A na čom by som sa mal rehotať?

V podstate Ježiško napísal to, čo si myslím aj ja... Môj dlhodobo nemeniteľný názor, ktorý tu pravidelne prezentujem, je, že na taliansky rám patrí talianska sada. A že to nerobia niektoré tímy? Peniaze rozhodujú... Ak by mi niekto dal Wiliera Cento alebo Pinarello Dogma so sadou Dura Ace zadarmo, prípadne aj niečo priplatil, tiež by som asi prehltol a zobral. Ale názor by som nezmenil.

To isté platí aj o oblečení - voziť na sebe reklamu jedného rámu a jazdiť na inom. To sa mi zdá veľmi divné. Možno asi tak, ako keby som si ku smokingu dal biele tenisky alebo sandále. Nuž, ale každý sme iný, každý máme iný vkus.

Najviac ma pobavili prblbnuté otázky na rám a dres (gate) profitímu, alebo nejakého výrobcu oblečenia. Veď o to tu vôbec nešlo. Tu išlo o ten jeden konkrétny prípad - rám Fuji a oblečenie Cervélo. Niečo podobné stretávam aj v Bratislave - niekoľkých ľudí v dresoch Wilier a na rámoch iného výrobcu. Načo si vôbec kupujú taký dres? Páči sa im? Bol lacný? Nevedia čo je Wilier? Ak jazdím na Authorovi alebo Colnagu, tak si na seba nedám dres Wiliera. Buď si kúpim dres výrobcu rámu, komponentov ktorými je bicykel ovešaný alebo nejaký neutrálny.

Mám hodne dresov. Ale napríklad na Swechater Radmarathon by som si určite nedal dres z Wildoner Radmarathonu alebo naopak. Zásadne buď ten neutrálny (mám aj taký) alebo Wilier, lebo jazdím na Wilierovi.
23.06.2011 - 20:43:13
00
:y:
23.06.2011 - 21:11:56
00
ako keby nebolo jedno co mas na sebe. kazdy snad bicykluje pre radost a nebude sa riadit nejakymi povrchnymi pravidlami aku znacku si moze ku ktorej obliect. to mi pripada fakt detske
23.06.2011 - 21:23:45
00
Sčasti máš pravdu. Jazdím pre radosť.
Ale nie je mi jedno, čo mám na sebe! Rovnako ako keď idem do roboty alebo do divadla.
23.06.2011 - 21:30:39
00
to tu riešiš ako keby si bol Contador. Pokial sa mi niečo páči tak si to kúpim a nosím to. tak isto sa mi môže páčiť taliansky rám ale vyhovuje mi radenie shimano tak si teraz kvôli tomu kúpim iný rám? nieje to trochu čudné? nechápem o čo ti teraz v celej tejto debate ide :fubar:
23.06.2011 - 21:40:04
00
Napisy nejazdia.
23.06.2011 - 21:45:24
00
Ja suhlasim, na taliansky bicykel talianska sada. Je to proste klasika, tradicia (ako AMD+ATI) alebo ucta ku talianom... Ked som si kupoval moj Cinelli tak ma chcel predajca prehovorit na kusok co mal v predajni postaveny na Shimane za vyhodnu cenu. Rezolutne som odmietol, s tym ze chcem Campa. Tiez sa mi to velmi nepaci, ked ma niekto taliansky ram a nema na tom Campu, ale zase viem aj to, ze vela ludom nevyhovuje (technologia ci cena) a preto ich za to neodsudzujem. Ku bicyklu patria samozrejme aj talianske tretry, takze mam Sidi :-)
Po roku som si kupil dres HTC-Columbia ako fanusik Velitsovcov. HTC telefon mam, Columbia bundu tiez. To, ze su na drese aj dva napisy Scott ma velmi netrapi, kedze niesu velmi velke. Samozrejme cisto dres Scott by som si urcite nekupil, to skorej oblecenie od Santini ci Nalini... Dolezite je, ze mam na drese podpis od Peta Velitsa :-) Povodne som chcel Martinov HTC specialny dres slovesnkeho sampiona, ale nikde som ho nezohnal. Tento ma na spodu malu francuzsku trikoloru (specialny dres z TdF), pre mna to su slovenske farby ;-)
Nakoniec su ludia, ktorym to je uplne jedno (oblecenie, spinavy bike), hlavne ze sa mozu vozit a to je to podstatne, netreba ich za to kamenovat. Niektorym to jedno nieje a pre lepsi pocit rozmyslaju aj nad tym ako co vyzera...
23.06.2011 - 21:52:40
00
Tu išlo o ten jeden konkrétny prípad - rám Fuji a oblečenie Cervélo. Niečo podobné stretávam aj v Bratislave - niekoľkých ľudí v dresoch Wilier a na rámoch iného výrobcu. Načo si vôbec kupujú taký dres? Páči sa im? Bol lacný?


Skusil si sa zamysliet, ze niekto mohol kupit dres skor, ako bike? To ma potom dresy povyhadzovat? Alebo uz nikdy nekupit iny znacku biku?

Takisto, ked ides do prace, alebo divadla, tak chapem, ze Ta zaujima, ci si mas ciste oblecenie, primerane tomu, kam ides. Ale to on predsa mal. Ty riesis len napisy.
23.06.2011 - 22:05:52
00
ja som predal dres Trek, ked som presiel na Giant a aj dres XT, ked som presiel na XTR :)
k cestaku som sa tiez poladil aj farbami aj napismi :P

Prílohy:

CIMG1808.JPG
CIMG1808.JPG 271.47 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil funkatron dňa 23.06.2011 - 22:09:57, celkovo upravené 1 krát.

23.06.2011 - 22:07:51
00
[ZV] ALF [SK] napísal:
to tu riešiš ako keby si bol Contador.
Contador nerieši - jazdí na tom a v tom, čo mu dajú a hlavne za čo mu zaplatia!
23.06.2011 - 22:09:44
00
Velky omyl, Contandor riesi. On si nemoze obliect nic ine, ako to, co ma dohodnute a kazdy den sa musi starat, aby sa spravne obliekol.
Napr. moj bracho je asistentom trenera v klube, asistentom v repre a robi na zvaze. Kazda z tych organizacii ma podpisane zmluvy s nejakymi sponzormi a on kazde rano musi rozmyslat jak puk, co vsetko si ma zo skrine zobrat, aby sa vzdy mohol prezliect podla toho, kde bude, lebo by mal problem. On, ako profik, musi riesit napisy a nie obycajny ludia.

Kto nie je sponzorovany, nic riesit nemusi a moze sa obliect, ako chce.


Naposledy upravil yojo dňa 23.06.2011 - 22:40:50, celkovo upravené 1 krát.

23.06.2011 - 22:34:50
00
ja som predal dres Trek, ked som presiel na Giant a aj dres XT, ked som presiel na XTR :)
k cestaku som sa tiez poladil aj farbami aj napismi :P

este trochu drsnejsi pohlad a uspech bajkera ako pes s discovery je na dosah ;)
23.06.2011 - 22:35:20
00
chlapci vy mate ine problemy /bez urazky/. celkom rad som si z casu na cas prezrel tuto temu, ale nejak sa to zvrhava. ci cervelo dres k pinarellu, alebo shimano na taliana. moj nazor je, ze netreba z toho robit nabozenstvo, teda resp. cosi viac ako jazdenie na bicykli /myslim, ze skoro vsetci su tu amateri/, netreba pripisovat banalitam strasne dolezite veci. tot moj nazor
23.06.2011 - 22:53:08
00
Ano riešite neuveriteľné *****.Podstatné je jazdiť,modelky nech pakujú na mólo.
23.06.2011 - 22:57:39
00
Triki :lol: :y: oblecenie sme asi vyriesili, co takto sa vratit k povodnej teme ;)
24.06.2011 - 06:25:49
00
keyboard_arrow_up