Ja mam Schwalbe G-ONE ALLROUND 700x38c raceguard, tle (realne ma 40mm), je tichy rychly a aj nieco vydrzi. Robia sa aj uzsie. Mam na nich najazdene cez 4000km (ale som prehodil predny zo zadnym), tipujem, ze cca. 5000km vydrzia. Jazdim bezduse. Mam tie iste kupene na vymenu, som s nimi spokojny.
17.05.2023 - 11:54:50
00
Roman98 ja som na Soote používal Schwalbe G-One Allround 700x40c. Jemný pravidelný vzor, keď som ich nafúkal, tak išli dobre po ceste. V teréne som mal občas problém, že mi prešmyklo koleso ale to bol veľmi voľný povrch.
Majú ich aj v šírke 700x35c, ktoré by spĺňali tvoje požiadavky.
Odporúčam ale však vymeniť kolesá, ja som po Soote 80 pokukoval ale odradili ma kolesá a prevody, za 2000 eur mi to príde hlúpe tam dať 17mm šíroké zastarané kolesá, už aj cestné kolesá mávajú širší ráfik.
17.05.2023 - 11:55:53
11
..A sú ťažké (cez 2,3kg). Kolesá boli po sedadle hneď druhá vec, ktorú som na Soote (S30, S50) vymenil. Aj kvôli nábojom Novatec.
17.05.2023 - 12:34:55
01
Apropo expandér. Menil som tiež, už na začiatku. Čo je zaujímavé, že niektoré veľké firmy používajú podobné, dokonca s ešte menšiu výškou tej prítlačnej časti.
Majú však krk vidlice s hrubšou stenou, kam sa “štandardný”, aj dlhý expandér nezmestí (pod 22mm).
17.05.2023 - 12:40:04
01
Foto
17.05.2023 - 12:41:46
00
A ake kolesa by sa hodili? Set max do +-400€
17.05.2023 - 13:00:03
00
Roman98 napísal:
Nakoniec som nebol lebo som nemal cas, ale pocas bicyklovania som nezaznamenal ziadne pukanie a teda pokial mi servisak v kellyse povedal ze to vymenil tak mu snad treba verit, inak by sa tým potopili ale riadne, kedze boli s tym nemale problemy. Jezka mam v rezerve keby daco :)


ty si tam uz od novoty mal novy expander ,novy typ FSA,takže si nič riešit nemusel.A som rad ze Kellys dalo na moje rady,lebo som o tom probleme pisal priamo do Kellysu na vývoj.....minimalne 2 roky boli vsetci majitelia taki lenivi oboznamit kellys s tym nestastnym expanderom a nikto tak nespravil,len sa stazovali,az som im to na stol poslal ja, a uz davaju do vsetkych Sootov vyrobenych od r 2023 novy expander FSA,dlhsi...uz sa nema čo pokaziť a prasknut krk vidlice.
17.05.2023 - 13:49:12
10
Tak urcite. Vyvojari nevedia, ze expander je zly a zmenia to az na zaklade tvojho emailu. Moj nazor je, ze urcite je (bolo) za tym mizernym expanderom znizovanie nakladov. Menit ho zacali az nasledne, ked zistili, ze sa akosi kopia reklamacie s praskajucimi krkmi a efekt znizenia nakladov sa postupne straca, kvoli vymenam vidiel v zaruke.
17.05.2023 - 13:58:07
04
Roman98 napísal:
A ake kolesa by sa hodili? Set max do +-400€

Možností je veľa. Ja som vtedy výber zúžil na Fulcrum, DT Swiss, Hunt a Mavic. Každý z nich má niečo pre Gravel. Ale každý má skúsenosti s niečim iným, prípadne si dáš kolesá spraviť. Cena bude +/- podobná.
17.05.2023 - 14:01:39
00
Sesulak napísal:
Tak urcite. Vyvojari nevedia, ze expander je zly a zmenia to az na zaklade tvojho emailu. Moj nazor je, ze urcite je (bolo) za tym mizernym expanderom znizovanie nakladov. Menit ho zacali az nasledne, ked zistili, ze sa akosi kopia reklamacie s praskajucimi krkmi a efekt znizenia nakladov sa postupne straca, kvoli vymenam vidiel v zaruke.


predstav si ze to bolo na zaklade mojho mailu,ešte mi podakovali za interakciu a oznamili mi ze vsetky nove Sooty budu s novym predstavcom.Podakoval mi sam riaditel spoločnosti.....to je čo? a mysliš si že je to jedina interakcia s vyrobcom? uz som takych oznameni poslal tucty aj k inym vyrobcom....a ked bol moj podnet pravdivy tak vyrobca inovaciu uviedol do praxe.....a robim to nezištne bez naroku na honorar..... lebo neviem o akom znizovani nakladov to melies,povodny expander FSA co tam davali predtym, /23 eur/ sa predaval drahsie ako lepsi od B Force /10 eur/ ,keby chceli znizovat naklady tak od pociatku by tam davali ten lacnejsi a nie ten drahsi.a nemali by starosti navyse s praskajucimi krkmi......ked si uz taky mudry :-)
17.05.2023 - 14:41:06
01
Keď mne ako výrobcovi niekto napíše že môj výrobok sa mu dajme tomu zlomil tak si pomyslím že dotyčný je nejaký grambloš. Keď sa ozvú viacerí, tak tam už budem vedieť že to zrejme bude problém a niekde sa asi stala chyba. Takže ako sorry ale keď dnes dupnem tak nemôžem tvrdiť že sa vďaka mne pohla zem.

Cena expandérov pre konečného zákazníka o ničom nevypovedá, veľkoodberatelia môžu mať iné ceny.


Naposledy upravil hugo dňa 17.05.2023 - 15:14:05, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2023 - 15:06:53
02
Roman98 do 400 euro nájdeš niečo, čisto nové napr.:
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/cestne-kolesa/fulcrum-zapletene-kolesa-racing-6-db-28-orech-hg11.html
alebo o 50 euro viac
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/cestne-kolesa/mavic-allroad-s-disc-cl-shimano-gravel-zapletene-kolesa-hg11.html
Inak dobrú šancu budeš mať aj na bazáre, nebál by som sa toho. Čo na gravel potrebuješ je, aby ráfik mal šírku aspoň 20mm, ideálne 22-25. To je súčasný trend. A ideálne už aby boli aj Tubeless-ready, vieš, čo budúcna. Nižšie tlaky v teréne pomáhajú, nielen gripu ale aj komfortu.
17.05.2023 - 15:12:28
10
hugo napísal:
Keď mne ako výrobcovi niekto napíše že môj výrobok sa mu dajme tomu zlomil tak si pomyslím že dotyčný je nejaký grambloš. Keď sa ozvú viacerí, tak tam už budem vedieť že to zrejme bude problém a niekde sa asi stala chyba. Takže ako sorry ale keď dnes dupnem tak nemôžem tvrdiť že sa vďaka mne pohla zem.

Cena expandérov pre konečného zákazníka o ničom nevypovedá, veľkoodberatelia môžu mať iné ceny.


kamo keby tak ako ty rozmyslali vsetci vyrobcovia,to by asi veeela veci nefungovalo.Ved stacilo okom pozriet na stary expander a kazdy co len trochu ovlada fyziku by pochopil preco asi ten krk praskol.....ja byt vyrobca tak by som sa tym hned zaoberal a vobec by som si nemyslel ze uzivatel je nejaky grambloš, to si moze mysliet iba dilinko,ale hladal by som pricinu.....ono rozdiel je ked sa niečo niekde reklamuje,co ma na starosti nejky typek na reklamacnom, urobi si svoju robotu,vyreklamuje, a ide domov,a o probleme nikde dalej neinformuje, a ine je ked posunieš problem priamo vyvojarovi....ten stary expander bol urceny pre lahucke karbonove cestaky, ale nie pre gravel ,kde su pri jazde omnoho agresivnejsie tlaky na komponenty.


Naposledy upravil bulido14 dňa 17.05.2023 - 16:01:15, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2023 - 15:57:27
01
Jazdím tieto kolesa a spokojnosť. Už síce na inom ráme, lebo môj Soot mi bol malý, ale to je jedno.

https://www.bikestacja.pl/kola-dt-swiss-350-straightpull-cl-r470-db-1670g-p-8990.html
17.05.2023 - 15:59:58
01
volodaj napísal:
Jazdím tieto kolesa a spokojnosť. Už síce na inom ráme, lebo môj Soot mi bol malý, ale to je jedno.

https://www.bikestacja.pl/kola-dt-swiss-350-straightpull-cl-r470-db-1670g-p-8990.html


DT Swis je na nezaplatenie...lebo zase...Kellys spravil pekny Soot80 ale buchol tam lacne kellysacke kolesa s biednymi plastami.Supol tam dvojplacku /dnes uz zbytočnu/ a cenu bajku dal taku ze je skoro taka ista ako pri Soot90.....Pričom Soot 90 ma lepsie kolesa,jednoplacku.......tak ja neviem ale myslim si zeby tam mal byt minimalne 400 eurovy rozdiel......ta jednoplacka na Soot 90 utiahne všetko v pohode.
17.05.2023 - 16:07:21
01
keyboard_arrow_up