Caute, v lete som si kupil bike Giant roam 0 disc. s bikom som spokojny, akurat mi trochu robi problem moja vaha (100kg) pri 3000km mi 3 alebo 4x praskla spica. Preto sa chcem opytat ci je to v norme, alebo je to vela? lebo mne sa to zda dost a preto rozmyslam ci by nebolo lepsie kupit koleso s nejakym lepsim vypletom, respektive ci sa neda to koleso ktore mam nejak vylepsit (vymenit spice za silnejsie ak je to mozne atd.). ak nove tak ake by ste odporucili, aby nebolo nejak extra drahe, alebo je lepsie ak by som si niekoho nasiel kto by mi ho vyplietol...(som z ke). dik za rady.
29.12.2014 - 13:28:21
00
Takéto časté praskanie spicov urcite nie je v poriadku, kolesá by mali mať nosnosť tuším že do 120 kg. Ale výrobcovia dávajú na nové bajky kolesá vypletané strojovo a na nich k takým poruchám dochádza.

Riešenia:
1. Daj do servisu, nech ti zlomené spice vymenia a kolesá vycentrujú. Povieš mi, že si to už urobil? Lenže nie je servis ako servis. Správne vycentrovať koleso je umenie, ktoré často neovladajú ani servisáci. Ak by si natrafil na naozaj kvalitného mechanika, ktorý by ti koleso dokázal koleso správne vycentrovať, máš vyhraté. Možno takých ľudí ani v servisoch niet
2. Ak by to nepomohlo, tak skús vymeniť spice za nejaké kvalitnejšie. Kvalitné spice( DT Swiss, Sapim...) sú však dosť drahé, navyše by ti niekto musel nie nové spice zapliesť. Takže sme opäť skončili pri potrebe kvalitného mechanika.
3. Nechaj si vypliesť nové koleso - v tvojom prípade ešte vymeniť 32dierový náboj za 36dierový. Niektoré servisy na internete ti vypletú koleso podľa tvojho želania. Alebo sa dajú kúpiť už hotové kolesá, ale tie sú váčšinou vypletané strojovo, čiže sme zase na začiatku. Alebo si kúp diely a koleso nechaj vypliesť kvalitnému mechanikovi,
Zhrnuté a podčiarknuté: nájdi si kvalitného servisáka!
29.12.2014 - 15:35:12
00
Ktore spice praskli?
29.12.2014 - 15:42:13
00
Takéto časté praskanie spicov urcite nie je v poriadku, kolesá by mali mať nosnosť tuším že do 120 kg. Ale výrobcovia dávajú na nové bajky kolesá vypletané strojovo a na nich k takým poruchám dochádza.

Riešenia:
1. Daj do servisu, nech ti zlomené spice vymenia a kolesá vycentrujú. Povieš mi, že si to už urobil? Lenže nie je servis ako servis. Správne vycentrovať koleso je umenie, ktoré často neovladajú ani servisáci. Ak by si natrafil na naozaj kvalitného mechanika, ktorý by ti koleso dokázal koleso správne vycentrovať, máš vyhraté. Možno takých ľudí ani v servisoch niet
2. Ak by to nepomohlo, tak skús vymeniť spice za nejaké kvalitnejšie. Kvalitné spice( DT Swiss, Sapim...) sú však dosť drahé, navyše by ti niekto musel nie nové spice zapliesť. Takže sme opäť skončili pri potrebe kvalitného mechanika.
3. Nechaj si vypliesť nové koleso - v tvojom prípade ešte vymeniť 32dierový náboj za 36dierový. Niektoré servisy na internete ti vypletú koleso podľa tvojho želania. Alebo sa dajú kúpiť už hotové kolesá, ale tie sú váčšinou vypletané strojovo, čiže sme zase na začiatku. Alebo si kúp diely a koleso nechaj vypliesť kvalitnému mechanikovi,
Zhrnuté a podčiarknuté: nájdi si kvalitného servisáka!

ten stroj co podla teba vypleta kolesa by som chcel vidiet. taketo zlozite prace sa robia vzdy rucne
davat do servisu nove kolesa je zbytocne lebo mu prasknu zas ine spice
vymena spicov za kvalitnejsie to si zrovna moze kupit ine kolesa
ajtak skoncis na novych kolesach tak naco si robit problemy so servisovanim. ak to nemas v zaruke kupuj nove kolesa a uz sa dalej neobzeraj
29.12.2014 - 19:03:51
00
ale centrovacia masina by sa nasla :)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tIGm7pKx3rs#t=271
29.12.2014 - 20:07:05
00
sam-xyz: samozrejme, ze som bol v servise. tuna musim ist hned do servisu, ked som mal stary 15 rocny horsky tak aj pri 4 prasknutych spicach so meste vedel jazdit :) tu ked mi praskne jedna, tak to lieta ako salene... takze musim hned servisovat.
Andrej25: ako to myslis, ze ktore spice praskli?
theruck: v zaruke bike je, nakolko som ho kupoval len v lete. ale ako to mam reklamovat? podla mna to nevezmu, povedia ze je to bezne opotrebovanie. cize ja sa priklanam ku kupeniu. akurat tu by som chcel poradit, co si mam ziadat aby to malo? resp. ci nepoznate niekoho sikovneho v Kosicich co by mi to spravil a vedel by mi poradit nie ma len zbytocne osupat... potreboval by som len zadne koleso, nakolko s prednym problem nemam, kedze nie je az tak namahane vahou..
29.12.2014 - 21:45:19
00
Sisi istý, že praskajú špice? Občas sa stane, že sa trhajú niple, zvlášť, ak sú hliníkové a drôt nesiaha po vrchný okraj nipla. Hliník na ťah veľa nevydrží.... Pamätáš na ktorom konci Ti to praskalo? Pri ráfe, alebo pri náboji?
29.12.2014 - 22:07:54
00
nie je to bezne opotrebovanie ak ti to neprasklo po jazde na schodoch. mas 2 roky zaruku tak to vyuzi. ak pouzivas bicykel v ramci navodu na pouzivanie tak ti mali predat bicykel ktory funguje na tvoju vahu nie je to tvoj problem ale problem vyrobcu.
ja som mal na favorite volakedy rucne robene koleso a praskali mi spice pri 40 km/h tiez mam cez 95 kg. teraz mam 5000 km na reparto corse kolesach a nic nepraska. rozdiel bude v kvalite vyrobku. reklamuj to alebo si kup nove kolesa a neplac
29.12.2014 - 22:15:30
01
Na Tvoj problém je tu téma "Servis, opravy"
30.12.2014 - 06:20:57
00
ja?no: praskaju pri naboji. ak sa nemylim, tak ty mas nieco spolocne s jednym servisom v ke nie? lebo momentalne tam mam jednu tu spicu prasknutu, cize by som to mohol doniest a by si sa na to pozrel, ale aj tka bude asi lepsie spravit nieco pevnejsie. co by si navrhoval, a aka by bola asi cena.. lebo nechcel by som ist nad 100 eur, oplati sa spravit nieco v takej cene? dik
theruck: ak mi to aj zreklamuju, tak mi to nahradia niecim podobnym, cize vela tym neziskam. cize ako som uz pisal vysie, asi to vyriesim kupou noveho, a prave tu bola moja otazka co odporucate, co by som mal ziadat v obchode... neviem z coho si usudil ze placem, chcem sa len poradit.
Obree: ak som to zle umiestnil tak sa ospravedlnujem, nech ma nejaky moderator presunie do spravnej temy. no nakolko to chcem riesit kupou noveho a chcem sa poradit co mam kupit, tak ani servis a opravy nebudu najlepsie riesenie...
30.12.2014 - 12:02:09
00
Kolesá sa vypletaju aj strojovo,problém môže a asi aj bude v špicoch. Ja mám cez 100kg a prasknute špice som ešte meriesil a to jazdím aj cestak s 20timi špicmi ako v predu tak aj vzadu a mtbčko 32.Kolesá aj špice sú mavic na cestaku aj náboje a na mtbčku shimano xt. Takže skus lepšie špice a nové niple + servisman ktorý tomu rozumie v servise ti poradia.
30.12.2014 - 12:22:47
00
V cyklocentre na mlynskej vedia kvalitne vypliest kolesa
30.12.2014 - 15:43:01
00
pozerám, že jazdíš s náklaďákom.... aj na mojej 29" začali odchádzať drôty keď bolo treba odviezť bagáž, navyše v kombinácii s kotúčmi dostáva výplet dobre po papuli. Riešil som to http://www.sapim.be/spokes/butted/strong
neviem presne koľko stojí kus, ale napíšem Ti večer, dnes otvárame po sviatkoch.
02.01.2015 - 06:42:20
03
Ja by som to riešil iba prepletením za nerezové DT Champion+ nové niple.(čierne okolo 0,60€/kus, strieborné cca 0,35€+ niple) Načo meniť nový ráf a náboj ak je v poriadku.A určite pri tvojej váhe neuvažuj o stenšovaných-zužovaných špicoch.
Tiež sa mi voľakedy pri novom biku takto trhali obyčajné špice.
02.01.2015 - 09:11:56
00
bonfo to niesu zužované ale zosilené drôty, majú 2mm a pri prírube 2,3mm ;)
písal som len o výmene výpletu, ak sú tie pôvodné niple 2mm, môžu ostať..........
02.01.2015 - 09:30:04
00
keyboard_arrow_up