mam taky, asi blby napad. uz vela vela rokov mam bike Author Classic. je mozne, že už má viac rokov, ako tunák prispievatelia, niekedy v roku 1998 bol kupeny. nieco taketo - https://images.mtbiker.sk/bazar/big/1_57b35f22076fc.jpg. prehadzovacka je tam Shimano Acera povodna, brzdy celustove povodne, zadna kazeta 8 prevodov, predny presmykac 3 prevody, vsertko povodne, este aj pneumatiky su tam povodne, lebo som na tom biku mozno aj 18 rokov nejazdil a len stal v garazi. pouzivam ten bike na okruhy po hradzi, mam ho v robote v Petrzalke a po robote si dam 30 km do Cunova a spat. no a zacal som spekulovat, ked ma na tej hradzi furt obiehaju na cestnych bikoch, ze mozno by som mohol spravit daku lacne prerabku na taky cestny gravel styl - mozno dat tensie pneumatiky, mozno zmenit riadidla a mozno vymenit tu prehadzovacku,nakupit diely v bazari. tak mam otazku, ci je to fakt taky blby napad a len oplachnnem prachy a mam si kupit novy bike alebo myslite, ze by to slo. a druha otazka, ci nepoznate v Petrzalke daku mensiu dielnu, kde by mi s tym vedeli poradit a spravit servis, nechcem sa mi s takou rarohou traposit niekde v obrovskom obchode :)
09.03.2019 - 12:53:02
00
tam stačí dať nejake tenšie plašte 28mm.. všetko rozobrať prešistiť zložiť, vidlicu nahradiť pednou AL, zhodiť všetko nepotrebné, rajdy spustiť dolu..
prípadne ak viac zainvestuuješ vymeniť cele kolesá za nejake cestne z bazaru...
09.03.2019 - 13:00:20
00
ups, presne tento je to - aj podrobny popis https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/322399/krosovy-bicykel-author-classic-20.html Kolesá 28". počet prevodov 3x8. Brzdy Tektro, náboje Quando, predná prehadzovačka Shimano SIS, zadná prehadzovačka Acera, páčky Acera. Vizuálne má oderky a škrabance od používania, ale nič dramatické, technický stav je veľmi dobrý. Je to dobrý a bezproblémový bicykel aj do ľahšieho terénu.
09.03.2019 - 13:00:20
00
tak takýta author som mal ,ale z odpruženou vidlou :)
prestavec naradiť iným s rovnejším sklonom, plašte obuj cestne 28mm.... novu reťaz.... ostatne nechaj.
ak by so chcel zrýchliť, tak to už sa oplatí radšej z bazaru nejaký cestak...
09.03.2019 - 13:03:38
00
len ten rozmer kolies je 28 je taky nestandardny ...
09.03.2019 - 13:13:20
00
Neboj je štandardne. pasuje na to aj cestný aj 29na plastik
09.03.2019 - 16:22:13
00
keyboard_arrow_up