cavte, ake skusenosti mate s jednosmernými 10sp reťazami od shimana?
kamoš mi vlani hovoril, že po výmene mu to na figu radí(vzadu) predtým mal tušim 5600ku a tu novu dal jednosmernu ultegru, myslel som, že to ma len zle doladené,
ale teraz som dal tiež tu istu reťaz a vidim, že to ozaj neradi, mam novú kabelaž, šalter 105 - nová vrchná kladka, kazeta a paky dura-ace, všetko tip-top pripravene na novú sezonu a už na stojane vidim že to radí horšie ako moj starí cestak kde mam 7 rokov soru
09.01.2011 - 00:04:36
00
Chvíľu to povoz a uvidíš či sa to nezlepší.
09.01.2011 - 19:01:18
00
aj ten kamoš hovoril, že časom to ide lepšie, ale aj tak sa mi to nelubi, myslel som že cielom tej retaze je zabezpečiť ešte rýchlejšie a presnejšie radenie,
povozim ju 1500km,a vacej taku nechcem
09.01.2011 - 19:29:10
00
Uz je to starsia tema, ale nechcem zakladat novu s tym istym problemom. Mam Ultegra 6700-RD salter + novu 6700 retaz a tiez mi to nejako nahovno radi. Neviem kde je problem, skusal som to doladovat kadejako, cistil som kladky, ale je to take divoke, sice som to skusal este len doma na trenazeri, ale sa mi to nejako nepaci. Nie som si isty, ci aj nemam skriveny prehadzovac, lebo som nikde nenasiel ziadne fotky. Kupoval som podrukou jazdeny bike, tak to neviem nijako zistit. Vyrisili ste nejako tento problem?
28.01.2011 - 18:47:36
00
cestak som ešte nevytiahol takže som to zatial nedoriešil, ale všetko ostatne mam overene takže som za to že na riť je ta reťaz, jedna strane tej reťaze ma menej odfrezovane članky a to asi robi zlobu, neviem nič dobre som ešte na tu reťaz nepočul
28.01.2011 - 21:53:47
00
hmm, a aka retaz by sa dala pouzit ako adekvatna nahrada? Nemoze to robit aj kazeta pokial je starsia? Ja neviem, kolko bolo na nej jazdene, takze aj to by mohol byt problem u mna, aj ked to sa mi nezda. Este mam pochybnosti okolo kladiek. Rozmyslam, ze aj tie vymenim. Mne to tak divne radi, ze ked to nastavim smerom od najmensieho hore, tak spat mi to poriadne nechce tahat. Prehadzovacka sa pohne, ale retaz nejako nie. Neviem, ci aj tie kladky nie su problem, ale nezdaju sa mi nejake zjazdene. Mam inak pocit, ze ta stara retaz to nerobila, ale ta uz bola dost vytahana aj celkom hlucna.
28.01.2011 - 22:06:59
00
Stará ultegra 6600 a nová je 6700.Tá nová má smerovú reťaz a robí to problém na tej staršej.
Takže asi to nekombinovať a dávať to k danej sade.
28.01.2011 - 22:11:33
00
podla tabuliek to je kompatibilne, ale asi neny :n:
Catto32 - staršia kazeta by problem nemala robiť, a ja tam mam ešte celkom schopnú dura ace(tiež tu predchdzajucu generaciu) a čo sa kladiek týka tak tie horná má vplyv na radenie ked je moc vylietana, tu som tiež vymenil za novú a je to aj tak na figu, a navyše s reťazou pred tým(6600)to išlo bez problémov
28.01.2011 - 22:26:04
00
je to celkom divoke, lebo som menil komplet kabelaz aj s retazou a je to horsie ako moj stary bike na tiagre. Novu retaz znova kupovat nebudem, ale skusim sa povozit, ked bude pocko a uvidime. Docital som sa na inom fore, ze to to fachci v pohode na tej retazi, akurat ze mala nejake problemy s trhanim. Ja som vacsinou pouzival sram alebo bbb a boli ok, asi aj kvalitnejsie ako tieto od shimana, ale co uz. snad sa to rozbeha. Este mam pochybnosti o prehadzovacke, nakolk sa mi zdaju tie ramineka na kladky tak pokrivene a neviem ci to tak ma byt, alebo je to ozaj krive. Nikde som nenasiel ziadne fotky z pohladu odzadu, tak asi budem musiet do nejakeho obchodu zbehnut a pozret sa ako to ma vyzerat. Vymenim este tie kladky a uvidim. Napisem potom, ci to nejako pomohlo. Dik
28.01.2011 - 22:36:30
01
Tak som vymenil kladky za nejake od bbb a este som dorovnal patku prehadzovaca. Nasile som super metodu podla druheho kolesa priskrutkovaneho do patky namiesto prehadzovacky. Som sa celkom divil, ze aka bola ohnuta. Teraz sa mi zda, ze to radi lepsie, ale to zistim asi az vonku, ci je to uplne cool. Zda sa mi, ze z 5 na 6 pastorok to nejako zase kava, obcas to ide, niekedy to nechce skocit dole, ale ostatne celkom fici. Tak uvidim neskor. Dik zatial za pomoc.
29.01.2011 - 13:48:04
00
Daj si tú pätku skontrolovať a narovnať v servise a nemusíš riešiť dohady či je v poriadku. Niekedy stačí aby bola len trochu ohnutá /okom to človek ani často nepostrehne/ a šálter nie je moźné ideálne nastaviť.
02.02.2011 - 12:42:47
00
mam novu retaz 6701 najazdenne cca500km
a zda sa mi ze vzadu horsie :n: radi ako stary typ 6700

nie je to doladenim, neni to take hrozne ale neradi tak ako 6700 ta isla bez problemov


jazdi na 6701 niekto a ma taky problem ?
28.05.2011 - 20:23:03
00
7900 uz letela minuly tyzden do kosa taktiez kvoli problemom s radenim. teraz tam mam 7801 a bez najmensieho problemu. neviem kde soudruzi z NDR urobili chybu ale predchadzajuca 7900 slapala ako hodinky
dnes sa skusim opytat u dodavatela kde moze byt chyba
30.05.2011 - 01:06:34
00
ja mam od Matta retaz 6701 na kazete ultegra treti mesiac a bez problemov.
30.05.2011 - 08:44:53
00
keyboard_arrow_up