Priživím sa na tejto téme, lebo neviem, kam to inam dať.
Chcem si kúpiť nový bicykel a zvažujem nasledovné:
1. Campa Record vs. Sram Red22
2. Ak Sram, tak klasické mechanické alebo HydroR ráfikové brzdy? Vie to niekto porovnať brzdný účinok resp. má niekto s tými HydroR ráfikovými brzdami skúsenosti?
Ozaj ma zaujímajú skúsenosti z praxe, nie JPP alebo tam a tam písali. Vďaka.
matt , Raver a ďalší, pomôžete? :)
01.08.2016 - 09:31:21
00
Sram by som dal na tretie miesto za Campa a Dura Ace
01.08.2016 - 09:36:46
00
Campa Record je podla mojho nazoru najmenej "value for money" sada od Campagnolo. Od Chorusu sa lisi len minimalnou usporou vahy (dute ramena kluk, karbonova klietka prehadzovaca, karbonove voditko presmyku, 3 najvacsie titanove pastorky na kazete), je o dost drahsia (Chorus momentalne na merlincycles za 880e) a predsa to nie je top-model Super-Record, kde je hlavna hodnota navyse titanove sroby + perfektne CULT loziska kluk a kladiek zadneho prehadzovaca. Jediny racionalny dovod preco kupit Record je podla mna ak vyslovene chces cervene detaily na sade + moznost vybrat si double/single pivot brzdy ked kupujes sadu samostatne (vpredu dvojcap, vzadu jednocap, najlepsie kontrolovatelne mechanicke brzdy ake som na cestaku jazdil, mozem porovnat so Shimano tiagra/105/ultegra a beznymi dvojcapmi Campagnolo Veloce, Athena, Chorus, Super-Record).
01.08.2016 - 10:46:42
00
Ďakujem, janherich, bol si neoznačený znalec na Campu :)

andysko ty si mal ráfikové hydro brzdy od Sramu. Ako si bol s nimi spokojný? Vďaka.
02.08.2016 - 09:57:10
00
Record vs Red22 bude aj o preferenciach/dizajne, ale je jasne ze 11spd Red je co sa tyka funkcnosti radenia a chodu (na mechanicku sadu) 100%, stary Red mal naozaj naprd presmykac ale tento novy radi krasne (ostatne vsetky 22 sady od Sramu su radenim bezchybne)
Pocul som ze Red22 mechanicke brzdy sa zle nastavuju, neviem co je na tom pravdy, ked boli nastavene spravne brzdili tak ako maju (nepoznal som nejaky rozdiel oproti mojim starsim Force, pocitovo lepsie ako Shimano co som parkrat jazdil ale vela zavisi samozrejme na nastaveni, gumickach, rafiku...). Ale ak by siel do hydro tak bu tento problem s nastavovanim odpadol.
Mne osobne sa napr radenie na Campa nepaci a v zivote by som si ju (hlavne po jednoduchosti sram-ackeho radenia) nekupil, ale to ma kazdy inak :)
Kazdopadne v Srame platis pri 22kach sadach pri Red-e (oproti Force22) prakticky uz len za nizsiu vahu, kedze chod maju v tejto generacii rovnaky (mozno este tie brzdy su dokonca mierne negativum, ak je to s mechanickymi Red-mi pravda)
04.08.2016 - 22:43:14
00
Este ma s tymi brzdami napadlo, SRAM nerobi direct mount brzdy vobec, Campagnolo (a aj Shimano) ano, takze ak nahodou kupujes novy bicykel s direct mount-om (Canyon Aeroad, novy Oltre XR4, Wilier Cento10 Air, atd.) tak by som nad SRAMom vobec neuvazoval, ak nechces miesat sady (daju sa pouzit napr Shimano direct-mount brzdy, ale pull-ratio nie je taky ako so Shimano pakami, takze to nebrzdi ako by malo).
04.08.2016 - 23:39:37
00
Ďakujem, ice29 za cenné postrehy. Na bicykli preferujem jednoduchosť a spoľahlivosť, zložitých vecí je v živote habadej. Načo si pridávať :) Ale potrebujem dobré brzdy.
janherich neviem, aké sú to direct-mount brzdy, ale ak myslíš tie poskrývané kvôli aerodynamike, tak také nebudú určite. Nepáčia sa mi a na moje vozenie sú všetky aero vychytávky zbytočné :)
05.08.2016 - 15:38:01
00
Nie, direct mount je toto:
www.bicycling.com
Teda montaz brzdovej celuste dvoma skrutkami priamo na nohy vidlice, brzda moze byt blizsie k vidlici/ramu, tym padom je viac aero, menej sa kruti, takze trocha lepsi cit v brzde a hlavne zostane vzdy vycentrovana, narozdiel od klasickej montaze jednou centralnou skrutkou:
bike-advisor.com
05.08.2016 - 15:46:23
01
janherichtento diirect mount je odkedy? to je nejaka uplna top novinka, nikde to nevidim v ponukách,predpokladam,ze budu musiet byt na to aj patricne aj ramy
ceruzka obdivujem vsetkych, ktori si kupia Campu,kvôli tomu ich radeniu (z toho by som mal psychodno):preco si uplne zavrhla Japoncov?
ked vidim tu cenu co ma Matus teraz v shope za Duru,tak mi plesa srdiecko
06.08.2016 - 07:08:55
00
Camoa ma predsa jednoduche radenie packa pri brzdovej pake (radis na vacsi pastorok/pilu) a ta mini packa na palec tou len stukas ked radia mensi pastorok/ pilu

Jazdil som aj shimano aj campu... A kebyze v tej dobe ked som skladal novy cestak nedostanem bezkonkurencnu cenu na ultegru 6800 tak by som aj nadalej jazdil campu
06.08.2016 - 08:04:47
00
a preco nam tu vysvetlujes ako to funguje? ci to niekomu,kto to nepozna? za tu bezkonkurencnu cenu 1200 by som nevahal ist do Dury:
06.08.2016 - 08:16:12
00
...a nová Campa je ešte k tomu koľko stojí aj škaredá (hlavne kľuky)
No je to vec vkusu, náklonnosti k značke ...
Neodsudzujem ale ja by som tiež šiel do Dura Ace
06.08.2016 - 08:31:24
00
canopus ty spominas psychodno z campa radenia.... Ja som len oponoval ze campa radenie je jednoduche....
06.08.2016 - 09:00:26
01
Tiez mi Campa radenie vyhovuje asi tak 100x viac ako Shimano. Inac nechcem byt zly ale 99% ludi co poznam a pindaju na Campu s nou v zivote nejazdili, maximalne tak obchytkali v obchode, co sa opacne neda povedat, kedze Shimano jazdil skoro kazdy (vratane mna, moj prvy cestak mal po technickej stranke velmi dobre vyladenu a fungujucu 105ku).
canopus Zas taka uplne novinka to nie je, minimalne 2-3 roky ak nie viac to uz niektore ramy maju, okrem tych co som spomenul hore aj Colnago V1-r, takisto aj nejake modely od Treku, Fuji, Lapierre...
06.08.2016 - 09:03:56
01
canopus napísal:
a preco nam tu vysvetlujes ako to funguje? ci to niekomu,kto to nepozna?:


Nevyznám sa v cestných bicykloch. Tak misopetrovic ma "dostal do obrazu". Jazdil som Campagnolo Xenon a mne to radenie s "dzindzíkom" na palec vyhovovalo. Bolo pre mňa jednoduchšie a zapamätovateľnejšie podraďovať palcom a radiť veľkú ukazovákom, ako keď teraz radím ukazovákom obe páčky. A možno aj preto, že mám dlhé prsty a úzke dlane, takže ženám a ceruzka , ak je žena, by to mohlo tiež viac vyhovovať, ak stále platí,že Record sa radí palcom a ukazovákom. Asi treba vyskúšať, čo viac vyhovuje, ak nerozhoduje cena.
Inak teraz mám Shimano iba preto, že kupujem vždy celý bicykel a so Shimanom je lacnejší a je omnoho väčší výber.


Naposledy upravil dzajro dňa 06.08.2016 - 09:33:41, celkovo upravené 2 krát.

06.08.2016 - 09:18:24
01
keyboard_arrow_up