to mimo11: plne chapem tvoju eufóriu a odhodlanie.
Ale menej je niekedy viac - odporúčam ti najprv potrénovať, získať aeoróbny základ vo všetkých disciplínach. Je zima, ideálne obdobie.Najprv si vyskusaj sprint triatlon, olymp.triatlon, halfa...a az potom irona.
Co poznam borcov, tak tí trénovali cca 8-12 mesiacov a to boli iné objemy.
Ja osobne tiez robím triatlon, mam za sebou pár sprint, olymp.triatlonov. Teraz sa pripravujem na hlaf-ironmana do Bátoviec na cas okolo 5:15 hod.
Co sa týka rasta(raba) ako píse vyssie on je výnimka a zvladol to hlavne kvoli cyklistic.tréningu( 24 h atd...).
Treba trenovat aj prechody plavanie-bike, bike -beh,....jazda na biku-zalahnuty na nastavci atd.
17.01.2014 - 09:09:53
00
dík za info... no, moje nadšenie je rozložené do najbližších troch sezón a až tá tretia bude ironmanistická. túto sezónu sa zameriam na bike, chcem dať napr 300km za 10 hodín, zima bude beh a plávanie, budúca sezóna bude spojenie bicykla a behu, a tretia sezóna bude spojenie všetkého. ak sa na to budem cítiť, dám rovno ironmana, a bude mi stačiť byť finisherom, hoci čas nejak 12 hod poteší :), a potom pôjde o zlepšovanie sa. chris mccormack vyhral ironmana na hawai vo veku 40, takže o veku to nie je. aj chris horner dal vueltu v 41 rokoch ...
17.01.2014 - 09:51:12
00
ešte mi napadá plukovník, otázka na nadstavec. zaľahnutím rozkladám ťažisko viac dopredu na ruky a odbremeňujem najmä stehná, aby šli viac na behu, správne predpokladám?... teda síce nebudem mať úplne ideálny "rýchlostný posed" ako bez nadstavca, teda pôjdem trochu pomalšie, ale lepšie zvládnem beh. dobre rozmýšľam?
17.01.2014 - 09:56:06
00
prave naopak:-) , vdaka to nastavcu zalahnes a budes mat aerodynamický posed a mensi odpor vzduchu a tym ides rychlejsie, vacsinou sedis na spicke sedla.
Stehna tym neodbremenís, kadencia slapania je cca 65-80 ot/min., treba sa naucit slapat do kruhu., na konci cyklistickej casti treba zvolit lahsie prevody a neist silovo, aby bol plynuly prechod na beh
17.01.2014 - 11:01:04
00
suhlas s tym co pise plukovnik.. akurat tu kadenciu by som zvysil tak na 90.. pocul som uz aj ze niekomu sedi vyssia, niekomu nizsia ale osobne urcite odporucam vyskusat (kludne aj 90-95)..
to co spominal mimo11 ohladom oddychnutejsich noh na behu sa zvykne spominat ako vyhoda pri triatlonovych geometriach ramov ked je clovek posunuty celkovo viac dopredu.. kolko je na tom pravdy posudit zatial neviem :)
17.01.2014 - 14:22:51
00
Btw ohladom toho Macca, ktory vyhral Konu vo svojich 40tich rokoch.. su aj takito experti, ale to uz je uplne iny level :) jeho treningove objemy (info zo sezony 2002) pre porovnanie boli 1 159km plavanie, 29 411km na bajku a 4 678km beh. K tomu mi este nieco malo chyba :D
17.01.2014 - 14:28:29
00
Ked uz tolko radite tak aj ja potrebujem radu. V maji idem na Powertriathlon do Geri (DE). Nejdem vsak cely triatlon ale stafetu t.j. firemny triathlon. Pred troma rokmi sme boli kratky (700m,20km,5km) ktory sme vyhrali. Teraz uvazujeme nad dlhym firemnym pretekom 1500,40km,10km.Moja je cyklisticka cast. Ako sa pripravit na 40 km casovku na 5 km okruhu s mnozstvom prudkych zakrut? Na cestaku najazdim cca 6000 km rocne, ale neda sa hovorit o nejakom specialnom treningu. Striedam roviny a kopce, 50-150 km streky, podla toho ako sa citim. Na co sa mam zamerat aby som vydrzal celych 40 km v case cca 1:05-1:10 hod. V 2011 som mal cas na 20km trati 32:14, isiel som to na klasickom cestnom biku bez nadstavcov.
17.01.2014 - 21:22:18
00
Čo dodať k tréningu na IM?
Od jesene začať plávať, v zime nabehať objemy, na jar pridať bike. Triatlonová sezóna začína pomerne skoro- apríl, máj, takže začať behať viac ako raz týždenne v marci je dosť neskoro...
mimo11: nerob si trojročný plán, je veééľmi dlho. Ak Ti môžem poradiť, daj tento rok halfironmana (na Slovensku iba Bátovce 5.7.2014) a budúci rok sa zídeme v Piešťanoch (takto som to absolvoval ja v tvojich rokoch). Síce medzi polovičným a celým IM je dosť veľký rozdiel, ale aspoň dostaneš motiváciu do tvrdej prípravy na celý IM.
29.01.2014 - 13:51:34
00
no, čo napísať, asi okrajovejšia téma tu na primárne cyklistickom fóre, tak či tak zakladám. prečo?, pretože mám nový cesťák a hodne sa teším na najbližšiu sezónu. pretože som znenazdajky začal behávať, čo som si myslel že mi v živote nehrozí (v posilke som varený pečený už 20 rokov). a pretože plávam štýlom prsia rýchlo ako priemerný kraulista...

skrsla vo mne bláznivá myšlienka postaviť sa vo veku 40 (teraz 38) na prvého ironmana. čo behám tri mesiace, tak z nulovej výkonnosti som dal zatiaľ 15km beh na čas. v apríly mám polmaratón. v lete dlhé celodenné jazdy na biku. budúci rok spojím beh s bikom, ...

chcem sem dávať odkazy na linky najmä o tréningu na dlhé triatlony. máte niekto skúsenosti s triatlonom?, tréning, preteky, čokoľvek?, dajte sem

ďakujem, a všetkým "pomätencom" veľa zdaru :hai:

mimo ty si este nedal ziadny triatlon a strelis hned ironmana? hm vela stastia.
29.01.2014 - 21:58:24
00
jimmi, a možno i tak :) ... uvidíme. namotivovaný som však vrchovate, a ako sa poznám, pre mňa sú čelindže len tie fakt veľké čelindže :D , a potom, chcem si to zároveň aj užívať. pre mňa súťaženie veľký zmysel nemá, rozdiel v tom, či si dám ironmana len kdesi "okolo domu" sám pre seba, či na pretekoch, je len cieľová fotka s výsledným časom

hemo, všetko sa dá
31.01.2014 - 08:23:38
00
Chalani a do Bátoviec môže ísť aj hobík ?
31.01.2014 - 11:18:37
00
mirecpd Moze. Aj do Piestan moze ist hobik.

mimo11 Predtym ako pojdes o tych par rokov na celeho ale planujes nejake kratsie triatlony, ci nie? Aspon nejaky olympijsky, polovicny atd... Nejake skusenosti sa nacitat nedaju :)
31.01.2014 - 11:24:23
00
Ďakujem
31.01.2014 - 11:31:11
00
mimo da sa, ale mam ironmana za sebou a dufam ze este niekolko pred sebou. Aj ked nie som odbornik
ale teoria ti na dokoncenie stacit nebude.Prajem ti aby si ho dal aj ty stoji to za tu drinu a potom urcite nebude tvoj posledny.
31.01.2014 - 12:17:30
00
asi áno, asi dovtedy na nejaký pretek pôjdem (minimálne bežecký najbližšie polmaratón a iste aj maratón). z knižiek ironmana iste nedám, ale tréningu sa nebojím. najbližšie idem na laktátový test.... atď

preteky by som dal najmä kôli atmosfére... hemo, kde si dal IM?, a na aký pretek by si šiel?
31.01.2014 - 13:06:01
00
keyboard_arrow_up