misopetrovic tak ale nemusis nam tu vsetkym vysvetlovat ako z casti funguje campa...... tak zlozite ako riadenie raketoplanu to predsa nebude, nemyslis?
janherich takze nic vynimocne ako pozeram a zistujem= pre hericha aby chapal=brzdy

ta packa, pri spodnom uchope, nie je blbo umiestnena na radenie? pride mi to neprirodzene

dzajro a radi sa aj inak ako palcom a ukazovakom? :!:


Naposledy upravil canopus dňa 06.08.2016 - 09:44:03, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2016 - 09:31:28
00
canopus Jazdil si niekedy Campu ?
06.08.2016 - 09:36:45
00
Canopus netuším, preto som to doplnil. Okrem toho Xenon som jazdil nejakých 7 rokov dozadu. Mohlo sa všeličo odvtedy zmeniť.
06.08.2016 - 09:40:38
00
janherich miesto toho aby si pisal k veci, tak nam odpovedz: forum je na to,aby sa clovek dozvedel nieco... nikde nevidim ziadne pros/cons :y: tak ich vypis
dtto dzajrov nazor:treba to tu skompletizovat,lebo na SVK fore nie su ziadne zhodnotenie preco,naco,zaco

nemusim nieco jazdit,ked jazdim od zaciatku Japoncov: servis,cena,radenie mi vyhovuju viacej: co ma vlastne presvedci na kupu campy?
06.08.2016 - 09:41:16
00
Čo chceš ešte počuť? Jazdil som Campu aj Shimano, Dokonca aj nejaké základné Shimano, ktoré malo podraďovanie palcom (Shimano2200?). Tam tá ergonomia nebola až taká ako Campa, ale mne to aj tak vyhovovalo viac ako terajšia Ultegra. Tazateľka sa pýtala na praktické skúsenosti, ty si Campu vôbec nejazdil a máš tu asi najviac príspevkov.
06.08.2016 - 10:01:41
02
campa to má na palec úplne ideálne aj pri spodnom úchope :) nikdy som s tým problém nemal :)

canopusnikto ta nemá v pláne presvedčiť na kúpu tej alebo inej sady.. ale ty si ako prvý začal tvrdiť že to radenie nieje jednoduché..a to ti proste musíme oponovať.. nieje to o nič zložitejšie ako pri shimane...

a hlavne tvrdíš že by si mal psychodno z campa radenia a obdivuješ všetkých ktorý si ho kúpia tým nepriamo naznačuješ že je nejaké zložitejšie? divné? nepohodlné? a pritom sám povieš že si to v živote nejazdil..čiže sú to zase raz len tvoje kecy a dohady bez reálnej skúsenosti :tmi:
06.08.2016 - 10:09:11
03
Presne tak, radenie campy je v pohode, na palec sa da zvyknut behom chvile. Neviem ak na novych, mam starsieho 10s centaura a tam preradim kludne aj o styri stupne hore/dole.
06.08.2016 - 10:20:53
00
canopus napísal:
janherich
nemusim nieco jazdit,ked jazdim od zaciatku Japoncov: servis,cena,radenie mi vyhovuju viacej: co ma vlastne presvedci na kupu campy?

Odolnost, odolnost, odolnost - retaze su priam legendarne, kazety dtto + orech vdaka vyssim perodrazkam nemas sancu ohlodat pastorkami.
06.08.2016 - 10:30:06
00
budem trosku argumentovat,ziadny flame,nech sa poucia aj laici ako som ja
1.o tych retaziach som pocul: ja som kupil 3 retaze ultegry a striedam ich kazdych 2000km: kolko to vydrzi? hadanka
2.kazeta: pri striedani retaze je toto irelevantne
3.orech,perodrazky,pastorky? wat? :lol:
06.08.2016 - 11:38:13
00
ad 1+2 - wtf? jedna reťaz a kazeta campa, bez striedania, cca 8k km, bez hádanky
ad 3 https://youtu.be/nH8lceODHVQ?t=23 - porovnaj si výšku perok na orechu držiace kazetu, t.j. pastorok... koľko asi vydrží duralový orech shimano, kým doňho oceľový pastorok 11, 12, 13 "vyhryzie" zuby? that :P
06.08.2016 - 13:30:30
01
mivko:
zjavne si nepochopil: a ty si myslis ze moja retaz ultegra nevydrzala 8k jednu sezonu? tak isto ako tvoja campa
v zivote som neriesil tu 3tiu tvoju hovadinu a nikto z okolia ako som zistoval a pytal sa: takze crap shits

moj ultegra oreh drzi kolko? 5 rokov? takze,to co tu riesis je uplna hovadina lebo aj campaci menia orechy ;)
06.08.2016 - 13:40:41
00
určite ti verím, že tri reťaze striedaš po 2k km len preto aby si si nakúpil zásobu na 24k km??? a teraz tú červenej čiapočke :-)
takže 2 h si obiehal okolie kvôli príspevku na fóre, toľká obetavosť, to sa len tak nevidí! až sa tu bude zasa nejaký šimaňák sťažovať na ohlodaný orech od pastorkov, spomeň si!
06.08.2016 - 14:03:23
00
ja som kedysi tiez ohrnal nad campu nos ale pritom som mal nastudovanu historiu az jedneho dna som odskusal a laska na cely zivot:-) na campu sa da kupit kazda suciastka takze netreba kupovat napr. celu brzdovu packu ako na shimacka ked je ta campa taka zla tak preco to ludia jazdia ja jazdim campu ale nehovorim ze shimano je zle kazdemu vyhovuje nieco ine a vydrz retaze to nech si kazdy odskusa a spravi si nazor :-)
06.08.2016 - 14:35:30
00
Campa je pekna, zaujimava a pre mnohych vysnivana. Tiez sa neviem dockat ako ju konecne nahodim na vysnivany ram. Ale prosim vas, vsetkych zastancov, viete mi aspon trochu vysvetlit jej cenu?
Postupne skladam celu sadu, zatial mam mix Super Record, Record, Chorus.

Ohladom vydrze kazety - ktory model, prosim? "lacna" Chorus (100€) z hliniku, ktora je podla webov o dost tazsia ako Ultegra? Alebo Record/SR s titanovymi pastorkami, ktore sa nicia este rychlejsie ako hlinikove? Kde je potom ta dokonalost tejto sady, ked vyssia kazeta vydrzi asi menej, alebo lacnejsia kazeta je tazsia a negativne vplyva na inak velku vyhodu Campa sady pre gramarov? O gramarcenie mne az tak nejde, ale ked Chorus 12-27 ma mat 270g a Ultegra 12-25 (27 nepredpokladam velky rozdiel) ma ~242, tak tu dvojnasobnu cenu (o to viac s este ich retazou) mam problem prekusnut.
06.08.2016 - 14:52:27
00
martink Ale sada predsa nie je len o kazete, celkova hmotnost Chorusu je o skoro 200g menej ako Ultegra.
canopus Ceruzka sa tu pyta na SRAM/Campagnolo a chce vediet nazory od ludi, ktori s tym maju skusenosti, ty tu zacnes vypisovat bludy o Campagnolo (neprakticke radenie, atd.) a hned na to priznas, ze si to v zivote nejazdil. Nielenze nerespektujes povodnu otazku (nazory ludi co s tym maju skusenosti), ale este tu potom zacnes prskat, ze ja nepisem k veci (nech si kazdy zhodnoti sam podla historie prispevkov ci v technickych veciach pisem viac k veci ja alebo ty). Neviem preco by som ta mal o niecom presviedcat, zo skusenosti viem, ze presviedcat predpojatych ludi, ktori si nazor spravia skor ako nieco vyskusaju nema zmysel, nemam k tomu ani ziadnu motivaciu, nie som obchodny zastupca Campagnolo.


Naposledy upravil janherich dňa 06.08.2016 - 19:07:34, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2016 - 15:10:45
00
keyboard_arrow_up