Zdravím, chcem sa opýtať tých čo majú skúsenosti s vozením týchto sád, keby mohli v krátkosti zhrnúť pre a proti. Dík :)
Bol som rozhodnutý pre RED, ale akosi od nej profi tímy odskakujú, neviem prečo, tak rád si nechám poradiť...
19.01.2015 - 17:01:55
00
Zdravim ta mam skusenosti so vsetkymi sadami ale shimano je super ale hlavne dura ale poviem ti ze ten RED je nieco perfektne a keby som mal nato tak by som si urcite kupil RED chces vymenit za ultegru?
20.01.2015 - 17:08:19
00
Pár skúseností s RED mám aj ja, nemám skúsenosť s Dura Ace. Chcel by som tento rok nový bike. S ultegrou som veľmi spokojný, ale už keď chcem meniť, tak rád by som išiel do lepšieho vo všetkých parametroch. Tiež sa stále prikláňam k tomu Sramu, radenie (oproti ultegre) je také dynamickejšie, rýchlejšie. Akurát ako som písal, trošku ma zneistilo to že v prezentáciach profi tímov sa tento rok akosi vytratilo Sram... Ak by boli za tým iba marketingové a finančné dôvody, tak je to v poriadku. Ale ak by za tým boli dôvody nejakej kvalitatívnej nestability Sramu, tak by som to zvážil.
20.01.2015 - 18:30:59
00
Chces novy bike neni si spokojny s cannondalom?Takze s durou nemas este skusenost a ked si skusal sram a jazdis ultegru v com sa ti viac pacil sram?Ja jazdim shimano a vyzera ze aj pri nom ostanem ale ako som uz pisal keby boli financie tak urcite sram RED aj funkcnostou aj dizajnovo je super.
20.01.2015 - 19:34:00
00
S Cannondale som spokojný, pri tejto značke určite zostanem. To, v čom sa mi páčil Sram: ľahkosť citlivosť a chod brzdových pák, jednopáčkové radenie, dynamickejšie rýchlejšie a presnejšie radenie, dizajnovo sa mi Red veľmi páči. Na margo tohto všetkého nemám čo Ultegre vytknúť.
20.01.2015 - 21:20:32
00
Myslim, si ze odklon od SRAMU vo vela profi teamoch suvisi skor s tym, ze SRAM este stale neponuka elektronicke radenie, tusim vzdy to bol prechod SRAM Red -> Shimano Dura Ace Di2. Nad Campagnolom si nerozmyslal ?
20.01.2015 - 22:23:37
00
Js som roky jazdil s ultegrou a nemal som dovpd ju menit. Na novom biku uz mam sram red a az tam som ubadal rozdiel. Je to ovela pphodlnejsie radenie jefnou packou. Nebol problem di na to ani zvyknut. Radenie je rychle a bezproblemove uz 2 roky a isto by som nemenil.
21.01.2015 - 08:54:44
00
Js som roky jazdil s ultegrou a nemal som dovpd ju menit. Na novom biku uz mam sram red a az tam som ubadal rozdiel. Je to ovela pphodlnejsie radenie jefnou packou. Nebol problem di na to ani zvyknut. Radenie je rychle a bezproblemove uz 2 roky a isto by som nemenil.


Presne ako píšeš. Nemám dôvod meniť Ultegru, pretože som max spokojný. Ale po vyskúšaní Red som zistil, že je to úplne iná káva :)
21.01.2015 - 09:06:18
00
Myslim, si ze odklon od SRAMU vo vela profi teamoch suvisi skor s tym, ze SRAM este stale neponuka elektronicke radenie, tusim vzdy to bol prechod SRAM Red -> Shimano Dura Ace Di2. Nad Campagnolom si nerozmyslal ?


Campa je určite fajn, ale chcem zostať pri značka biku akú mám teraz a tam campa nie je v ponuke.
21.01.2015 - 09:09:18
00
Ahoj, ja som jazdil RED tri roky, a bol som maximálne spokojný, vlani som prešiel na DA Di-2, a už by som nemenil. Je to len o osobných zvyklostiach, obe sady sú vrcholom ponuky, takže nepochybíš ani s jednou. RED radí jasnejšie (to čo v angličtine nazývajú crispy shifting) zatiaľ čo DA je jemnejšia - smooth, no určite nie nepresnejšia. S prechodom na Di-2 však podľa mňa má Shimano navrch (a to na MTB jazdím dlhé roky SRAM, aktuálne XX na jedním biku a XX1 na druhom, no tiež čakám na elektrickú XTR).
21.01.2015 - 10:41:51
00
ja mám teda len páčky RED, inak radenie je SRAM Force a mne to teda až tak moc nesedí to ovládanie jednou páčkou, hlavne teda keď chcem radiť hore tak málokedy sa mi to podarí tak ako chcem, že zmeniť iba o jeden prevod, zvyčajne prehodím až o dva... ale to môže byť aj tým že to má už čosi za sebou.. ultegru ešte len budem jazdiť na novom bicykli..
inak SRAM už má tiež elektriku, dokonca bezdrôtovú
http://www.cyclingnews.com/news/sram-wireless-group-spotted-at-the-tour-down-under
21.01.2015 - 11:10:34
00
Netúžim po elektronike. V tomto si stojím za svojim "konzervatívnym" postojom k cyklistike. Ale nehovorím, že ju nikdy na biku nebudem mať. Ale teraz ešte nie.
21.01.2015 - 17:17:32
00
Marcel a stou elektronikou mas pravdu radi to super ale podla mna to nepatri na bike mechanika je mechanika a preco sa do elektroniky nehrhnia profi jazdci!A este otazka ktore radenie sa ti viac paci ultegracke alebo red?
21.01.2015 - 18:40:56
00
Marcel a stou elektronikou mas pravdu radi to super ale podla mna to nepatri na bike mechanika je mechanika a preco sa do elektroniky nehrhnia profi jazdci!A este otazka ktore radenie sa ti viac paci ultegracke alebo red?


Jednoznačne sa mi po všetkych stránkach viac páči RED, aj čo sa týka radenia...
21.01.2015 - 19:24:29
00
Tak si uz rozhodnuty ze kupis bike so sadou SRAM RED?Este sa ta mozem spytat preco len neprehodis sadu na ten ram co mas teraz chces komplet novy?
22.01.2015 - 18:40:26
00
keyboard_arrow_up