prosim vas,chcel by som vymenit prehadzovacku altus za nieco lepsie,poradte, a kolko by to asi stalo :)
22.05.2014 - 17:10:04
00
http://www.specialized.com/us/en/bikes/fitness/crosstrail/crosstrail-disc#specs
22.05.2014 - 17:11:23
00
Čo tým chceš dosiahnuť? Ak máš nejaké problémy so zmenou prevodov tak sa treba pozrieť na lanká/bowdeny, celkovú funkčnosť vylepší dosť aj lepšie radenie.

Samozrejme chápem aj snahu o estetické vylepšenie, už Alivio bude x-krát lepšie snáď vo všetkých ohľadoch (výdrž, vzhľad, možno aj prejav v teréne, "normálne" kladky) http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-prehadzovacka-shimano-alivio-rd-m430-sgs/4884
22.05.2014 - 17:23:07
00
hlavne mi ide o ten prejav v terene,je to dost bieda,zatial jedine minus toho biku pre mna je ta prehadzovacka....takze prehadzovacka a radenie alivio cca 30 evri. este montaz a nastavenie k tomu
22.05.2014 - 17:28:26
00
Neskúsiš to sám vymeniť? :) Keď prídu tie nové komponenty tak skús zhodiť staré a namontovať + nastaviť sám. Za pár desiatok minút by si sa mal všetko potrebné naučiť, netreba k tomu žiadne špeciálne nástroje pokiaľ viem... Za to čo ušetríš na servise si kúp nejaké náradie aby si zase viac vecí doma zvládol, alebo kúp nejaký spotrebný materiál.

Ak s tým náhodou budeš mať obrovský problém (čo by nemalo nastať ak postupuješ podľa návodov a zdravého rozumu), tak to zanes pokojne do servisu. Nič by si nemal stratiť ak to takto budeš riešiť, jedine by si sa nemohol odviesť na ňom do servisu ak by si to musel zveriť niekomu skúsenejšiemu :lol:
22.05.2014 - 18:54:15
01
Tak skusim sam :-) tak zobrat to alivio co si dal link ? A ktomu radenie alivio ? Nie je to tam viac druhov toho radenia a prehadzovacky.aby to sedelo
22.05.2014 - 19:22:33
00
Máš to tam vždy napísané, či je to radenie pre 7/8/9 rýchlostí. Plus je tam aj napísané že je to pre klasický ťah. Akurát pozerám že Alivio radenie na Suncycle má nejaké podozrivé číselné označenie, to máva skôr Acera také :)

8 rýchlostná Alivio sada je fajn, nedávno som menil lanko a bowden, prekvapivo ľahko všetko prebehlo a ako bonus to absolútne presne a rýchlo radilo hneď bez nutnosti sa hrať s tým koliečkom na radení. Ak budeš mať bowdeny dobre usadené a nebude tam nastávať nejaké drhnutie, tak by si to mal tiež rýchlo zvládnuť keď už budeš mať horný a dolný doraz nastavený.
23.05.2014 - 13:38:57
01
keyboard_arrow_up