Ahojte Borci,

jesenné zníženie cien komponentov ma podnietilo k výmene kolies. Hľadám kompromis medzi pomerom cena/kvalita. Vybral som tieto dva modely.

Fulcrum racing zero http://www.suncycle.sk/sk/produkt/zapletane-kolesa-fulcrum-racing-zero-dark-label/4294
Zipp 30 http://www.suncycle.sk/sk/produkt/zapletane-kolesa-zipp-30/5307

Tie Zipp-y majú teraz veľmi dobrú cenu. Myslíte, že pocítim rozdiel, alebo sa oplatí počkať a zainvestovať do Fulcrum... ?

Vďaka
17.10.2013 - 09:54:00
00
Za mna urcite Fulcrumy, 200gramov na hmotnosti urcite pocitis,
Loziska su v tom Campagnolo takze neni o com.
Mal som aj zippy 303 a mam aj shamaly od campy , co su vlastne tie iste kolesa ako tebou vybrane Fulcrumy , takze viem porovnat
tieto kolesa po vlasnej skusenosti .
Loziska ZIPP neodvalovali tak dobre ako na Shamaloch.
Urcite Fulcrum.
17.10.2013 - 10:54:53
01
co by si chcel o 250 euro drahsich kolies,ze budu horsie?
17.10.2013 - 18:30:58
00
canopus skôr ma zaujímalo, či ten rozdiel pocítim, a oplatí sa investovať, nemám toľko skúseností...
17.10.2013 - 20:12:47
00
reserve ak nevies co s peniazmi,tak ano tych 200g pocitis riadne,ale aby si ziskal nieco,tazke rozhodovanie,vedel by som investovat lepsie tych 250 evri
17.10.2013 - 20:47:05
00
canopus tu nejde o to že neviem čo s peniazmi, práve preto som sem napísal, aby som získal pohľad od niekoho skúsenejšieho.

Chcem vymeniť kolesá, tie čo mám default k bicyklu , áni jazdiť sa na nich dá, ale rád by som sa posunul aj technicky a prešiel na niečo lepšie. Preto som chcel vedieť názor, či radšej počkať, pošetriť a kúpiť lepšie, alebo ten rozdiel pre mňa amatéra nebude taký markantný, aby som išiel do vyššej triedy.
17.10.2013 - 21:30:58
00
Tak v kopcoch by si to mal celkom dobre pocítiť.
17.10.2013 - 21:51:28
01
Zera si riesil pred 4 tyzdnami.
post752778.html#p752778
teraz zase. :muscle: ;)
17.10.2013 - 22:04:20
01
dovo áno bol som pre ne rozhodnutý, ale zaujali ma aj tieto Zippy, hlavne kvôli výbornej cene. Je na tom niečo zlé? Preto som chcel vedieť, či ten rozdiel medzi Zipp a Fulcrum je tak podstatný, že to ako amatér pocítim. Vidím, že veľa ľudí si radšej poštuchne ako poradí.

Vďaka každému kto prohodil zmysluplný koment :)
18.10.2013 - 10:03:42
00
dovo sa tesi, ze nasiel inu temu kde si to riesil, a ze si kvoli tomu musel zalozit tuto :D
18.10.2013 - 10:11:25
01
reserve, preco si sa neopytal v povodnej teme, ktoru si zalozil na prestavbu svojho bicykla a kde si Zera uz riesil? preco si zalozil dalsiu temu?
nerozumiem ludom, ktori maju potrebu zakladat vzdy nove temy a nevyuzivaju existujuce. ani tie, ktore sami zalozili. takze o ziadne postuchovanie nejde.
keby tu normalne fungovali moderatori, tak ju minimalne presunu tam, kde ma byt a tebe daju ban na 24 hodin za spam

martink: Vianoce v oktobri :D
18.10.2013 - 11:05:14
02
dovo, nic proti, ale asi v kazdej druhej teme, ktoru otvorim, najdem takyto tvoj prispevok. Niekedy je to opodstatnene, ale ked nie si moderator, tak naco sa rozculovat. Znovupouzivanie nie vlastnych tem nie je jednoduche pokial tu clovek nesedi castejsie a nevie, ze tie temy existuju. Vyhladavanie nie je najlepsie, ked nepoznas spravne slova (a v spravnom tvare), ktore boli v tej teme, tak ju nemusis najst.
V pripade tejto temy by som to reserve nevycital. Je rozdiel medzi nazvami "Trek Madone" ako "Fuclrum vs Zipp", co skor uputa pozornost ludi, ktori tieto kolesa jazdili. Ako sa moze dozvediet ten, kto jazdil Zipp kolesa, ze sa o nich diskutuje v teme o Treku?

Tuk na tlacitko "nahlasit prispevok" pri prispevku, nech sa to moderatorom sype a mozno sa rozhybu :-)

K teme: Zipp som nejazdil, Fulcrum Zero som zvazoval aj v mojej teme. Viac-menej som sa rozhodol o kolesa s vyssim rafikom, ktore budu tak ci tak lahsie ako tie, ktore mam teraz (aj ked tazsie ako Zero).
18.10.2013 - 11:20:50
01
prosim nezvelicuj. v kazdej druhej teme iste nie. nepisem to tam, kde to nie je opodstatnene.
nerozculujem sa, iba upozornujem. to je tak slovenske, nestarat sa do toho, vsak naco, nie je to moje. pritom viem, ze to nie je spravne. radsej drzat hubu a krok.
tu nejde o to, ako casto sem clovek chodi. vyhladavanie funguje velmi dobre. vzdy je to o chceni vyhladat si informacie. doteraz som nasiel vsetko, co som chcel. len keby to nebolo roztrusene po x temach, casto rovnakych, od ludi, ktori maju par prispevkov, bolo by to omnoho prehladnejsie. pritom nejde o nazov temy, vzdy ide o prispevok a o com je. nahlasovat prispevky a temy je tak detinske. nie som zalobaba, z toho som uz vyrastol. urobil som to raz a nic sa nedialo, pritom tema bola duplicitna. takze si nebudem naivne mysliet, ze tu moderatori nieco robia. nemusia a preto nechcu. ignorovany problem=neexistujuci problem. tak to robia skoro vsetci a vsade. potom su vysledky, ake su. niet divu.
18.10.2013 - 11:50:38
00
dovo áno bol som pre ne rozhodnutý, ale zaujali ma aj tieto Zippy, hlavne kvôli výbornej cene. Je na tom niečo zlé? Preto som chcel vedieť, či ten rozdiel medzi Zipp a Fulcrum je tak podstatný, že to ako amatér pocítim. Vidím, že veľa ľudí si radšej poštuchne ako poradí.

Vďaka každému kto prohodil zmysluplný koment :)


Este jeden dodatok k mojmu prispevku vyssie.
V pripade eventualnej potreby nejakeho servisu urcite lahsie
oservisujes Fulcrumy (´=campagnolo Shamal) ako tie Zippy.
18.10.2013 - 13:14:46
00
slobodaj ďakujem a vieš mi povedať aj dôvod?
18.10.2013 - 13:49:48
00
keyboard_arrow_up