Jop, preferujem nieco co zvladnem sam opravit :D .. vyzera ze zostanem na svojich basic kolesach, ale trha mi srdce vratit tie bory
07.03.2021 - 20:27:07
00
eaten napísal:
Caute, tak vcera mi dorazili Bora Wto 60 (rim) a su naaadherneee. Kazdopadne, po vsetko co som v poslednych dnoch cital (zintenzivnil som hladanie) ohladom plastov + karbon + moja vaha (90+) som sa rozhodol ich vratit. Za ten nepokoj v dusi ze mi to moze kazdu chvilu strelit resp. menit ich pri kazdom vacsom planovanom vystupe (spolu so spalkami) mi za tie velke peniaze nestoji.
Kedze uplne najhlavnejsim dovodom bola estetika (60mm rim), rozmysalm ci existuje nieco co tuto chybu eliminuje - mimo disc brakes kedze cely bike menit nemienim.
Existuju nejake kolesa ktore maju ALU brzdnu plochu ale vysoky profil? Myslim ze Mavic nieco take vyrabal ale neviem sa k tomu dopatrat.


Bory používam 7 rokov a lepšie kolesá nepoznám. 60 mm budú lepšie odvadzať teplo ako 35 alebo 50 mm.
Pokiaľ nebudeš brzdiť opakovane veľa krát za sebou zo 40 km/h na nulu tak sa im nič nestane.

Vrelo odporúčam nechať si ich.
07.03.2021 - 20:28:29
01
No hneva ma, ze citam rozne nazory, niekto povie ze s nimi je ok, niekto ze po tom co zozjazdoval 500 vyskovych metrov a potreboval na konci zabrzdit na 0 tak mu strelila dusa. Bory vyzeraju super a verim ze aj super jazdia, ale platit 1600 eur za to aby som to na dovolenkach v horach musel aj tak prezuvat resp. stresovat sa ci mi to niekde nestreli mi za to asi nestoji. Tubeless ma tiez rozne reviews (a neviem ci som pripraveny) a tubular nie je moznost pri tychto kolesach.
Mozem si hlavu buchat ze som 2 roky dozadu nekupil kotucaky. Ale darmo plakat nad rozliatym rumom.
07.03.2021 - 20:39:13
00
eaten pokiaľ viem robia sa aj karbony s AL brzdnu plochu tuším shimano či dura ace či iné značky ale nechápem prečo nekúpiš kolesa tubeless pre bezdušove plašte čo už sú skoro všetky.
07.03.2021 - 20:52:23
00
Sam som si nalepil, nikdy pred tym som to nerobil. Nenosim uz dusu a lepenie ale len tmel. Nejake strme zjazdy este nemam za sebou ale brzdi to fakt dobre s tymi black prince spalkami. Aj sa to bojim silnejsie stisnut aby ma neprehodilo cez rajdy ?
07.03.2021 - 20:55:08
00
mafo tubeless ready su, ale kazdopadne mozes znicit rafik z toho co citam. Pozriem sa po AL brzdnej ploche asi skor. Chcem si tu bajkovacku uzit a nie byt v strese ci som to uz neprehrial. :)
07.03.2021 - 20:59:28
00
No len to su tazke veci. Oni su to AL kolesa s nalepenym karbonovym vysokym profilom
07.03.2021 - 21:02:11
00
Na karbon rafkoch je treba brzdiť trochu inak ako na aku.
Ak niekomu strelila duša na Bora tak ešte skôr by mu strelila na alu ráfiku.

Karbon kolesá kovovou brzdnou plochou su strašne ťažké.
To už skôr nejaké Shamaly.
07.03.2021 - 21:17:01
00
No neviem, streilanie dusi na karbonovych kolesach vyzera ako bezny problem a to mi pisali ludia s osobnymi skusenostami. Taktiez delaminacia (alebo ako sa to vola po slovensky).
Samozrejme nehovorim, ze nemas pravdu, ja s tym skusenosti absolutne nemam. Ale uprimne, zainvestoval som do tych Bora, pocuam poznamky od priatelky :D a ak mi to streli kdesi na dovolenke popripade to budem kazdu chvilu prezuvat tak tie poznamky tak skoro neprestanu :D .
07.03.2021 - 21:32:56
00
Ako hovorím, je treba správne brzdiť. A áno, ak to rozbehneš na 70 kmh a potom budeš panicky brzdiť na 0 tak ich môžeš delaminovať.
Bory, galuskové síce (teraz mám plášťové) bez problémov absolvovali spolu asi 6x zjazd z Col d Soller k prístavu na Mallorke, ak to tam poznáš.
07.03.2021 - 21:50:17
00
Ked hovoris spravne brzdit tak myslis to ze nescuhat to celou cestou ale davkovat? Pred zakrutou spomalit a potom nechat schladit?
07.03.2021 - 21:52:50
00
Áno, tak nejako
07.03.2021 - 22:39:43
00
eaten tip na "karbónové" kolesá s hliníkovou brzdnou plochou, ktoré sú aj celkom vysoké: Hed Jet 6
08.03.2021 - 05:16:30
02
Záleží kde chceš aj jazdiť podmienky pokiaľ napríklad Male Karpaty Biely Kríž okolie tak rátaj že budeš stále len brzdiť a na brzdach.Preto som prešiel na kotúče.Invazia množstvo ľudí hlava nehlava aj voľné pusteni psy každá asfaltka plus plná premávka cyklistov ku tomu ešte auta s drevom.Preto veľa cyklistov počas víkendov ide inde keď je AT,HU zavreté.
08.03.2021 - 06:04:32
00
No taj e som dufal ze ich budem pouzivat vzdy a vsade (okrem zimy). Proste som chcel zainvestovat do peknych a kvalitnych kolies s ktorymi nebudem musiet nic riesit. Ale ako pozeram riesit budem musiet, tak asi zostanem so svojimi Vision 35 Comp aj ked pri takom aerobajku (Bianchi Aria) by vyssie rafiky vynikli :D
08.03.2021 - 09:44:57
00
keyboard_arrow_up