toto hadam aj do vtipkara by sa hodilo viac ako sem :D
11.03.2015 - 10:57:42
03
ja myslim ze tie tufa su za skvelu cenu to ze su tazsie oproti drahym kolesam cca o 150g-200g je zanedbatelne kedze stoja viac ako o polovicu menej. no len ten vahovy limit. a inak podstatnejsia je vaha rafika ako celkoveho kompletu napr. vaha naboja je skoro irelevantna (dufam ze som to slovo pouzil spravne :D ) kedze su v strede kolesa.
11.03.2015 - 15:07:32
00
Tak to si pripisujem k perlám z mtbikera, ako napr. že nie je žiaden rozdiel medzi hliníkovým a karbónovým rámom :lol:

sk_wizard: no nie sú najhoršie podľa popisu, obrázku a ceny; ale práve by som v prípade lacných karbónových kolies bol radšej mohutnejšiemu ráfiku ako náboju, rozumieme sa :)
11.03.2015 - 15:15:25
00
nechce sa mi hladat z coho ich tufo sklada aby sme vedeli kde setria a kde nie. no a myslel som to vseobecne ze to plati pre vsetky kolesa. inak rozdiel medzi lacnym a drahym karbonom ja skor pouzijem kvlaitnejsim je len v tom ze je pouzity iny model uhlikoveho vlakna s modulom 33 byva najcastejsie tie kvalitnejsie maju modul 42 msi a maju mensi priemer cize ich moze byt pouzitych viac cim sa znizi vaha a zvysi tuhost. ak som tomu spravne pochopil je to nieco ako ocelove lano kde su okolo seba namotane male priemery dratu (pri karbone uhlikove vlakna) a tvoria jeden celok ktory toho vela unesie. vlastne sa ani pri kupe nikdy nedozvieme ake bolo pouzite vlakno pri vyrobe coz vlastne ukazuje ake su kvalitne. myslim ze toto uz ale do tejto temy neparti :D
11.03.2015 - 15:57:43
00
Chlapi nesmejte sa mojej otazke. Nemam s tym skusenosti. Planujem kupit tie karbonove kolesa Tufo. Ak budem chciet striedat karbonove a hlinikove, musim vzdy menit aj brzdove spalky? Inak neviem ci ste si vsimli, ale na kupkolo zacali ponukat aj dalsie kolesa Tufo, ale su nedostupne. Na ich oficialnej stranke nie su. Nemate o tom niekto nejake blizsie info? Vdaka za odpovede.
11.03.2015 - 19:35:03
00
neviem ci su aj nejake univerzalne spalky ale ja ked som isiel s hlinikovym kolesom so spalkami na karbon (len predne koleso) tak to skoro vobec nebrzdilo (prvykrat som zastal v polovici krizovatky) a klasicke spalky ti na karbonovych rafkoch rychlo odidu, zhoria (toto ale nemam odskusane)....inak ta vymena je pomerne rychla ak menis len samotne spalky
11.03.2015 - 19:55:51
00
theruck - daj typ .... ako pises - hlinikovy rafik, vaha cca 1400g, vyska min. 45mm, cena 300 EUR. Zajtra by som ich hned predal 10ks. zatial som na podobne nenatrafil.
11.03.2015 - 21:11:07
02
ani nenatrafis
11.03.2015 - 21:30:25
00
ani ked odstranis z kriterii tu cenu tak na take nenatrafis :D
11.03.2015 - 21:33:27
00
asi ste pochopili ze to pisem trosku ironicky :-) 10 krat zvazujem co a ako sem napisem aby sa toho niekto nechytil a nemusel som potom citat nezmysli. Nepodarilo sa :-D
11.03.2015 - 22:00:09
01
theruck - daj typ .... ako pises - hlinikovy rafik, vaha cca 1400g, vyska min. 45mm, cena 300 EUR. Zajtra by som ich hned predal 10ks. zatial som na podobne nenatrafil.

tie tufo maju 38mm tak asi mu nejde o aero ked o nich uvazuje...vahovy limit 82 kg... to budu len nejake noviny zalakovane :)
zondy som kupil nove za 260 EUR maju 1550g takze za 1450 gramove carbonove tufo sa mi to zda neprimerane cenovo. ale ked chces zohnat nejake kolesa tak mozem sa ti poobzerat
11.03.2015 - 22:42:58
00
Alebo take Campa Neutron Ultra, ktore maju okolo 1450g, lenze rafik 18mm a "trosku" vyssiu cenu.
Bohuzial aj ten centimeter z 24mm na 35mm na rafiku robi nieco na vahe, ale u vyrobcov najma cene (vid. Shimano s Dura Ace modelmi).
11.03.2015 - 22:54:44
00
peter1 mal som dam dat smajla ;) viem presne ako si to myslel, nemam preco rypat :) takym kolesam by som sa samozrejme potesil aj ja :D inac ja ak by som mal kupovat budget kolesa kedze pre mna nema vyznam kupovat nejake aero, alebo nejake drahe karbonove zavodne kolesa (lebo nie som ziadny pfotik) tak kupim Fulcrum Racing Quattro. ak niekto preteka a ma tendencie byt realne na bedni vtedy ma vyznam kupovat drahe kolesa, inac je to len o tom, ze to dobre vyzera na ziletke a len sa tym predrazi cestak :D no a tiez tam plati, ze viacmenej hned po kupe ide ich cena dole skoro na polovicu...myslim realna predajna cena a je jedno ze su stale v zaruke
11.03.2015 - 23:03:02
00
Chlapi nesmejte sa mojej otazke. Nemam s tym skusenosti. Planujem kupit tie karbonove kolesa Tufo. Ak budem chciet striedat karbonove a hlinikove, musim vzdy menit aj brzdove spalky? Inak neviem ci ste si vsimli, ale na kupkolo zacali ponukat aj dalsie kolesa Tufo, ale su nedostupne. Na ich oficialnej stranke nie su. Nemate o tom niekto nejake blizsie info? Vdaka za odpovede.

klasicke na karbonoch vyrobcovia neodporucaju lebo sa ovela viac hreju aj ked brzdit to brzdi. len ked pojdes dole kopcom a prehrejes tie brzdne plochy tak sa ti moze stat toto
api.ning.com
a okrem toho bez spalkov od vyrobcu zrejme ani nebudes mat zaruku
11.03.2015 - 23:07:59
00
Hack3r - ked otvoris môj bike , tak quattra tam su :) som len "samopasny" a chcel by som vyšší rafik :) ale hadam ma to prejde :)

Theruck - ty si asi pozeral rudo model 2014. 2015 uz ma 45mm a 92kg. A zase ked chceš porovnVat hliník/carbon rafiky, tak s čo najpodobnejsimi parametrami. A myslím ze na 40mm ani hlinik v nižšej cene nezozenies.
12.03.2015 - 00:29:10
00
keyboard_arrow_up