Teda tu omotavku si mohol omotat aj krajšie :tmi: Ale stroj je super :y:
25.11.2012 - 10:30:43
00
Pekné, nech ti jazdí :D
25.11.2012 - 10:51:59
00
statusak vedel som ze niekto sa ozve ohladne omotavky....robil som to prvy krat....a krajsie nevydalo....nevadi ucim sa pokus-omyl nabuduce to bude lepsie :-D

jedine co som nedomyslel v predstave ako by mal vyzerat je ta biela sedlovka..ta mala byt cierna a bolo by to super... :-)
25.11.2012 - 11:00:38
00
na tej zadnej brzde, máš aké špalky ? MTB ? nie sú tie matky troška hrzdavé ? :P, ono je to vtipné ale špalky nie su až taká drahá položka a vedia urobiť na brzdom výkone veľmi veľa. Inak, veľmi pekný ;) aj celkom podarene zladený,, nech ti to jazdí !
25.11.2012 - 12:09:37
00
Michal paráda :y:
veľa šťastných km :)
25.11.2012 - 13:09:54
00
ronzo22 tie spalky su tam preto ze mi poslali dve zadne brzdy takze jednu som musel poslat naspet...a kym na nu cakam...tak som tam hodil dopredu...staru ocovu brzdu.... so spalkami z novej zadnej...a dozadu som dal na novu brzdu..stare spalky lebo dopredu sa nezmestili.... :-D vravim je to len docasne riesenie...kym mi nedojde nova predna brzda.... :-D a su to uz asi 7 rocne spalky...tak preto ta hrdza na koncoch :-D :-D


dnes som ho bol konecne prevetrat a je to uplna parada...len som to velmi rychlo otocil domov...pretoze aj ked som sa velmi snazil aj tak boli tie plaste nasadene blbo..aj predny aj zadny je na jednom mieste viec skryty v rafiku...a hrozne ma to vytriaslo :-D takze to dnes dufam narovnam...a potom uz len cakam na tu prednu brzdu kym dojde aby bol uz naozaj finalne dokonceny :-D

hehe a som rad ze niesom sam komu sa paci :-)
25.11.2012 - 13:59:47
00
inac neviete mi poradit nejaky zlepsovak na to ako nasadit ten plast rovnomerne??
25.11.2012 - 14:04:25
00
misopetrovic:ked to dokaze taky amater do bajkov ako ja...tak ty to musis zvladnut lavou zadnou...som sa s tym vytrapil na zaciatku prezuvania riadne,pekne som si aj zanadaval...jedinu zakernost som tam videl,ze pri ventile mi to nedosadalo poriadne,tak som chytil tu spinu ventil a potiahol nim,a potom to sadlo ako rit na serbel...jediny zadrhel smo tam videl ja...ostatni mozu poradit lepsie
25.11.2012 - 14:06:44
00
proste to nafukaj na 10 barov a vsetko ti zapadne tak ako ma potom to mozes kludne sfuknut
25.11.2012 - 14:23:16
00
canopus pri ventile sedi dobre...to by bolo najmenej keby tam nechcel zapadnut ten plast....on je praveze v uplne inej casti prilis zasunuty....trosku som hladal na nete...a nafukanie na poriadny tlak bude asi to spravne riesenie.... :-) alebo este predtym ze namocit mydlovou vodou..nech sa to lahsie sklzne na spravne miesto...len nafukat si to budem musiet dat v servise kusok od domu..pretoze doma nemam velku pumpu :$ a malou rucnou nieje sanca natlacit dostatocny tlak...sfukovat ich potom asi velmi nebudem...necham okolo 9 barov.... plaste maju maximalny tlak na viac ako 10 a rafiky tiez nejako tak podobne :-D
25.11.2012 - 15:43:59
00
Velku pumpu ti casom bude aj tak treba. Tlak okolo 8 barov vydrzi len par dni. (aspon u mna)
25.11.2012 - 16:07:18
00
Po celom obvode plášťa by si mal mať tenučký výlisok na oboch stranách. Pri nasadenej peneumatike býva veľmi tesne nad ráfikom. Nafúkaj pneumatiku na "črevo" (aby sa dala poddajne stláčať) a vizuálne skontroluj súmernosť výlisku s ráfikom. Prstami potom stláčaj (tak aby sa odlepila od ráfika)hlavne na miestach nesúmernosti. Niekedy je potrebné takto ju postískať aj po celom obvode. Keď to už vizuálne sedí, zakrúť kolesom a sleduj, či pneu nehádže. Ak nie, dofúkaj na predpísaný tlak. Ak áno, ešte sa s tým pobav.
Inak, zažil som už aj nevycentrovateľnú pneu. Bola to ale široká MTB. (číňania majú šikmé oči a preto sa im ťažko robí niečo do rovna)
25.11.2012 - 16:13:58
00
(číňania majú šikmé oči a preto sa im ťažko robí niečo do rovna)

:rofl: :rofl: toto ma vazne dostalo..

velku pumpu som dnes objednal.... :)

galipe presne ako pises, vsimol som si ze na jednom mieste na obydvoch kolesach ten pasik myzne pod okraj rafiku...zajtra to v servise poriesime vyssim tlakom...a hlavne to bude robit niekto sikovnejsi ako ja :D
25.11.2012 - 16:42:37
00
Spusti gumu na "črevo" a v tom mieste, kde ten pásik vchádza pod okraj ráfu, tam to len prstami postláčaj (odlep od fáfu). Žiadna veda. Zaskočí to na svoje miesto samo.
25.11.2012 - 17:00:13
00
veľmi pekný už som sa tešil ako to bude vyzerať akurát chcelo by to lepšie foto ;) neviem, ako si vysoký ale zdá sa mi ten rám pomerne veľký aj keď možno je to len fotkou ;) podľa vysunutej sedlovky ale vyzerá byť ok... omotávku namotaj ešte raz
25.11.2012 - 17:18:51
00
keyboard_arrow_up