cajikk ultegru si drzal niekedy?lebo mne ten rozdiel medzi durou a ultegrou prisiel rovnaky,rozdiel je len v hmotnosti,creva su rovnake,za tie prachy to nestoji,radi to uplne rovnako
25.10.2013 - 23:13:49
02
tak este ultegra je cca to iste ale od 105 je to uz riadny rozdiel
25.10.2013 - 23:45:57
00
v comje to preradovanie presnejsie? alebo lepsie? bo ak mam dobre lanka a bowdeny tak je uplne jedno ci mam 105 abo sora abo deeore abo acera abo co, vsetko radi bez problemov. jedine ak dake preradovanie v zabere, ale take nerobim :)
26.10.2013 - 01:21:20
00
Capulo rozdiel je napriklad v nabehovych zuboch na kazete...a nabehovych hranach na retazi :)

vyssie sady to maju robene trosku preciznejsie :)
26.10.2013 - 08:07:59
00
ved to som na obrazku videl, ale realne netusim, bo cvaknem a preradi, nechapem aky v tom moze byt rozdiel ze cvaknem a preradi lepsie? :)
26.10.2013 - 09:27:17
00
Skôr v tom, že cvakneš a občas nepreradí, resp. šúcha a až potom preradí oproti cvakneš a preradí. :)
26.10.2013 - 09:39:00
01
tak zas obcas treba aj retaz/kazetu vymenit, lanka dostelovat... :)
26.10.2013 - 10:12:16
00
capulo by si sa divil diff 105 vs ultegra, som to otestoval,a som bol prekvapeny aj ja...
26.10.2013 - 23:36:27
00
no sak sa divim :) bo ak mam dobre lanka a bowdeny tak sa mi nestalo ze by mi radenie akokolvek haluzilo, ak su uz stare abo zahrdzavene abo co tak to blbne ale to je pochopitelne
26.10.2013 - 23:57:55
00
Ta... som za 20 rokov čo sa venujem cestnej cyklistike jazdil už hocičo. Suverénne najhoršie radili lacné sady od Campy (Xenon a Mirage) To dakedy som mal chuť dať na rám staré favoriťácke páčky bezpolohové. To dakedy som preradil o 2 a nič :D . To starý Exage radil lepšie :D Staré 8 kolové Shimano nebolo úplne dokonalé,ale vydržalo aj 60 tisíc Km. V polovici 90 tych rokov prišli s 9 kolečkom a tam už bolo cítiť že menšie medzery medzi pastorkami znamenajú výrazné zlepšenie radenia.Ale Shimano dlho zápasilo s problémom slabej životnosti. Dokonca aj ultegra dakedy začínala odchádzať po 12 či 15 tisíc Kilometroch. Potom som mal Sram Rival.10 kolo je super. Ale ja osobne som tam neevidoval žiadny rozdiel či som mal tréningové kolesá s kazetou 105 alebo závedné s Redom. Radilo to proste perfektne a aj ten systém double top bol vtedy revolučný a páky mi výborne sedeli v ruke. po 4 sezónach to začalo javiť známky únavy,ale tak zase niet sa čomu čudovať ,-)
V súčastnosti myslím že tie rozdiely medzi 105 a ultegrou spozná len človek čo má veľa odjazdené a bežný uživateľ nebude mať problém ani s Tiagrou,Shimano sa vrátilo späť k tradičným hodnotám. Obzvlášť vyzdvyhujem tie ich "stranové reťaze" ,tie sú super aj z hľadiska životnosti aj funkčnosti.
Čo by som bežným uživateľom určite neodporúčal je Campa,kôli absolútnej nedostupnosti náhradných dielov na Slovensku a z môjho pohľadu majú dosť uletené ceny.
Teraz mám elektronickú ultegru a to sú úplné orgie. :D Odporúčam všetkým ktorí na to majú. Pre náročných jazdcov je to zmysluplná investícia
27.10.2013 - 17:24:34
01
no 1stranova retaz az take terno nebolo kedze tusim uz od nej shimano pri 11spd upustilo :) (a co som sledoval tak prva generacia tych x700 retazi sa lubila priam rozpadat), ale inak suhlasim, ak je sada spravne nastavena a komponenty nie su uz rozslahane tak je tazko rozpoznat rozdiely od 105 hore...
27.10.2013 - 18:52:47
00
To môže byť s tými prvými generáciami.Veď Shimano malo v minulosti celkovo obrovské problémy s reťazami . Napr keď chalani chodili s bicyklami na Deorečku po 400-500 km na servis a kaliber na reťazi prepadol pomaly do pivnice :-)
Ja teraz mám Stranovú Dura Ace ,najazdené na nej cca 8500 Km a kaliber indikuje stav novej reťaze,ta čumím na to jak puk,lebo so shimanom som niečo také nikdy nezažil. Uvidíme koľko Km nakoniec dá. Najviac mi vydržal pred 18 timi rokmi starý Sachs Sedis 13 tisíc Km . to boli časy :-D
27.10.2013 - 20:43:09
00
tak ja som bezny uzivatel a este k tomu aj zacinajuci, na cestaku jazdim tak dve sezony, mam tiagru a radi mi to bezproblemovo... ked to porovnam s MTB, tam sa to serka omnoho viac a castejsie to riadenie... teda aspon pri mne, bo ja to tam rubem jedna radost a cestak to zatial drzi, len klasicky retaze, kazety menim a odjazdene to ma nieco cez 15kkm...ale chcel by som si to vyskusat a porovnat s nejakou tou vyssou radou, ze aky je to rozdiel, bo si to moc ani neviem predstavit :-) to ako pomyslim, ze chcem preradit a preradi? :lol: srandujem... :-) raz, ked vyrastiem sa snad poobzeram po niecom "lepsom", len na nasich cyklokrosovych cestach neviem ci to bude mat uplatnenie... a ja na to nervy :-)
27.10.2013 - 20:45:27
00
Mam Ultegru s asi 4,5t km , kazdorocne servis. Zda sa mi to, alebo ked bola fungel, tak paka radila rychlejsie ?
Teraz sa mi zda, ze pakou musim spravit na preradenie strasne dlhy pohyb. Ze za nova to bolo len CVAK-CVAK :)
Alebo servis nespravil to co mal ?
SRAM X-5 na druhom este nebol v servise ani raz a radi rychlejsie a presnejsie ako tato Ultegra :(
28.02.2014 - 10:13:25
00
Mam Ultegru s asi 4,5t km , kazdorocne servis. Zda sa mi to, alebo ked bola fungel, tak paka radila rychlejsie ?
Teraz sa mi zda, ze pakou musim spravit na preradenie strasne dlhy pohyb. Ze za nova to bolo len CVAK-CVAK :)
Alebo servis nespravil to co mal ?
SRAM X-5 na druhom este nebol v servise ani raz a radi rychlejsie a presnejsie ako tato Ultegra :(
premazat creva,ked nepomoze,tak si pozri ozubeny prevod mi museli vymenit po 2 mesiacoch,kedze bol od vyroby vadny...otazka 1 dna,poslali do Oslian? alebo tam niekde do diery a na druhy den som mal novy dual.....presne toto mi zacalo robit,dlhe radenie
28.02.2014 - 10:31:18
00
keyboard_arrow_up