Ahojte, rozhodujem sa medzi 2 low cost gravel bicyklami.
Bud https://int.mongoose.com/products/guide-sport alebo https://99spokes.com/en-EU/bikes/ctm/2022/koyuk-1.0.
Jeden ma karbonovu vidlu a horsiu sadu prehadzovaca (CTM) a druhy opacne. Rozdiel 100 v prospech Mongoose.
Poradte, pls. Vdaka
04.04.2023 - 20:18:49
00
ten CTM mi pride viac cestnejsi, a mongoose expedicnejsi. uchyty na prislusenstvo. a mongoose ma akysi matuci popis. ram 9x142 a vidla 12x100 a pritom naboje 9x135 a 9x100, co su len rychloupinaky, vs pevne osky.
04.04.2023 - 22:22:10
00
Ahoj, jazdil som toho Mongoosa tak k nemu ti môžem niečo napísať. Jedná sa o pohodlný a dobre spracovaný bike. Možná výhoda je že môžeš naň obuť aj plášte o šírke 2,1 a stále je dosť miesta. Ďalšia výhoda je možnosť uchytenia košíkov na vidlicu pokiaľ plánuješ nejaký bikepacking. Sada Sh. Sora 2x9 je výborná a bezproblémová. Ako nevýhody by som isto spomenul chabé brzdy ak máš vyššiu váhu tak to bude chcieť výmenu napr Avid Bb7. Ďalej sú to kľuky ktoré sú moc ťažké a mäkké,ľahko pretocis závity v ľavej kľuke. Tak isto stred stojí za prd. Tu by to chcelo výmenu celého kompletu napr za GRX . A posledná slabina sú kolesá teda aspoň ja som si ich dával prepletat nakoľko mi praskali špice. Potom bol už pokoj. Takže to sú moje postrehy ku Guidu snáď pomôžu. A ak máš výšku 190cm ako ja tak isto ber veľkosť XL lebo L ti bude malé. A aby som nezabudol kolesá sú na klasické rychloupinaky.
05.04.2023 - 11:22:32
00
Ja mam doma Mongoos a teda tiez som vymenil kolesa za kvalitnejsie, na povodnych praskol spic, su na rychloupinak. Odvtedy je pokoj. Inak velmi pohodlny bajk, Sora je neznicitelna a das tam aj plaste 29x2.1, nizske tlaky na pohodlie. mozem ho doporucit.
05.04.2023 - 12:10:21
01
Velka vdaka za skusenosti, lebo uz som sa zmieroval, ze budem musiet zmenit rozpocet. Po 20 rokoch menim z MTB Scott Racing expert, ma prijemnych 10,5 kg super light frame. Musim pozriet geometriu, lebo som chvilu dumal nad prestavbou, kedze je kratsi. V znalosti dielov som vsak novic. Ale uz na asfalte, kde som s deckami 70% casu, sa citim ako pomaly mastodont. Celkom ma oslovil aj Koyuk 2.0, ale rozdiel je 600 eur, no uz ma GRX, ziadne rychloupinaky, hydro brzdy a karbon vidlu. Ja mam 80 kg, 176 cm, takze bicykle ma zvladaju odniest.
05.04.2023 - 12:46:33
00
keyboard_arrow_up