lanka, bovdeny, koncovky laniek...
28.02.2014 - 13:50:34
00
tiez myslim ze to bude vo vedeni... pozrel som papier zo servisu a menene/mazane lanka neboli... moze byt ? Skusim len premazat tekutym ?
28.02.2014 - 15:36:00
00
Lanka sa nemazu.kratkodobo to pomoze ale po case zatuhne, ja bych ich komplet vymenil
01.03.2014 - 20:14:10
00
Namazať lanká je ***** (bol som mladý - viem čo píšem :lol: )
Jedine prelankovať - ideálne vymeniť lanká aj bovdeny :!:
01.03.2014 - 20:48:33
01
Lanka a bovdeny sa mazali volakedy, bovden mal vnutro kovove. Teraz ma bovden vnutorny obal a ked sa opotrebuje je lepsie nenit, kupit metraz a nastrihat kolko treba. Su na to klieste ako na kable.
02.03.2014 - 14:52:08
00
Aká je hierarchia cestných sad Shimano? Viem,že najnižšia je Sora,najvyššia Dura Ace, ale zbytok som zabudol :D
05.04.2014 - 10:03:22
00
jednoducha pomoc na osviezenie pamate su stranky vyrobcov :)
alebo post621438.html#p621438
05.04.2014 - 10:12:32
00
Uz som to tu neraz pisal pri roznych prilezitostiach, ale neda mi to nenapisat opat.
Campagnolo: absolutna a bezproblemova funkcionalita jedine s Campa bowdenmi a lankami a len Campa kazeta. Co som sa ja natrapil...samozrejme zadne koleso so spravnym orechom na Campa kazetu. Jazdim Centaur. Kompatibilita Campy s cimkolvek inym nie je, nefunguje to.
Shimano: kym boli tikadla / uzdicky a bowdeny radenia neboli schovane pod omotavkami, parada. Mal som 105ku predoslu generaciu aj novu, so schovanymi bowdenmi, rozdiel. Kto to nemal a nevie porovnat, asi nebude so mnou suhlasit, ale popisalo sa toho hodne aj v odbornych clankoch.
Aktualne mam aj Tiagru, radenie je perfektne, dokonca ma stelovacie sroby na lanka v pakach, okamzite po ruke a nie v bowdenoch, zbytocny odpor pre lanko. Nova 11kova Ultegra neviem, udajne je to vylepsene? Jazdil som ale aj na inom biku so 105kou, tam to proste chodilo, mne nie.
SRAM: dual tap - ma svoje caro, ale zohnat paky absurdnost a len jednu nemozne, alebo v cene skoro dvoch... aspon v SR. Dodacia lehota zavratna.
Ergonomia a naucenie sa roznym systemom (palec Campa, dual tap SRAM, shim.dual, pripadne Microsfift - ala dual ale dve packy pod brzdou) je vecou vkusu a zvyku.
Elektroniku som este neskusal, ale Shimano chvalia s absolutnou spolahlivostou, jazdi sa aj spinavy cyklokros (bahno, sneh, piesok)
20.05.2014 - 09:47:07
01
Aká je hierarchia cestných sad Shimano? Viem,že najnižšia je Sora,najvyššia Dura Ace, ale zbytok som zabudol :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Shimano - tam to mas presne aj s ciselnym oznacenim
20.05.2014 - 23:08:42
00
jasne ze je rozdiel pokial si neskusal tak nevies o com rozpravas.mal som centaur presiel som na record a hned som citil zlepsenie ,potom som presiel na superrecord a tiez citim zlepsenie.nedavno som skusal novy chorus a zas som citil ze je to horsie.chod pak s vyssich sad je vzdy presnejsi a mas lepsiu odozvu.
21.05.2014 - 14:11:20
00
Uz som to tu neraz pisal pri roznych prilezitostiach, ale neda mi to nenapisat opat.
Campagnolo: absolutna a bezproblemova funkcionalita jedine s Campa bowdenmi a lankami a len Campa kazeta. Co som sa ja natrapil...samozrejme zadne koleso so spravnym orechom na Campa kazetu. Jazdim Centaur. Kompatibilita Campy s cimkolvek inym nie je, nefunguje to.
Shimano: kym boli tikadla / uzdicky a bowdeny radenia neboli schovane pod omotavkami, parada. Mal som 105ku predoslu generaciu aj novu, so schovanymi bowdenmi, rozdiel. Kto to nemal a nevie porovnat, asi nebude so mnou suhlasit, ale popisalo sa toho hodne aj v odbornych clankoch.
Aktualne mam aj Tiagru, radenie je perfektne, dokonca ma stelovacie sroby na lanka v pakach, okamzite po ruke a nie v bowdenoch, zbytocny odpor pre lanko. Nova 11kova Ultegra neviem, udajne je to vylepsene? Jazdil som ale aj na inom biku so 105kou, tam to proste chodilo, mne nie.
SRAM: dual tap - ma svoje caro, ale zohnat paky absurdnost a len jednu nemozne, alebo v cene skoro dvoch... aspon v SR. Dodacia lehota zavratna.
Ergonomia a naucenie sa roznym systemom (palec Campa, dual tap SRAM, shim.dual, pripadne Microsfift - ala dual ale dve packy pod brzdou) je vecou vkusu a zvyku.
Elektroniku som este neskusal, ale Shimano chvalia s absolutnou spolahlivostou, jazdi sa aj spinavy cyklokros (bahno, sneh, piesok)


musim ti protirecit....campagnolo veloce som jazdil bez origo campa bowdenov a nebol problem :) staci vediet dobre nastavit radenie :)
21.05.2014 - 14:14:48
00
Na Campe "nieje" čo nastavovať. Funguje to úplne normálne. :-) ...zásadne nepoužívam radiace bovdeny - tie sa zvyknú zašprajcovať. :-) Campa veloce z roku 2000 stále funguje (len na druhom ráme). Áno bol problém s radením - prasknutá objímka aretačných pružiniek. Asi po dvojnásobnom páde, kde si to odserkala pravá páka. Ale po oprave (aspoň viem ako to vyzerá) funguje ako nová s typickým rachotením. ;-)
21.05.2014 - 19:37:22
00
Si lepší... Ja jazdím na Veloce od roku 2004, okrem kazety, reťaze a brzdových gúm som menil len klasický stred za compact. Ostatné v pôvodnom stave. A najazdených určite cez 50 tis. km...
21.05.2014 - 21:28:27
00
Čo máte všetci s tou debilnou predložkou cez? Pripomína mi to Nitru, kde frčala predložka "pri". :lol:

Zatiaľ som menil len prevodníky, kazetu a tri reťaze, ktoré som striedal každých 5 tis. km do 30 tis. km. Druhá "sada" prevodov má plánovanú výmenu až po 60 tis. km. Malo by to v pohode vydržať, teraz to už má necelých 50 tisíc. (nieje to horský, kde prevody ledva vydržia 1/3 oproti cesťáku, na ktorom jazdím len za sucha) Menil som ešte radiace lanko na prehadzku (občas popraská v ohybe na páke) a stredové ložisko preventívne pri výmene rámu. Prechod na 10 či 11 koliečkový systém je pre mňa z hľadiska prevodov zbytočnosť a vyhodenie peňazí. Optimum som dávno našiel (52/42 - 13-26) a nieje dôvod niečo meniť.

A mimo sady - ale tiež na Campe = na kolesách neutron ultra, kupovaných pred 4,5 rokmi som musel meniť pravé ložisko na zadnom kolese. Asi je veľmi namáhané, keďže je v strede náboja. A jednu záberovú špicu tiež na zadnom a na pravej strane. Riedky výplet má nevýhodu, že ak rupne jedna špica, tak sa koleso ledva pretočí v ráme, našťastie to bolo domov 5,5 km.
23.05.2014 - 00:44:16
00
Čo máte všetci s tou debilnou predložkou cez?

Je to kratšie ako "viac ako" a tak šetrím klávesnicu...
23.05.2014 - 22:58:57
00
keyboard_arrow_up