Sakra, to nepis, vyrobcovia sa toho chytia a budeme riesit nielen nezmyselen odstupnovania tlmicov, vidlic, kolies, kaziet, prevodnikov, pastorkov a bohviecoho este, ale este aj lanka :tmi: :tmi:
16.10.2015 - 10:41:23
00
ide o skracovanie a fixnutie aby sa nerozplietali, ak nechces pouzit tu capicku. ale co si pamatam, dedko lanka zapajkovaval. inak ten horacik mam a je ok. maly, skladny a vie zatopit. potreboval som priletovat medene 4mm kabliky v repro a pajkovackou som ich nahriat nedokazal. s tymto slo hned. len je to otvoreny ohen, takze zhori vsetko horlave, co je v dosahu
16.10.2015 - 10:41:32
00
Tak, tak .. ustrihnute lanko sa rozplieta a ukoncovacia trubika to neriesi. Okrem toho sa zvykne roztlacat a praskat v mieste uchytenia sroubom, alebo minimalne povolovat, cim kvalitnejsie lanko , tym viac nedrzi a tiez by sa hodilo ho tam trosku prepajkovat. Klasicke nie nerezove lanka idu zacinovat v pohode beznou pajkovackou, ale zas tie koroduju velmi rychlo.
Bowdeny a lanka to je najhnusnejsia vec na bajku, ktora doteraz nebola vyriesena. Hydrauliku vyrobcovia neriesili (mohli), elektricka verzia na dialkove je zas nevhodna na bajk (mozno tak na ebike).


Naposledy upravil lto dňa 16.10.2015 - 10:45:01, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2015 - 10:43:31
00
neviem ako vrtaky, ale mam tu taku malu sadu bitov s nastavcom do vrtacky a musim povedat ze su vynikajuce, trham nimi niekedy sroby stare aj nove a absolutne ziadne poskodenie nemaju
inac co poviete na ich "merino" termo? este som dnes zazrel jedny dlhe gate akoze merino, neviem ci sa to oplati za tych 13e :D


Díík, na vyskúšanie ich zoberiem :)...

Čo sa týka merina, som spokojný s krátkym tričkom kupované minulý rok na jar, tuším 42%merino zvyšok PES..
Robil som mu minulé leto "záťažový" test 8 dní som ho mal na sebe-- na biku (pár krát prepotené do nitky) + 2x poldňová túra v piatom dni som spal v stane s 2 babami a žiadna si nesťažovala :D ... šitie tiež drží dobre..
16.10.2015 - 10:43:57
00
Sakra, to nepis, vyrobcovia sa toho chytia a budeme riesit nielen nezmyselen odstupnovania tlmicov, vidlic, kolies, kaziet, prevodnikov, pastorkov a bohviecoho este, ale este aj lanka :tmi: :tmi:

Bolo by super, keby sa toho nejaky chytil. Ci Ty mas problem odmerat stare lanko aby si vedel aku dlzku chces kupit? :)
16.10.2015 - 10:47:49
00
Nie, skor problem, ze teraz prides, kupis, odides. Potom to bude tak, ze prides, ze potrebujes xyz dlzku a oni budu mat len abc alebo qrt dlzku, takze si musis vybrat z katalogu, potom este zo 3x prist a nakoniec radsej skocis do dunaja. A objednavat lanko z eshopu .. hmmm.

Inak ale ano .. trosku s tou dlzkou problem mam. Pretoze plus-minus autobus, mam 6 ramov, kazdy jeden ma inu zadnej stavby, dalej podla toho, ake dam prevodniky, prehazku, typ radenia .. sa mi este meni dlzka dalej. A to je len radenie. O presmyku ani nehovorim :D A este mas ovladanie lockoutu. Idealne by som potreboval teleskopicke lanko. Alebo nejake gumove :lol:
16.10.2015 - 10:52:13
00
to sa teraz už robia lanká z nejakého iného materiálu ako kedysi? lebo na motorke keď sa mi utrhla koncovka (také gulaté ukončenie) tak som ju tam normálne naspájkoval a jazdil ďalej. postup bol jednoduchý spravil som si niečo ako malú formu, tam som roztavil cín a koniec lanka do toho pichol, počkal až zatuhne a bolo
16.10.2015 - 11:00:38
00
No mne sa cin po lanku doslova skotula :lol:
16.10.2015 - 11:05:52
00
Skotula sa,lebo nedokazes prehriat aj to lanko,ale zohrejes len cin.
16.10.2015 - 11:19:03
00
No, mozem to skusit tym vreckovym plynnym horakom. Ale nemyslim si, ze by sa nerezove lanko nevedelo prehriat od roztaveneho cinu, do ktoreho koniec lanka namocim a nic.
16.10.2015 - 11:23:37
00
Nemám osobné skúsenosti so spájkovním nereze, ale viem, že sa na to používa špeci chémia.
Napríklad http://www.ema-elektro.sk/spajkovacia-technika/kolofonia-a-cin/kvapalina-spajkovacia-na-nerez
asi na to bude dôvod


Naposledy upravil Kice dňa 16.10.2015 - 11:44:36, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2015 - 11:30:52
00
Ked som opravovaval este lanka,riesil som to s takou obludnou pajkou,co sa sice nahrievala pol hodinu,ale potom ten cin chytil hned.Od samotneho cinu sa to lanko dostatocne neprehreje.Treba aj samotne lanko zohriat.Aspon taku mam ja skusenost.A pouzit bud kolofoniu,alebo taku kyselinu mam,ale neviem presne aka to je.
16.10.2015 - 11:36:14
00
No, tiez to kdesi raz nieco spominal, ze na to pouziva obludnu pajku. Ta flasticka, to je je urcite nejaka speci kyselina, co to nalepta. Nj .. asi to inak nepojde.
16.10.2015 - 11:45:05
00
Robil som plynové lanko na motorku - nerezové -
oproti bicyklu má guličky na oboch stranách.
Namočil som lanko do kyseliny soľnej, potom som na horáku v oceľovej nádobke roztavil cín, kde som namáčal koniec lanka do vtedy kým sa nechytil cín.
16.10.2015 - 13:42:02
00
Jezus kupil si tu modelarsku brusku, aka je?
16.10.2015 - 15:38:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up