JFE napísal:
81.5 je zaujimave cislo - aka je teda velkost ramu? 56?


presne tak :)

//edit: IngVisitor A aj dobrý postreh s tým dizajnom rámu. Ono mnohým tá sedlovka bije do očí. Paradoxne aj u iných majiteľov S5, podľa ktorých by ste im veľkosť dali podľa výberu ako správnu.
13.05.2024 - 10:03:53
01
Richie18 napísal:
Práveže s tým, že sa to ešte natiahne sa počíta, otázka je len, či sa predstavec z 10cm bude meniť na 11 alebo 12cm, tam je to ešte otvorené. Taktiež 1-2 podložky počítam, že ešte pôjde dole, veľká výhoda tuto na S5 je, že keď to nebude ok, tak sa proste podložky len vrátia nazad a nič netreba rezať. Takže ak to idem ešte znižovať, nevidím dôvod mať väčší rám, kde by hlavová trubka bola vyššia... :)

Vsak do takych detailov som uz ani zachadzat nechcel, ze ladit posed na prilis vysokom rame negativnym predstavcom nie je idealne. Samozrejme, ze predstavec da clovek dlhsi/kratsi podla preferencii, ale privysoka hlava je zakladny problem.
13.05.2024 - 10:32:42
02
Jezus napísal:
Ano, jeho logika je spravna. Ale musel by si citat s porozumenim. Ak je ram primerane dlhy, tak sa doladuje vyska vysunutim sedlovky. Takze nie, nikoho nezaujima vyska ramu a Tvoj pocit. Dolezite su rozmery ako dlzka a vyska posedu a ked to sedi, tak hadam nema clovek kupovat vyssi a teda aj dlhsi ram, na ktorom bude prilis natiahnuty, len pre Tvoj pocit.


Citat viem a to co pises su zase tvoje pocity ktore nikoho zaujimat nemusia ;)
Kto ma oci vidi ze ten ram ma sedlovku neprirodzene do neba a to ze sa to vypodlozkuje to je sice fajn kompenzacia ale ram to nezvacsi.

IngVisitor viem ako vyzera nova S5, takto ti prekreslim hociaky maly ram a bude to vyzerat podobne.
Toto je podla mna +- spravna velkost S5, sedlovka v primeranej vyske a predstavec opticky vychadzajuci z hornej ramovky.

Prílohy:

Screenshot_20240513_111100_Chrome.jpg
Screenshot_20240513_111100_Chrome.jpg 50.85 KiB thumb_up-1thumb_down

Screenshot_20240513_111005_Chrome.jpg
Screenshot_20240513_111005_Chrome.jpg 202.02 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2024 - 11:37:27
00
Uznavam, ze vizualne vyzera ta hlava bez podloziek o dost lepsie. :)
13.05.2024 - 11:42:19
02
gravel1 ty akosi ignoruješ tú info o dĺžke rámu však? podložky sú presne na to aby doladili posed... ak raz má v tejto velkosti správne dlhý rám, a dokáže to poriešiť vysunutím sedlovky a pridaním nejakej podložky pod predstavec.. má dobrú veľkosť rámu pre jeho postavu...

A teoretik z fóra na tom nič nezmení... či akože mal by si vziať väčší rám aby bol teoretik spokojný a vizuálne to bolo oku viac lahodiace? veď šak čo tam po tom že mu ten rám bude napríklad pridlhý.... :D

inak neviem či si zachytil ale majiteľ sám napísal že posed sa bude upravovať a podložky sa budú naopak uberať... takže to pôjde nižšie... :)

to že to nevyzerá úplne dokonale je úplne irelevantné v prvom rade sa na tom musí dobre jazdiť nie?
13.05.2024 - 11:44:59
01
Predstavec mi nieco pripomina, hm, bianchi :D
13.05.2024 - 11:50:41
00
Zipsik napísal:
gravel1 ty akosi ignoruješ tú info o dĺžke rámu však? podložky sú presne na to aby doladili posed... ak raz má v tejto velkosti správne dlhý rám, a dokáže to poriešiť vysunutím sedlovky a pridaním nejakej podložky pod predstavec.. má dobrú veľkosť rámu pre jeho postavu...

A teoretik z fóra na tom nič nezmení... či akože mal by si vziať väčší rám aby bol teoretik spokojný a vizuálne to bolo oku viac lahodiace? veď šak čo tam po tom že mu ten rám bude napríklad pridlhý.... :D

inak neviem či si zachytil ale majiteľ sám napísal že posed sa bude upravovať a podložky sa budú naopak uberať... takže to pôjde nižšie... :)

to že to nevyzerá úplne dokonale je úplne irelevantné v prvom rade sa na tom musí dobre jazdiť nie?


Rovnako ako ty ignorujes fakt ze predstavec je vymenitelny komponent a meni sa podla potreby jazdca tak ako riaditka, kluky alebo sedlo.
Pises akoby dlzka ramu bola fixna a ladit treba iba vo vertikalnom smere. Potom ako teoretik vyznievas ty :)

Ubrat z tohto este podlozky? To sa potom na to rad pozriem :D

Z poslednym odstavcom suhlasim, ale vzhlad bude celkovo problem tejto S5 v akejkolvek velkosti :D ale to uz nema nic spolocne s posedom, skor s osobnym vkusom
13.05.2024 - 12:10:32
00
Dlzka ramu fixna samozrejme je :) upravujes nasledne predstavcom, vysunutim sedlovky a podlozkami pod predstavcom…

Zhodneme sa hadam obaja ze ak je ram dostatocne dlhy je ovela lacnejsie radsej nechat 2-3 podlozky pod predstavcom ako menit predstavec hlavne v pripade ako je tento ze je to karbonove kombo…. Tj. Vymena za dlhsi / kratsi = par 100€ zatial co podlozky su par eurova zalezitost….

Navyse co som tak kukal pri vacsich ramoch nerastie len dlzka ramu ale aj dlzka predstavca namontovaneho na bajku…


Ak mu teraz vyhovuje dlzka, ak by kupil vacsi ram, ten je sam o sebe dlhsi + ma vacsinou namiesto 100mm napr 120mm predstavec… takze by posed natiahol tak o 3-4 cm… potom aby to dokompenzoval na vacsom rame musel by predstavec (v tomto pripade kombo) menit za 80mm
13.05.2024 - 12:56:43
00
to si tu fakt nikto nepozrie geometriu toho biku a len plieskate 2 na 3? :D
https://www.cervelo.com/en-US/bikes/s5
ak ma Riso 56tku tak uz je len 58cka a nic dalsie
ta ma REACH o 9mm dlhsi ale Stack o 23mm vyssi co bude asi aj dovod preco ho nechcel kedze uvazuje o znizovani riaditok.

ja osobne som siel do 58 miesto 56 nakolko nechcem podlozky a viac sa zohnut tiez neviem :)
13.05.2024 - 13:10:05
02
Zipsik napísal:
Dlzka ramu fixna samozrejme je :) upravujes nasledne predstavcom, vysunutim sedlovky a podlozkami pod predstavcom…

Zhodneme sa hadam obaja ze ak je ram dostatocne dlhy je ovela lacnejsie radsej nechat 2-3 podlozky pod predstavcom ako menit predstavec hlavne v pripade ako je tento ze je to karbonove kombo…. Tj. Vymena za dlhsi / kratsi = par 100€ zatial co podlozky su par eurova zalezitost….

Navyse co som tak kukal pri vacsich ramoch nerastie len dlzka ramu ale aj dlzka predstavca namontovaneho na bajku…


Ak mu teraz vyhovuje dlzka, ak by kupil vacsi ram, ten je sam o sebe dlhsi + ma vacsinou namiesto 100mm napr 120mm predstavec… takze by posed natiahol tak o 3-4 cm… potom aby to dokompenzoval na vacsom rame musel by predstavec (v tomto pripade kombo) menit za 80mm


Ja len poznámku, že majiteľ písal vyššie, že meniť predstavec bude aj tak, takže týmto finančným aspektom by som neargumentoval. (Písal, že teraz je tam 100 mm dlhý a bude dávať 110 alebo 120 mm dlhý predstavec.)
Ale pokračujte v debate,..:)
13.05.2024 - 13:15:05
00
Zipsik cervelo nemá combo riaditka, dajú sa rozmontovať a kúpiť len predstavec. Je to síce aj tak dráhe, ale to každý karbónový predstavec.
13.05.2024 - 13:16:57
00
Nový člen 😊🙂

Prílohy:

IMG_0291.jpeg
IMG_0291.jpeg 425.73 KiB thumb_up1thumb_down

13.05.2024 - 22:37:08
035
Zaujímavé koľko diskusie vie vyvolať jedna fotka spokojného majiteľa bicykla u nespokojných fóristov :) :) :)
13.05.2024 - 23:29:25
019
Tak ale pozor miestny foristi patria medzi vrchol konstukterov bicyklov.
14.05.2024 - 06:18:07
03
Richie18 napísal:
Zaujímavé koľko diskusie vie vyvolať jedna fotka spokojného majiteľa bicykla u nespokojných fóristov :) :) :)


Zvyknes si :) proste poniektori nizzsi jedinci nedokazuu pochopit ze my vyssi nemusime jazdit len obrovske ramy :)
14.05.2024 - 07:15:21
00
keyboard_arrow_up