Co sa tyka vysunutia sedlovky tak po napojenie sedla je vysunuta 14,5 cm. 15,5cm je zasunuta v rame /v sedlovej rure/. ten vertikalny rozdiel medzi baranmi este premeram. aj tak dik za komentare.
26.01.2012 - 22:22:40
00
Takze ten vyskovy rozdiel medzi sedlom a baranmi je 12cm.
Inak co sa tyka toho predstavca z akeho dovodu by som ho mal menit za rovny?
takto ako je na fotke je od vyrobcu.
27.01.2012 - 10:18:15
00
Nic menit nemusis ak sa Ti na tom bude dobre jazdit. Hlavne je ak neboli chrbat a netrpnu ruky. Kazdy ma individualnu ohybnost aj pomer dlzky trupu a koncatin, takze sa spravnost posedu neda z fotky posudzovat. Musis sam citit, ci je dobry abo nie.
27.01.2012 - 11:00:46
00
Každopádne to na fotke vyzerá trošku šialene a nechutne a tiež mám pocit, že by to chcelo väčší rám.
27.01.2012 - 12:01:13
00
Takze ten vyskovy rozdiel medzi sedlom a baranmi je 12cm.
Inak co sa tyka toho predstavca z akeho dovodu by som ho mal menit za rovny?
takto ako je na fotke je od vyrobcu.

Predstavec by si meniť nemusel stačí ho otočiť a bude skoro rovný. ;)
27.01.2012 - 12:30:01
00
Ja mám sedlovku vysunutú 20 cm (ale rám má 3cm sloping) , predstavec otočený dohora a rozdiel výšky sedla oproti riadítkam je presne 10cm. Ak to bude robiť problémy s chrbátom a s rukami, nerobí mi problém a som ochotný vymeniť predstavec aj za HighRise 8) .
27.01.2012 - 19:06:12
00
Inak co sa tyka toho predstavca z akeho dovodu by som ho mal menit za rovny?
takto ako je na fotke je od vyrobcu.

Pozrel som si web Haibike a na obidvoch Tour-och je rovný predstavec... Rovný myslím, že predstavec je v pravom uhle (90 stupňov) s krčkom vidlice. Tvoj má väčší uhol ako 90 stupňov a taký sa hodí na mestský bicykel, na cykloturistiku a ďalšie typy bicyklov, na ktorých sedíš ako za písacím stolom a riadidlá sú na úrovni sedla, resp. ešte vyššie. Na cestnom bicykli vyzerá dobre len forštos pravouhlý, resp. keď mu niečo chýba do pravého uhla. V tvojom prípade, predstavec a omotávka (tá je riešiteľná jednoduchšie), úplne skazili dojem z dobrého bicykla.


Tomu, čo vyskladal takéto čosi, by bolo treba prsty oblámať!

Otočiť ho nemá význam, bude to síce vyzerať lepšie, avšak s tým predstavcom padnú barany ešte o hodne nižšie. Po otočení predstavca by sa to dalo vyriešiť podložkami, avšak čo keď je už krčok zrezaný.
27.01.2012 - 20:34:13
00
Neviem prečo, ale normálny predstavec a omotávka urobili z tohtoročného modelu ďaleko vzhľadnejší cesťáčik.

Prílohy:

haibike tour.jpg
haibike tour.jpg 80.82 KiB thumb_up0thumb_down

27.01.2012 - 20:47:53
00
Imidž s predstavcom je nanič,hlavne jazdi.
27.01.2012 - 23:13:57
00
Jazdi to čo ti vyhovuje a sedí, na čo ti bude krátky predstavec a nízko sedlovka ak ti to nebude sedieť a vyhovovať. Proste si to nastav a porob tak aby ti to sedelo a dobre sa ti na tom jazdilo na výzor sa vykašli(zase v zdravom množstve). Inak, videl som už aj šialenejšie posedy. Takže nerieš možno časom ak kúpiš nový a bude o číslo väčší bude sedieť inak..
28.01.2012 - 01:05:51
00
Dakujem vam za vsetky pripomienky. Som sice z toho trochu pokazeny ale zase lepsie ako keby ste ma tu oje... ze bike je v pohode.
Co sa tyka predstavca to ja osobne nejako neriesim/a pri vyberani biku som priznam sa na to nepozeral/.
Co sa tyka velkosti ako uvadza winter78 som riesil tu na fore a tam mi bola velkost odporucana aj 54/bol tam aj link na geometriu bicykla/. Taktiez predajca odprucil 56/a nebol problem aj s 58ckou/ - tak ci tak ho objednaval.
Vsetky problemy ohladom bolesti chrbata, trpnutia ruk zistim az pri jazdeni /tak dufam ze ich nezistim pretoze dalsi novy bike sa tak skoro kupit nechystam/.
28.01.2012 - 09:21:22
00
Okrem spinningu som som pri dlhych zimnych veceroch zrekonstruoval tuto belgicku Superiu.Novy lak,vela novych veci na nej som vydrazil,vzadu ma sestkolo,brzdy poslabsie,galusky 700x27.......len som zvedavy,kto na tom bude jazdit?



Verziu pedálov s košíkmi odporúčam tým nešikom, čo prejdú z bežných pedálov na tretry a nevedia sa včas vycvaknúť ani po mesiaci jazdenia. :lol: Pre mňa dosť nepochopiteľné, keďže som jazdil s remienkami. Prechod na tretry bola sladká báseň. Alebo vášeň? :-)
28.01.2012 - 16:28:49
00
Tu je nastavenie biku P. Sagana: http://www.teamliquigascannondale.com/2011/eng/main.php?mod=scAtleti&id=23
30.01.2012 - 17:56:57
00
Najlepšie je si dať urobiť merania BG FIT a podľa toho nastaviť bicykel. Netreba riešiť ako to vyzerá, ale ako sa na to cítiš.
PS: všimnite si nastavenie posedu Daniela Ossa (190cm)
30.01.2012 - 21:10:01
00
To Saganovo nastavenie biku je poriadne divoké. Je o cca 2 cm vyšší než ja a to jeho nastavenie sedla je dokonca nižšie než to moje. Rovnako tak dĺžka od konca predstavca od konca sedla je dlhááánska. Podľa toho to vypadá na krátke nohy a dlhý trup a ruky, ale na fotkách vypadá "normálne" ;) . Alebo má ešte dosť prehnutú nohu v kolene, keď je pedál v dolnej polohe :?: ??
03.02.2012 - 15:51:33
00
keyboard_arrow_up