caute potreboval by som poradit ohladom cesteneho beiku ktory budem jazdit po prvy raz,teda ked kupim nejaky,jazdim mtb nejake 4-5 rokov a dostal som chut na cestacik,cez tu zimu sa po lese moc neda a chcem ostat v kondicke a preto chcem aj zvolit tuto alternativu,tak z hruba kolko by bolo dostacujuce investovat?,na co mam hlavne pozerat?,lebo ked pride teplo som hned v lese..meriam 180cm,vaha 83 kg,je tu jeden trek na predaj,vybava ultegra komplet,kolesa novatec W150 karbonove,neviem ci moja vaha zodpoveda k tym kolesam :-) ,z vahou ale pojdem este nieco dole...
15.12.2014 - 00:25:01
00
Na zimu cesťák a ešte k tomu v ultegre? Máš trošku opačné zmýšľanie ako to na zimu býva obvyklé. Na zimu stačí niečo lacné, s blatníkmi, odrazkami a svetlami. Ideálne obyčajný horský, hlavne ak je trošku snehu = kraje ciest zľadovatené a nebezpečné, polovodiči majú snahu cyklistu vytlačiť "do záveja". Vtedy je lepšie jazdiť v nenáročnom teréne.
15.12.2014 - 20:58:41
00
ved som tu pisal ze z cestou nemam ziadne skusenosti,preto som ziadal o radu...,nie o masirovanie chlapskeho EGA skusenejsieho cyklistu,a jazdit by som chcel urcite v suchcej zime to som mal na mysli nie ked je mokro,blato,kaluze..neviem ako tam u vas hore,ale my tu takych šalenych :-) soferov nemame..dik za skusenosti,zobral som si z toho nieco.
15.12.2014 - 22:03:18
00
Ak chces jazdit hlavne v zlych podmienkach tak by si mohol pouvazovat o 29" MTB. Sam jazdim na strasidle uz druhu zimu a je to parada. Namakas sa trocha viac ako pri cestaku ale lepsie ako bazarovy special za 20€. Hlavne ta udrzi ked sa nahle zmeni povrch. Ci uz dazd, namraza alebo sneh. Staci len spravne zvolit plaste.

Ked chces jazdit cestu aj dalej cez sezonu je moj prispevok bezpredmetny.
15.12.2014 - 22:31:16
00
mtb mam 29 scott rc,chcel som skusit tu cestu,vdaka za radu ucime sa cely cas a ja si rad vezmem rady od skusenejsich.
15.12.2014 - 22:49:25
00
Pokiaľ chceš jazdiť cestu iba ako doplnok k mtb a viacmenej v zimnom období, tak by som na tvojom mieste do toho moc neinvestoval a popozeral sa po niečom zachovalom v bazáre, na udržanie kondičky stačí aj niečo lacnejšie :) . Pokiaľ nemáš s cesťákmi žiadné skúsenosti tak by mohla byť vhodná alternatíva fitness bike, čiže prakticky cesťák s rovnými riaditkami, sám jeden jazdím prakticky celoročne a tiež hlavne kvôli kondičke a ako doplnok k mtb, keď je v horách moc blato, sneh a ten pocit z ľahkej a rýchlej jazdy po presedlaní z mtb-čka občas stojí zato :)
16.12.2014 - 19:16:26
01
Imro 1,presne tak nejako som si to predstavoval.
16.12.2014 - 21:07:24
00
Priznam sa, ze moc nerozumiem tym fitness bikom s rovnymi riaditkami, naco je to dobre ? Sam som zacinal na MTB s rovnymi 700mm rajdami (ktory stale jazdim), ale odkedy som zacal jazdit cestaky, tak by ma na ceste ani nenapadlo chciet rovne rajdy, barany su ovela pohodlnejsie na dlhsie vzdialenosti, lepsie ked potrebuje clovek zasprintovat, poskladat sa proti vetru, atd.
Chapem, ze vela ludi potrebuje riaditka pomerne vysoko z roznych dovodov (nedostatocna sila stredu tela, zdravotne problemy s chrbticou, atd.), ale ved nie je problem mat vyssie na pohodlny posed aj barany, navyse sa moze aspon chvilkovo poskladat do viac aero posedu do dropov, pricom rozdiel medzi tymito polohami si vie regulovat dropom pouzitych baranov (kompaktny ci klasicky "hlboky" drop).
17.12.2014 - 16:49:01
00
Fitness som spomenul ako alternatívu, niekomu to úplne stačí, najmä ak to nie je jeho prioritný bike čo je Mirov prípad a je na ňom ako sa rozhodne, možností je viac. Barany majú určite svoju výhodu, a väčšiu variabilitu úchopu a na dlhé vzdlenosti asi nie je čo riešiť, no pre niekoho kto na ceste jazdí kratšie vzdialenosti a hlavne mimo hlavnú sezonu to môže byť dobrá volba. Jednoducho povedané aj keď barany budú pre väčšinu lepšou volbou, niekto ich proste nechce, možno už len zo zvyku či z hocijakého iného dôvodu :)
17.12.2014 - 19:22:42
00
miro82 sa stale nevyjadril, ci ho bude chciet len na trening do zlych podmienok alebo na celorocne jazdenie.
17.12.2014 - 20:29:27
00
No keď už kúpim cestaka, pravdepodobne budú barany :-), a keď už bude tak urcite ho budem využívať celoročne, ale v top sezóne jednoznačne Hory, ved zmeniť sa môže všetko, som hlavne zvedavý na to porovnanie, cestak, mtb.
18.12.2014 - 16:22:54
00
Ak to má byť v zime, prečo nie CX (ciclocross), resp. CX festka (na krátke vzdialenosti a zlé povrchy ideál)?
Sám jazdim na festke a cítim lepšiu kontrolu trakcie v prípade nie úplne ideálnych cestných povrchoch vyskytujúcich sa najmä v jesenno-zimnom období.
18.12.2014 - 16:42:12
00
Miro,aj keď bude u teba MTB prioritný,ak plánuješ cesťák používať pravidelne(teda nielen na občasné vozenie)tak neľutuj minúť viac peňazí a kúp aspoň ,,strednú triedu" a nie šunt za pár euro.Kľudne môže byť aj bazárovka,veď tu sa nájde dosť skúsených čo sa vyznajú a napíšu ti či sa to oplatí alebo nie.Samozrejme vyskúšať si ho budeš musieť sám,či ti sadne alebo nie.Keď už investovať peniaze,tak za niečo, čo nebudem o týždeň ľutovať ;)
18.12.2014 - 16:54:48
01
No keď už kúpim cestaka, pravdepodobne budú barany :-), a keď už bude tak urcite ho budem využívať celoročne, ale v top sezóne jednoznačne Hory, ved zmeniť sa môže všetko, som hlavne zvedavý na to porovnanie, cestak, mtb.

Tiez som si tak v minulosti hovoril. V minulosti som jazdil zasadne MTB cca 5000 km rocne. Sem tam nejaky maraton, az sa mi stala v roku 2009 neprijemna vec. Vyhral som na jednom maratone v tombole prvu cenu t.j. cestny ram Merida. Inac som si ho zasluzil, lebo po zdravotnych problemoch som dorazil do ciela ako posledny muz na dlhej 96 km trati, ked uz tombola zacinala. Dvaja vylosovany na prvu cenu uz odisli tak do tretice vylosovali mna. Ram som chcel predat ale... Povedal som si ze vyskusam si cestak, ved naposledy som jazdil na podobnmom biku este na starom Favorite. Za cca 500€ som si poskladal slusny cestak a od vtedy to islo s MTB u mna dole vodou. Tento rok som Meridu vymenil za lahucky Scott Foil Team Issue Di2 a tohorocne moje skore je 8000km / 2500km v prospech cestaku. Na MTB-cko sa dostane len cez vikend pracovny tyzden patri jedine cestaku.

Prílohy:

Komentár súboru: prva cena v tombole urobila som mna ziletkara
DSC_0109.jpg
DSC_0109.jpg 218.62 KiB thumb_up0thumb_down

18.12.2014 - 18:22:09
07
Tak toto je story ako z amerického filmu,občas stačí obyčajné šťastie, alebo náhoda a človek úplne zmení zaužívaný ,,status quo"Ja som naopak ortodoxný žiletkár, za 27 rokov čo jazdím som sedel na mtb len keď som kamošom nastavoval radenie,aj to len po ceste, v hore som nebol,ani ma to nikdy nelákalo.
18.12.2014 - 18:53:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up