Zdravím ľudia, obraciam sa na Vás s jedným problémom možno mi niekto z Vás bude vedieť pomôcť.
Mám taký starší"retro" cesťák a staršie kolesá na ňom na nábojoch Miche primato, rok ich výroby Vám presne povedať neviem ale vidím to tak na 90´s roky, je na nich orech Shimano 8 speed (mám tam staršiu duru ace 8 speed)
Príloha:
DSC09709.JPG
DSC09709.JPG 370.98 KiB thumb_up0thumb_down

no a práve so spomínaným orechom mám problém pri šliapaní do pedálov mi "puká, preskakuje na prázdno kazeta mám tam zodraté nejaké súčiastky už som ho pár krát rozobral prečistil ale stále má veľkú vôlu a pri každom zábere preskočí naprázdno. Možno by ste mi vedeli s tým nejako pomôcť budem rád za každú radu lebo neviem čo už s tým robiť :( hľadal som aj na internete orechy na náboj miche primato ale nenašiel som nič teda aspoň nič čo by mi pasovalo do môjho náboja)
rozmery toho závitu na orechu sú :
priemer - 19 mm
dĺžka 16 mm

Vopreď ďakujem za akúkoľvek radu prípadne ak by ste niekto mal s niečim takto starým podobné skúsenosti kde sa to dá zohnať budem rád.

Prílohy:

DSC09707.JPG
DSC09707.JPG 334.94 KiB thumb_up0thumb_down

26.10.2013 - 19:18:44
00
Ten orech je na ložiskách? Alebo je to originál od shimana alebo len kompatibilný zo shimanom.
Ak je originál shimano "niektoré firmy to ozaj montovali" ide rozobrať úplne vyhodiť najtenšiu podložku a tu hrubšiu som musel ešte zbrusovať tuším 0,5mm a vymeniť guľôčky ci shimano predávalo západky veru neviem .V každom prípade ide to urobiť ze nebude mat žiadnu volu aj keď je to časovo náročne
08.11.2013 - 22:25:45
00
keyboard_arrow_up