ja som najskôr jazdil cestu a potom som kúpil horský. ten mám aj ako zimák: blatníky, odrazky a svetlá. jazdiť na cesťáku je paráda. a aj lepšie natrénuješ kondičku. no univerzálny je predsa len horský. a čo sa týka kvality a ceny, drahšie vychádza horský. takže moja rada znie: najskôr si kúp horský. dobrý cesťák potom kúpiš za lacnejší peniaz. ale neodporúčam ti kupovať na horský hladké gumy. cesťáku sa to NIKDY nevyrovná aj keď budeš mať uzamknutú vidlicu. vždy bude horský na ceste ťažkopádnejší, lenivejší, ťažší, mäkší a hlavne prevody budú po pomerne veľkých skokoch. ja mám na horskom preto cestnú kazetu, ale aj tak sa mi zdajú niektoré prevody trošku "odveci = veľké skoky". v teréne je to trošku iné.
14.10.2008 - 19:33:29
00
Gekon myslim, ze na Slovensku je bezpecnejsie jazdit MTB : )


tak tu by som bol zasadne proti, je to nezmysel :evil:
15.10.2008 - 13:20:14
00
Cestnych amaterskych pretekov je kopec. Pokukaj www.szc.sk alebo tuna tému cesta pretek. Neviem ako si na tom fyzicky a vzhladom na otazku predpokladam ze si este cestny pretek nesiel, ale upozornujem na fakt, ze tu nejdes sam za seba. Bud uvisis v baliku alebo nie, cista grcanica. Tento rok sa mi nepodarilo ani raz uvisiet v prvom baliku.


tu by som prudko suhlasil, je to grcanica a je to uplne o inom ako hory...v horach je frajer hocikto, na ceste malokto...mozno buduci rok dam par mtb zavodov nech si ego trosku podvihnem :lol:...na poslednych pretekoch si nas tam Zabka, Krizan a spol pohadzovali aby sme striedali trosku a pri tom sme boli radi podaktori ze vobec visime, aj tak sa mi nezadarilo :oops:
15.10.2008 - 13:24:11
00
tu by som prudko suhlasil, je to grcanica a je to uplne o inom ako hory...v horach je frajer hocikto, na ceste malokto...


hmmm, a na to si ako prišiel :shock:
15.10.2008 - 13:28:20
00
Cesta je o tupom slapani do pedalov, pritom dychas kvalitne splodiny a obcas sa nechaso fukovat od nasich milych vodicov : ) Ked som cakal na ram tak som jazdil stareho crossa chvilu po cestach, ale pre kvalitu nasich ciest a vodicov som po par jazdach aj na nom jazdil teren : )) V MTB si zodpovedny sam za seba, na ceste ta moze zabit akykolvek nepozorny trotl.
15.10.2008 - 13:45:06
00
hmmm, a na to si ako prišiel :shock:


z vlastnej skusenosti a mam niekolko kamosov cyklistov co jazdia aj hory popri ceste a su na poprednych miestach v tych pretekoch a na ceste nevyhravaju...kazdopadne je to fakt...cesta je ovela narocnejsia resp je to uplne o niecom inom...v horach mam dost najazdene takze nekecam do vetra ani nemachrujem, ale myslim ze k teme to je takze ani OT to nebude...a majster sveta niesom ani v lese ani na ceste...a je to aj videt na tom, ze kazdy seriozny mtb jazdec ma najviac najazdene na ceste
15.10.2008 - 13:51:59
00
Cesta je o tupom slapani do pedalov, pritom dychas kvalitne splodiny a obcas sa nechaso fukovat od nasich milych vodicov : ) Ked som cakal na ram tak som jazdil stareho crossa chvilu po cestach, ale pre kvalitu nasich ciest a vodicov som po par jazdach aj na nom jazdil teren : )) V MTB si zodpovedny sam za seba, na ceste ta moze zabit akykolvek nepozorny trotl.

spravme statistiku v urazoch a koliziach cesta-mtb ...myslim ze mtb vyhra :D ..."tupom slapani" neznasanlivi bajkeri :)...cyklistika je hlavne o srdci...a to ze nevies jazdit po cestach neznamena ze to je nebezpecne alebo tupe :P...
a ked uz to bereme tekto humorne asi zalozim temu BAJKER NA CESTACH a budem vam fotit ludi so 140 zdvihom 2,3 gumamy, ktori jazdia po asfaltoch na zahari :lol: vyprahnuti tak ze camelback nestaci
15.10.2008 - 13:57:43
00
..cyklistika je hlavne o srdci..


S tym suhlasim. Nech si kazdy jazdi co sa mu paci: ) btw, tych ludi na 2.3 a 140zdvihu by si fakt mohol pofotit. Zrejme si pomylili disciplinu.
15.10.2008 - 14:02:49
00
btw, tych ludi na 2.3 a 140zdvihu by si fakt mohol pofotit. Zrejme si pomylili disciplinu.


Ani tak to vždy být nemusí. Vždyť přeci sem tam na asfalt při nějakém přesunu na části vyjížďky se občas dostane téměř každý a to i klidně s větším zdvihem.
15.10.2008 - 14:06:48
00
To je tiez pravda Mloku, ale su aj ludia ktory jazdia 50:50 asfalt/lahky teren a maju take biky : ) Mozno myslel prave tych. Na nomade nie som ochotny viac ako 10km po asfalte, aj to uz musi byt po tych 10km kvalitny teren ako odmena. Inak je to zabity cas..
15.10.2008 - 14:11:17
00
z vlastnej skusenosti a mam niekolko kamosov cyklistov co jazdia aj hory popri ceste a su na poprednych miestach v tych pretekoch a na ceste nevyhravaju...kazdopadne je to fakt...cesta je ovela narocnejsia resp je to uplne o niecom inom...v horach mam dost najazdene takze nekecam do vetra ani nemachrujem, ale myslim ze k teme to je takze ani OT to nebude...a majster sveta niesom ani v lese ani na ceste...a je to aj videt na tom, ze kazdy seriozny mtb jazdec ma najviac najazdene na ceste


skôr by som povedal, že je to úplne o niečom inom a preto sa to nedá porovnať...to že každý seriózny mtb jazdec má najazdené na ceste je samozrejme pravda, ale v tomto kontexte to nie je dôležité podľa mňa..
15.10.2008 - 14:12:22
00
Inak myslím, že sme riešili MTB a cestné preteky. To o bezduchom šlapaní do pedálov potom platí aj na MTB pretekárov.
15.10.2008 - 14:33:50
00
trosku to odlahcim, ale neporovnaval by som cestu s MTB, aj ked sa v obidvoch pripadoch sportovy prostriedok vola bicykel, su to podla mna velmi odlisne sporty a oba krasne...

ako rovnako neporovnatelny priklad uvediem tenis vs. bedminton vs. squash (raketa) alebo bezky vs. zjazdove lyzovanie vs. snowboard (lyze)

atd.
15.10.2008 - 14:46:06
00
..to že každý seriózny mtb jazdec má najazdené na ceste je samozrejme pravda,


v tomto momente :P som sa stal neserióznym :x
nemám žiletku :shock:
aj ked sa bez mučenia priznam, že "prezúvam" slickové kolesa, ked sa nedá v lese :twisted:
15.10.2008 - 14:51:56
00
LL, veď predsa nejazdíš pre vavríny a medaily 8) či :?:
15.10.2008 - 14:54:34
00
keyboard_arrow_up