Kedysi ich mali a mozno by sa dali aj cez nejaky eshop. Ja som bral C30A z kupkola ale uz davno a viem ze TOKEN MTB verziu maju aj na cykloobchod.sk kolkokrat treba napisat email do eshopu ci by nevedeli zohnat toto a toto. A hlavne ak maju od nich nejake veci na predaj.
23.04.2016 - 20:16:15
00
Hosť napísal:
posledna dilema k novemu cestaku - ako velmi zle je brzdenie na karbonovych rafkoch v porovnani s hlinikovymi za mokra?

inak polozena ta ista otazka, ak su na vyber tieto alebo tieto kolesa a bavime sa o serioznych alpskych zjazdoch za mokra zobrat radsej hlinik alebo karbon aby to nebolo "zivotu nebezpecne"?

a tu bez hanby priznavam ze fakt netusim odpoved takze kazdy nazor dobry :)
\

uz som to tu raz pisal, kamos pracuje v jednej tunajsej firme ktora vyvija komponenty do
vesmirnych lodi/satelitov, on je ako technolog zodpovedny prave za karbon a teda velmi dobre pozna jeho spravanie sa hlavne pri teple :) a on povedal ze v zivote ziaden alpsky zjazd (20km+) s kolesami s karbon brzdnou plochou nepojde hehe, kedze vie co ten material robi :) jazdi len nejake s hlinikovou brzd. plochou
par ludi s ktormi jazdim si tiez vzdy na "horske" vyjazdy beru hlinikove kolesa...

to len aby si mal mozno troska stazene rozhodovanie :)
25.04.2016 - 10:30:37
01
Tak je tam aj rozdiel u 60 a 90kg chlapa vaha robi svoje
25.04.2016 - 10:49:13
00
ice29 napísal:
\
to len aby si mal mozno troska stazene rozhodovanie :)

vdaka za prispevok - skor ulahcene, budu zero nite vzhladom na to ze nechcem galusky a plastove bora one dark aj ked s vylepsenou brzdnou plochou maju sialenu cenu v porovnani so zero nite a relativne nizkym rozdielom vo vahe.
25.04.2016 - 11:10:02
00
ako su na tom vlastne karbonove rafky a plaste pri prezuvani? nehrozi poskodenie rafika s montpakou?
25.04.2016 - 11:16:09
00
Nie zla volba, ale rataj s tym, ze pri zero nite sa ti velmi lahko moze stat, ze ta zaciernena brzdna plocha cierna dlho nevydrzi a bude tam sem-tam presvitat hlinik, zvlast ked jazdis aj v horsom pocasi - na weightweenies je vela ludi, ktori sa na to stazuju. Na funkcnost to ale nema vplyv, len to zle vyzera.
Akou sadou je/bude bicykel osadeny ? Ak je to Shimano, tak by som rozmyslal aj nad Dura-Ace C24, podla mna vyborne vrcharske kolesa pre lahsieho jazdca, kusok lahsie ako Zero Nite a hlavne o dost lacnejsie.
25.04.2016 - 11:20:57
02
janherich napísal:
Nie zla volba, ale rataj s tym, ze pri zero nite sa ti velmi lahko moze stat, ze ta zaciernena brzdna plocha cierna dlho nevydrzi a bude tam sem-tam presvitat hlinik, zvlast ked jazdis aj v horsom pocasi - na weightweenies je vela ludi, ktori sa na to stazuju. Na funkcnost to ale nema vplyv, len to zle vyzera.
Akou sadou je/bude bicykel osadeny ? Ak je to Shimano, tak by som rozmyslal aj nad Dura-Ace C24, podla mna vyborne vrcharske kolesa pre lahsieho jazdca, kusok lahsie ako Zero Nite a hlavne o dost lacnejsie.


udajne to bola chybna seria ,uz by to malo byt odstranene.
25.04.2016 - 11:27:04
01
janherich napísal:

Akou sadou je/bude bicykel osadeny ? Ak je to Shimano, tak by som rozmyslal aj nad Dura-Ace C24, podla mna vyborne vrcharske kolesa pre lahsieho jazdca, kusok lahsie ako Zero Nite a hlavne o dost lacnejsie.

Sram. Dura ace nepresli mojim estetickym filtrom :)
25.04.2016 - 12:16:38
00
jordi mam karbonove FFWD clincher verziu. Plaste idu obut trochu tazsie ale rafiku sa nikdy nic nestalo. Pouzivam plastove montpaky uz velmi dlho lebo kovove by skrabali aj keby mam hlinnikovy rafik
25.04.2016 - 14:27:27
00
Hosť napísal:
posledna dilema k novemu cestaku - ako velmi zle je brzdenie na karbonovych rafkoch v porovnani s hlinikovymi za mokra?

inak polozena ta ista otazka, ak su na vyber tieto alebo tieto kolesa a bavime sa o serioznych alpskych zjazdoch za mokra zobrat radsej hlinik alebo karbon aby to nebolo "zivotu nebezpecne"?

a tu bez hanby priznavam ze fakt netusim odpoved takze kazdy nazor dobry :)


Karbonové ráfiky brzdia horšie ako hliníkové, je to citeľné, ale dá sa s tým žiť. Na jazdenie do dlhých serpentín kde je treba veľa brzdiť by som volil hliníkové kolesá. Otázka je, ako často chceš do Alp jazdiť. Ja som tento problém vyriešil dvojicou kolies - Bora Ultra 50 mm galuskové, na bežné jazdenie. Bora One sa na Bike-Palaste donedávna dali kúpiť za 1050e.
Do nejakých extrémov mám ešte plášťové hliníkové Campagnolo Vento, na suncycle asi 185e. Tie som kupoval nové na zimáka. Na oboch mám 11sp kazetu (Bora = Campa, Vento = Shimano 5800) a sú plne zameniteľné.
Plus bolo treba na letňáku vymeniť originál Campy botky za Shimano kde sa dá bleskove vymeniť klátik.
V prípode potreby hliníkové prehodím na letňák a tak isto prehodím korkové špalky za gumové. Celé to trvá asi 7 minút.

Ak by som ale mal mať len jedny kolesá, tak potom asi Capagnolo Shamal Mille, na Bike-Palaste < 800e.
16.05.2016 - 10:29:14
02
to je asi ponom vsak ? ani brusit ani frezovat to nema zmysel kedze je to brzdna plocha... :/ aky raf by ste mi odporucili ktomu koleso bolo fulcrum s5

Prílohy:

IMG_20160605_195534.jpg
IMG_20160605_195534.jpg 461.38 KiB 1 thumb_up0thumb_down

05.06.2016 - 19:57:53
00
To máš predne?
05.06.2016 - 20:00:12
00
jj
05.06.2016 - 20:02:05
00
Mám starsie predne fulcrum 5 za 30 ti ho predam...
05.06.2016 - 20:03:47
00
co znamena starsie ?...
05.06.2016 - 20:04:46
00
keyboard_arrow_up