tak ma pamat klamala :)
20.02.2016 - 09:40:15
01
pravdou je ze je to jedina znacka o ktorwj viem ze to tak ma :D ine znacky moc nesledujem :P
20.02.2016 - 10:11:45
00
Ešte aj Focus
20.02.2016 - 10:15:18
00
JOLI napísal:
Čo ti poviem. V banke ti peniaze v tejto dobe nič nezarobia. Iba tam tak ležia skladom. Tak si za ne človek urobí aspoň nejakú hmatateľnú radosť.
Určite je tvoja obava o strach z drahého stroja opodstatnená, z nedávnych udalostí čo sa ti prihodili, keď v okamihu môžeš o ten bicykel prísť, kvôli nejakému hovadu za volantom. Chápem ťa, mal by som rovnaké pocity po takej udalosti. No našťastie pre mňa som takúto situáciu "zatiaľ" nezažil. Takže takéto myšlienky idú teraz mimo mňa.


myslel som hlavne moznost ukradnutia, padu a pod. a ja na taky drahy bike mat nebudem mat nikdy :) inak preco si si vybral prave tento ram?
ten bike vobec nevyzera na sumu 8-9 litrov. Bol to zamer, aby nekrical, ze pozri mam drahy bike....???
20.02.2016 - 10:49:12
00
Neviem prečo som si vybral práve tento rám. Proste, keď som ho videl ani nie na živo, ale na monitore, proste v tom momente sa mi zapáčil. Videl som Pinarello iných modelov, ale nepáčili sa mi tie extrémne pokrútené tvary rámov. Tu ma oslovila tá jednoduchosť aerodynamických tvarov. Možno som bol ovplyvnený aj výberom kamoša, ktorý si ho tiež objednal 2 týždne predo mnou. A úplne ma presvedčilo k výberu, že som si mohol zvoliť svoju vlastnú farebnú kombináciu rámu. To že nevypadá na takú sumu som neriešil. Je mi fuk, kto si čo myslí o tom či to za to stálo, alebo nie. Nech to neznie nejako arogantne, ale položme si otázku voči osobe, ktorá ti kecá do toho aké je to vyhadzovanie peňazí. Tej dotyčnej osoby sa s kľudom môžeš spýtať, či ťa živý, keď rieši tvoje peniaze.

A k tej obave krádeže a pádov....
Samozrejme, že to hrozí, ale dá sa to vždy eliminovať. Proste treba byť vždy v strehu. Keď niekde som, tak bicykel nikdy nenechám bez vizuálneho dozoru, alebo ti ho postráži parťák. Doma je to skôr ako bytový moderný doplnok :lol: , takže v pivnici by som ho nechal iba ak by som si tam roztiahol karimatku so spacákom. A pády, to je to isté skoro ako dopravné nehody. Dajú sa eliminovať, ale nie vždy. Napr. pokiaľ nemáš za sebou nejakého sponzora, tak je naozaj riziko ísť s takýmto bicyklom na nejaké plašácke preteky. Na výjazd idem sám, alebo s malou skupinou ľudí, s ktorými roky bicyklujem, takže sa dobre poznáme a nerobíme si nečakané kixi.


Naposledy upravil JOLI dňa 20.02.2016 - 11:30:18, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2016 - 11:23:46
02
Ja budem asi jeden z mála,ktorému sa tá dogma vôbec nepáči,keď aj opomeniem fakt, čím je dogma typická(pokrútené trubky), tak od rámu v tejto cenovej kategórii,by som očakával oveľa krajšiu a precíznejšiu grafiku.Je na šlak trafenie,keď si kúpim rám za xxx tísíc euro a vyzerá horšie, ako no name rám za pár stoviek euro.Píšem striktne o dizajne,mňa tech.vlastnosti v tejto téme nezaujímajú.
20.02.2016 - 11:28:17
01
joli, no je to dost zaujimavy bike. mne sa celkom dost paci. tretina bike sa doslova skryje jazdcom a oblecenim sa to da este aj zlepsit. niektore farby, napr. zlta to cele kontrastne ozivuje. niektore masivne prvky, ako je ramova hlava vidlice je uplne fajnota. paradne. chvala patri aj vyrobcovi. zrejme si nizsej postavy, ram voci kolesam sa mi zda trosku maly, taky stred.
kazdemu zaimponuje cosi ine, rovnakost neexistuje. bolo by to tupe a nudne :)
20.02.2016 - 11:52:53
01
bicykel pekný, ale pri týchto aero tvaroch sú komíny mega hnusné. pri klasike keď to má len guľatý prierez sa to ešte dá prekúsnuť... takže vyhádzať tie hnusné podložky bude to lepšie
20.02.2016 - 11:59:31
00
adop napísal:
zrejme si nizsej postavy, ram voci kolesam sa mi zda trosku maly, taky stred.

Čo narobím. Vzrast mám od prírody a talent od Boha. A kedže nedisponujem ničím, tak to kompenzujem drahým bicyklom. :D
A to si predstav ako ten by ten rám vypadal s kolesami 50 alebo 80. No proste des. Toto je aspoň pre mňa najprijateľnejšia výška ráfiku voči veľkosti rámu.
20.02.2016 - 12:02:14
03
Hosť napísal:
bicykel pekný, ale pri týchto aero tvaroch sú komíny mega hnusné. pri klasike keď to má len guľatý prierez sa to ešte dá prekúsnuť... takže vyhádzať tie hnusné podložky bude to lepšie


Komín s podložkami sa bude ešte upravovať. Musím na tom ešte pojazdiť a nastaviť si tu správnu výšku.
20.02.2016 - 12:06:22
00
JOLI bike za jedna sada môže byť kolesá sa mi rátajú asi naj.
Daj vedieť aký je rozdiel oproti zerám.
20.02.2016 - 12:26:51
00
Veru tvoja vec, na ake ucely minas prachy, tak nech jazdi a pady, havarie a pod. nech ta obchadzaju...
20.02.2016 - 12:36:59
03
podľa mňa na to, že je to Pinarello, vyzerá ešte celkom dobre :) - akurát mi trochu vadí, že hlavová trúbka nenadväzuje plynulo na vidlu, žeby v tom bol nejaký skrytý zámer? Dokonca aj nové Campa kľuky mu celkom pasujú, vzhľadom na tie masívne trúbky. V podstate by stačilo vymeniť barany za rovné riadítka a bol by z neho celkom pekný horák. :)
20.02.2016 - 13:21:21
00
Vycálovať 8 - 9 papierov za bicykel ako za spotrebný tovar je z racionálneho hľadiska rovnaký nezmysel ako vycálovať 100 papierov za auto... Ale keď ide o sny, racio ide bokom... JOLI, gratulujem k splneniu toho Tvojho... Keď to nafotíš niekde vonku za slnečného počasia, bude to bomba...
20.02.2016 - 15:48:24
00
Musím napísať, že to Pinarello pekne do..bali.Bicykel určite perfektný ,ale ten výzor... :puke:
20.02.2016 - 15:49:03
03
keyboard_arrow_up