nutne zle lebo tam kde je predstavec na krku je aj ten jezko. Problem kellysoveho riešenia je že tam kde je predstavec nie je v trubke nič a rozperný ježko je dosť pod tým. Takže načatý krk vidly dostaneš u kellys už rovno z výroby...
12.02.2023 - 22:57:00
00
Canyon to ma tak isto, ten drobny expander je nizsie ako predstavec zviera krk. Mam prejdene rozne fora a opakovalo sa vysvetlenie, ze krk (z karbonu) je natolko hruby, ze netreba, aby bol vyplneny jezkom. No par zlomenych krkov hovori opak. Hrubka steny krku je 2 mm v mojom pripade. Ak krk nacaty nemas, kup poriadneho jezka a posli kellysu blocek, ved o tomto probleme vedia.
12.02.2023 - 23:12:00
10
Ja som mal na Cannondale graveli taky isty FSA expander, ale hned som ho menil kvoli tomu aby som mohol prehodit podlozky spod predstavca. Cannondale v manuali pise ze nesmu ist nad predstavec podlozky a spravne to ma byt ako na obrazku nizsie. Ten povodny miniaturny sa mi tiez nepozdaval kedze ta stycna plocha je mala na to aby pokryla cely prestavec. O prasknutych krkoch som pri Cannondale necital nic ale vidim ze som urobil dobre ked som expander vymenil.

i.imgur.com
12.02.2023 - 23:23:36
00
Ak bol expander rovnaký ako ten FSA, tak si dobre spravil. Ale ak by bol ako na obrázku a top cap mal priemer ako vnútorný priemer krku, tak by som v ňom problém nevidel, lebo v miestach, kde sa opierajú šróby predstavca by bol krk vyplnený. Ale zicher je mať čo najdlhší expander a plný, napr. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/jezkovia-a-krytky/force-jezko-do-karbonoveho-stlpika-1-18-52-mm-.html
13.02.2023 - 08:31:47
00
No praveze topcap je uzsi takze to nesedi s tym co je na obrazku. Presne ten 52mm Force tam mam teraz.
13.02.2023 - 08:33:55
00
Ten Force som dal aj ja. Mal som tam aj ten KCNC, ale ten nedrzal - ma malo tych zubatych ploch. Force drzi paradne.
13.02.2023 - 08:36:41
00
KCNC sa dal asi vyriešiť montážnou pastou, ale jasné, keď iný drží dobre, radšej ten bez pasty :y:
13.02.2023 - 08:56:59
00
kcnc drží, len má taký systém rozpierania, že treba ho tenkým imbusom najskor roztlačiť (a pozor dá sa to aj festovne), a potom dať cup a dotiahnuť predstavec. Tiež som nad tým chvíľku dumal, že čo to je lebo ten inbus tam nevidieť hneď :-)
13.02.2023 - 10:18:32
00
Pani, expander ≠ jezko.
Expander patri do karbonoveho krku, jezko do hlinikoveho.
Karbon potrebuje podporu na ploche, je krehky a stresom delaminuje. Hlinik v pohode znesie, ked sa don jezko zahryzne v dvoch liniach, jednorazovo sa zdeformuje, ale dalej sa uz nic nedeje.
Ak niekomu karbonoveho krku namontovali jezka, ktory patri do hliniku, mal by to dat okamzite na reklamaciu a vramci nej ziadat vymenu za novu vidlu s expanderom.
13.02.2023 - 16:07:32
02
peniakfoto napísal:
kcnc drží, len má taký systém rozpierania, že treba ho tenkým imbusom najskor roztlačiť (a pozor dá sa to aj festovne), a potom dať cup a dotiahnuť predstavec. Tiež som nad tým chvíľku dumal, že čo to je lebo ten inbus tam nevidieť hneď :-)


Presne aj u mňa, hneď po kúpe Soota pri výmene pôvodného expandera za KCNC, tiež som nad tým rozmýšľal, že ako ho inštalovať a až potom tuším 4mm dlhším imbusom som ako píše "peniakfoto" roztiahnuť v krku a potom dotiahnuť predstavec pod viečkom.
13.02.2023 - 16:59:38
01
mikkaeeel napísal:
Pani, expander ≠ jezko.
Expander patri do karbonoveho krku, jezko do hlinikoveho.
Karbon potrebuje podporu na ploche, je krehky a stresom delaminuje. Hlinik v pohode znesie, ked sa don jezko zahryzne v dvoch liniach, jednorazovo sa zdeformuje, ale dalej sa uz nic nedeje.
Ak niekomu karbonoveho krku namontovali jezka, ktory patri do hliniku, mal by to dat okamzite na reklamaciu a vramci nej ziadat vymenu za novu vidlu s expanderom.

Myslim, ze to je jasne takto viacerym, ale pre ucely tohto vlakna jez, jezko, expander, dokonca aj plug na zahranicnych forach mozeme brat ako synonymum. Ale mas pravdu.
13.02.2023 - 17:52:43
00
Čauko podarilo sa niekomu zohnať venček 30 guličiek ?,alebo ho nahradiť niečím iným

Ďakujem

bob83 napísal:
Čo máte na spodku hlavového zloženia.. ložisko alebo venček?
Ja mám venček 30 guličkový, len nikde taký nemajú. Čo by ste odporučili. Ďakujem
Soot 50 19
17.02.2023 - 07:12:43
00
Toto: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/integrovane/force-taper-1-18-1-12-hlavove-zlozenie-polointegrovane-55-mm-fe-cierne.html
Som to zachytil v tejto, alebo inej teme, ze to dal niekto na Soot, tak som si to hned dal do wishlistu. Ale pre istotu by som si to este overil.
17.02.2023 - 07:47:54
10
Moc sa mi to nezdá ja potrebujem ložisko na spodok vidle.



Sesulak napísal:
Toto: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/integrovane/force-taper-1-18-1-12-hlavove-zlozenie-polointegrovane-55-mm-fe-cierne.html
Som to zachytil v tejto, alebo inej teme, ze to dal niekto na Soot, tak som si to hned dal do wishlistu. Ale pre istotu by som si to este overil.
17.02.2023 - 08:47:34
00
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/integrovane/fsa-hlavove-zlozenie-sx-pro-4mm.html
Dal som tam toto hlav.zloženie, ale treba vypodložit podložkami. Ešte treba vybiť spodnú misku, horná išla sama von. skúšal som aj guličky samé ale nebolo dobré.
Pripájam aj výkres hlavy soota

    Prílohy:

    Soot hlavové .jpg
    Soot hlavové .jpg 61.29 KiB thumb_up0thumb_down

    17.02.2023 - 09:23:25
    02
    keyboard_arrow_up