AnitaCokAkú tam máš kazetu a kolesá? Skúšal si pri nastavovaní prehadzovačky prehodiť vpredu na malú resp. veľkú pílu či to nemá nejaký vplyv?
25.03.2023 - 18:17:17
00
Kazeta Ultegra 11-30z, kolesá čína na Novatec nábojoch. Ale skúšal som aj iné koleso s inou kazetou a to isté.
To čo popisuješ som samozrejme skúšal, asi všetky možnosti. Je zaujímavé že mi dovolí zaradiť prevod 36-11...ale to asi nebude mať vplyv na to že nemôžem nijakým spôsobom zaradiť najľahší prevod vzadu.
25.03.2023 - 21:23:37
00
máš tam origo ramienko? kamoš si dal nejaké tie oversize a ešte aj aero dokopy a tiež mal problémy s krajnými prevodmi
25.03.2023 - 21:30:03
00
Rasto1 Ja som mal podobny problem na starsej Ultegre Di2. Chcel som aktualizovat cez mobil, v priebehu aktualizacie to klaklo a nic neslo. Bateria sa uplne vybila a uz nesla nijako dobit. Pripojenie na sevisnu sadu cez Junction nepomohlo. Potom som sa na nete docital, ze treba pripojit priamo bateriu na servisnu sadu a tak ju dat obnovit. To zabralo
25.03.2023 - 21:44:32
00
to sa aj mne podarilo na 11s dura ace... ale už si presne nepamätám že cez čo som to dodrbal, či cez mobilnú apku alebo cez NB... ale nejak dva dni pred dôležitým pretekom, som chcel mať všetko tip top, tak že dám dobiť baterku, pri tom ma napadlo, že pozriem, či nie je nejaký update SW niektorých z komponentov... bolo tam toho dosť. tak som to spustil a nejak to tiež neprebehlo ok a skončil som tak, že ľavú páku to potom ani nevidelo ako pripojený komponent a tiež sa nejak vybila baterka, takže druhý deň to bolo úplne mŕtve... nabiť sa to ale dalo, tušim som ale musel odpojiť kábel od páky... nakoniec som tam ten SW nejak obnovil a to si tiež nepamätám či cez apku alebo NB a potom už ju zasa bolo vidieť v komponentoch, najhorší bol ten stres, že bike v prdeli...
25.03.2023 - 21:55:54
00
AnitaCok napísal:
Kazeta Ultegra 11-30z, kolesá čína na Novatec nábojoch. Ale skúšal som aj iné koleso s inou kazetou a to isté.
To čo popisuješ som samozrejme skúšal, asi všetky možnosti. Je zaujímavé že mi dovolí zaradiť prevod 36-11...ale to asi nebude mať vplyv na to že nemôžem nijakým spôsobom zaradiť najľahší prevod vzadu.

To že dovolí zaradiť 36-11 mi tiež nepríde úplne v poriadku. Mne r9150 ani r9250 nedovolí zaradiť dva najmenšie pastorky ak mám vpredu zaradenú malú pílu… Toto je defaultne nastavenie od výroby pri oboch sadách. Ako to má byť pri ultegre? Vyzerá ako keby prehadzovačka nebola správne zarovnaná voči kazete v mediálnej rovine a je posunutá smerom von (lateralne). Sorry za medicínske výrazy :)
Ak si to ešte nerobil skús odsledovať, že keď preklikáš celý rozsah prehadzovačky zdola hore či táto reálne vykoná 10 pohybov smerom hore aby sa vylúčil problém v šaltri.
26.03.2023 - 09:48:40
00
BoroV to s tou servisnou sadou som neskúšal lebo ju nemám ale predpokladám, že keď bola batéria v servise tak ju na to pripojili (snáď teda). V servise povedali že baterka nemá “šťavu” a tiež nevedeli nabiť. Išla nakoniec na reklamáciu tak som zvedavý čo zistia. Pri 11s sade sa mi už tiež myslím raz stalo že umrela a vyriešilo sa to pripojením k pc pomocou toho zariadenia čím sa aj nabíja.
26.03.2023 - 10:15:20
00
JoNesbo napísal:
máš tam origo ramienko? kamoš si dal nejaké tie oversize a ešte aj aero dokopy a tiež mal problémy s krajnými prevodmi


Áno origo.
26.03.2023 - 22:57:24
00
Rasto1 napísal:
To že dovolí zaradiť 36-11 mi tiež nepríde úplne v poriadku. Mne r9150 ani r9250 nedovolí zaradiť dva najmenšie pastorky ak mám vpredu zaradenú malú pílu… Toto je defaultne nastavenie od výroby pri oboch sadách. Ako to má byť pri ultegre? Vyzerá ako keby prehadzovačka nebola správne zarovnaná voči kazete v mediálnej rovine a je posunutá smerom von (lateralne). Sorry za medicínske výrazy :)
Ak si to ešte nerobil skús odsledovať, že keď preklikáš celý rozsah prehadzovačky zdola hore či táto reálne vykoná 10 pohybov smerom hore aby sa vylúčil problém v šaltri.


Jasné, to som si odsledoval :) Šalter prekliká všetkých 11 pozícií. Ide o to že musím dvakrát kliknúť aby sa pohol z 11z pastorka a navrchu nedočiahne na najväčší pastorok. Skúsil som aj zhodiť reťaz aby som pekne videl na polohu kladky, ale na nič som neprišiel.
Ani po nastavení mikrokrokovaním do krajnej polohy mi nedočiahne ramienko ďalej ako na predposledný 27z pastorok.
Už sa seriem na to pôjdem s tým do servisu. Už fakt musí byť chyba niekde v šaltri keď sa to rovnako chová aj s iným kolesom a kazetou. Nie je nad mechaniku a lanká :D
26.03.2023 - 23:05:06
00
[quote="@1928520"]......... pätka rovná.../quote]
Si si tym urcite isty, mas jej rovnost pomeranu tym pripravkom? alebo iba tak pohladom sa zda rovna
27.03.2023 - 07:19:29
00
Rasto1 napísal:
BoroV V servise povedali že baterka nemá “šťavu” a tiež nevedeli nabiť.

Vo vnutri je dvojica Li pol baterii s elektronickym modulom, ktory pri klesnuti pod urcitu hranicu odpoji bateriu.
Treba to napojit na zdroj s regulaciou prudu, nastavit 7,8 V a nejakych 50 -70 mAh a ona sa pomalicky preberie.
Potom uz sa da aj na origo nabijacke.
27.03.2023 - 07:24:45
11
lakko napísal:
Si si tym urcite isty, mas jej rovnost pomeranu tym pripravkom? alebo iba tak pohladom sa zda rovna


Pätka je takmer nová.
27.03.2023 - 08:25:31
00
k nabijaniu este doplnam ze sa na nabijanie Di2 baterky da pouzit aj modelarska nabijacka na Li-pol clanky... napr ako tu
thumb_up0thumb_down
27.03.2023 - 09:34:10
00
ddemo napísal:
Vo vnutri je dvojica Li pol baterii s elektronickym modulom, ktory pri klesnuti pod urcitu hranicu odpoji bateriu.
Treba to napojit na zdroj s regulaciou prudu, nastavit 7,8 V a nejakych 50 -70 mAh a ona sa pomalicky preberie.
Potom uz sa da aj na origo nabijacke.

Ešte pred reklamáciou som ju skúsil premerať multimetrom a bolo tam napätie 0,3V a klesalo to počas merania. Čiže veľmi málo a myslel som, že odišla bateria vnútri. Ale keď ten modul vie batériu odpojiť pri poklese napätia tak to by mohla byť príčina problému u mňa.
27.03.2023 - 12:58:54
00
Chalani potrebujem poradiť. Najnovšia di2,dnes jazda,mód radenia S2 a zistil som že mi nezhadzuje a nenahadzuje velkú pílu automaticky. Doteraz to fungovalo a dnes nič.Manuálne všetko ide aj na garmine ukazuje S2 ale správa sa to ako v manuály. Jediné čo ma napadlo že to nejako preplo do manuálu lebo mám baterku 40%. Nestretol sa s tým niekto? Dikes.
01.04.2023 - 21:25:43
00
keyboard_arrow_up