Ak chces naozaj istotu a mas Garmin budik, tak ich Varia. Ale lacna sranda to rozhodne nieje.
10.04.2024 - 10:48:59
00
+1 za Variu. Dokonca sa mi už dvakrát stalo, že ma zastavilo random auto a šofér sa pýtal, že čo mám za svetlo, lebo super svieti a chce to tiež :)
10.04.2024 - 12:50:47
00
Len nie každý je ochotný dať za zadné svetlo 170€
10.04.2024 - 13:56:56
00
PeterK2 napísal:
Pravidelne sa mi stáva, že sa mi baterka na svetle vybije počas jazdy a ani o tom neviem a zistím to až doma. A počas jazdy ma nebaví stále kukať pod seba, či stále blikám.

O ako dlhych jazdach sa bavime? Kdejaka blikacka do 20-30eur by mala mat dostatocnu vydrz na to aby ti to stacilo raz za cas preventivne nabit. Takisto kuknut pod sedadlo ci svieti snad nie je az taka otrava.

Ja mozem odporucit tuto Fenix, vydrz je od 4.5h do 120h podla rezimu a ma ukazovatel stavu baterie ked stlacis tlacidlo na zapinanie: https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/svetla/zadne/fenix-bc05r-v20-nabijatelna-zadna-blikacka-p148259.html
www.fenixschweiz.ch
10.04.2024 - 14:10:38
00
Pri zjazde to kukanie pod sedlo celkom otravne je..Ved nehovorim, ze si to zakazdym neviem ustriehnut, nabijam pravidelne, vozim so sebou vzdy dve (druha ako zaloha), ale stalo sa mi parkrat, ze vybitie nastalo v momente, kedy som to neustriehol a spamatal som sa az, ked po mne zo zadu trubili a odvtedy rozmyslam, ze nejaky ten indikator na rajdoch by nebol od veci.
10.04.2024 - 14:36:38
00
PeterK2 napísal:
Viete mi dať tip na zadné svetlo, pri ktorom budem mať prehľad o stave batérie počas jazdy (či už cez nejaký diaľkový ovládač, ktorý si pripevným na rajdy alebo bude spárované cez nejakú aplikáciu s mobilom)? Pravidelne sa mi stáva, že sa mi baterka na svetle vybije počas jazdy a ani o tom neviem a zistím to až doma. A počas jazdy ma nebaví stále kukať pod seba, či stále blikám.

Nič jednoduchšie ako si zvyknúť pravidelne nabiť svetlo a kontrola (či je zapnuté) pozretím pod seba neexistuje. Diaľkový ovládač chceš ťahať drôtom ?alebo bezdrôtový ?? To by bola ďalšia baterka.... Zapínať mobil , spúšťať aplikáciu a tam kontrolovať či je blikačka nabitá?? Zbytočne komplikované....
10.04.2024 - 14:40:11
02
Za mňa Moon, už som to tu písal niekoľko krát, v zime ho dávam pod G Varia ako zálohu a v lete na celodenný aká TT =Rysy, alebo podobné zveriny, nabíjam tak raz za mesiac a aj to skôr preto že sa mi zdá že som už dlho nenabijal, než že by sa vybilo, používam stále aj predné biele, ako blikačku a tá ide stále keď jazdím a dá sa aj ako núdzovka na dojazd. Na zimu keď sú hmly, tak dávam Moon Nebula, ale to už je doslova svetelná rampa :))
10.04.2024 - 14:54:58
00
keyboard_arrow_up