Fuji SL za 1600e...kúpiť či nie?
Áno, super rám aj cena 44% [ 8 ]
Áno, ale počkať, cena pôjde nižšie 22% [ 4 ]
Radšej niečo iné(detaily do fóra) 17% [ 3 ]
Čo je to Fuji? 17% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 18
Nazdar,

hmotnosť bezkonkurenčná, tuhosť by mala byť veľmi vysoká tiež. Vziať to za 1600e? Prípadne radšej niečo iné pri tejto cene a hmotnosti? U nás veľmi málo známa značka, ale zlé to asi nebude..

https://bike-alm.de/komponenten/rahmen/rennrad/rahmen-fuji-sl-1.1-2018-24121

http://www.fujibikes.com/usa/bikes/road/competition/sl/sl-1-1-frame

Diky za reakcie :)
06.11.2018 - 17:32:52
00
Edov Evinicov Fuji Ultralight SL sme prasknuty posielali na opravu do CarbonFactory, a vzhladom na to, ze Edo je vrchar, ktory ma hadam 60 kil aj spolu s bicyklom, tak vo mne vyssie uvedeny ramovy set vela dovery v zivotnost a kvalitu nepobral :-)
14.11.2018 - 21:09:02
01
Ahoj Martin, to ma prekvapilo, neriešili ste to cez záruku? Prasklo to len tak, počas jazdy, alebo tomu niečo predchádzalo?

Tá hmotnosť v tejto cene je až neuveriteľná a skoro rovnaká ako predražený Canyon Ultimate CF EVO za dvojnásobok ceny, takže je to lákavá kúpa, ale skúsenosť dotyčného cyklistu ma odrádza, okrem toho som o dosť ťažší ako on...
15.11.2018 - 19:09:55
00
Musis si sam polozit otazku, co takym ramom chces dosiahnut. Neviem, ja osobne tej honbe za co najlahsim bicyklom nerozumiem, som zastancom skor solidnych masivnych kuskov s normalnou vahou, ktore toho vela vydrzia aj na slovenskych cestach necestach, ako ultralightov, ktore praskaju len ako sa na ne skaredsie pozries :-) Nakolko som sam predajca karbonovych ramov, tak nebudem nejako kydat spinu na konkurenciu, len decentne napisem tolko: ked kupujes novy ram, davaj si pozor na znacku a jej popredajny/zarucny servis. Ja som pomohol s riesenim opravy rad, ale je nutne dodat, ze standarne by mal zarucny proces vyzerat diametralne inak, nez aky ponuka Fuji :-)
15.11.2018 - 19:18:08
01
Odpoveď je jednoduchá, postaviť sólidny, tuhý, ľahký vrchársky bajk :) To že praská som nevedel, nič také som na zahraničných fórach nenašiel...
15.11.2018 - 19:32:50
00
Natrafil som nahodou pri googleni... Kedze som s Edom riesil reklamaciu musim uviest na pravu mieru, ze opravu u vyrobcu bolo standardne vyriesenie, kt. vsak na casovy horizont (nie menej ako 30dni) a dispoziciu (rozobrat komplet bike) som vykomunikoval u FUJI aby na ich naklady bolo umoznene opravit ram na zodpovednost majitela v com najkratsom case na SK.

Zrejmym dovodom prasknutia jednej casti ramu vsak zrejme sposobilo nespravna kombinacia brzdovych dosticiek, kolies a toretickeho vychylenia "osmicky" kolesa. Toto je vsak len dohad, avsak dobuducna pri XY podobnyhc ramoch zavada nenastala.

Urcite subtilnost a SuperLight konstrukcii ramu treba obdobne aj pristupovat ale rokmi skusenosti aj vzhladom od ostatnych pretekarov je mozne skonstatovat, ze ram naozaj vystihuje jeho nazov a k tomu je este aj velmi tuhy, reakcny a za adekvatnu cenu.
01.12.2020 - 23:23:03
01
keyboard_arrow_up