Zavitovy predstavec ci redukcia
Dal by som tam zavitovy predstavec 50% [ 1 ]
Prerobit na ahead 50% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 2
Stojim pred dilemou, potrebujem na favorite zdvihnut riaditka tak o 1,5cm a original predstavec je uz na doraz.
Mam dve moznosti, bud
UNO 1" Alloy Quill Stem , 80mm / 180 mm i.ebayimg.com
hmotnost 340g a ponechat original riaditka s redukciou maju 22mm,

alebo

ist cestou redukcie na ahead. Nieco na tento princip i32.photobucket.com ale v takom pripade uz zrejme aj vymenit riaditka za 31,8 verziu

Dilema je v dvoch veciach:
1. hmotnost, netrufam si typnut ci vobec v druhom pripade usetrim na vahe
2. ako to bude cele vyzerat na tenkom ocelovom rame,
3. ake budu mechanicke vlastnosti druhej verzie, jej spolahlivost, pruznost, pohodlie...
4. pripadne nieco ine co som uplne zabudol zvazit

Sucasny stav
Príloha:
P1070491.JPG
P1070491.JPG 252.11 KiB thumb_up1thumb_down



Dakujem

PS: ak niekoho zaujima preco potrebujem zdvihnut uz tak dost zdvihnute riaditka, je to pre to, ze mam uhol chrbta voci horizontu 39 stupnov a zacina sa to podpisovat na mojich krizoch. A o dlhsej jazde v dropoch mozem len snivat.(28 stupnov)

edit: preklep


Naposledy upravil Kenai dňa 16.01.2018 - 00:38:46, celkovo upravené 1 krát.

15.01.2018 - 14:19:57
00
este som nasiel takuto alternativu https://www.ebay.com/itm/SpeedPark-260mm-Stem-Insert-Conversion-Adaptor-for-22-2mm-Fork-to-28-6mm-Silver/112281777424?hash=item1a2483f510:g:iVcAAOSwnHZYiE0b
to sa bude dat lahko skratit na potrebnu dlzku
15.01.2018 - 17:25:47
00
Co tam treba skracovat?
Ved to bude zasunute.
Co sa tyka redukcie na ahead, podla mna to je schodnejsie riesenie.
Ked si potrebujes doladit posed tak mas viac moznosti, dvihnut tu vysku ako zamyslas + dlzka a uhol predstavca.
To potom mozes experimentovat ako ti bude najlepsie pasovat.
Riesit vahu par gramov na starom favorite je zbytocne.
Vzhlad to je subjektivne, ja ma ahead tiez na starom favorit rame a mne to vyhovuje (ale ja ho mam ako fixku).
Bude vidno ze to nieje original.
A co sa tyka odolnosti, tak to vydrzi vela.
Ved styl uchytena vo vidle je rovnaky a predstavce znesu vela, obrubniky a pripadne jamy na ceste bez problemov.
Co viac by si mu nalozil?
15.01.2018 - 18:36:58
01
Ten kus ma obrovsku dlzku tej hrubku 1 1/8. To som myslel skratit. cele to ma 260mm. i.ebayimg.com

A ohladom odolnosti mi slo skor o to, ze su to rozne cinske polo nakolene vyrobky. Kopec spojov... proste ci sa to nevyhega, neohne... Predsa len 1" zavitove ulozenie nebolo stavane na tak vysoky predstavec a uz vobec nie, na tak tuhe uchytenie ako je klasicky ahead. Ked predlzim stlpik o 1-2cm a este zvacsim aj dlzku predstavca (aby som zachoval reach) tak vyrazne zvacsim paku a tym padom aj namahanie celej zostavy.
15.01.2018 - 22:49:31
00
Nech pocitam akokolvek tak ahead variant je o min 70g tazsi a dvojnasobne drahsi. Tak isto vyber je sice vacsi, ale iba ak pojdem do ciernej farby, strieborna (hlinik) je vyber asi z 3 kusov predstavcov. To iste plati o riaditkach. OV riaditka na ocel rame sa mi zdaju vizualne neprimerane a 25.4 alebo 26 som skoro nenasiel. Cele by to malo zmysel prerabat na ahead asi len ak by som siel do karbonu, ale to je uplne ina pesnicka a asi dost potrestenost. (4-5x cena biku)
16.01.2018 - 00:37:32
00
keyboard_arrow_up