dávam mattovi za pravdu, len sa obávam, že to dopadne ako jedna nemenovaná téma, ktorá mám ten dojem bola potom locknutá. hmmm.

šomrete o zľavy?


spomínam na duracera :? 8)
19.01.2007 - 15:22:47
00
nieco na tom bude. Ja napriklad kupujem zasadne v obchodoch kde mi dali zlavu hned na prvy krat a bez pytania. Bezne teda dostanem tovar o 10-20% lacnejsie. Konkurencia je tvrda, u nas v meste vraj uz bonzuju obchodnici jeden na druheho, ze nedodrziava MOC.
19.01.2007 - 15:41:52
00
Bonzovanie v Žiline funguje už dávno........ale na druhej strane doporučená MOC je vždy len "doporučená" nie "povinná" :cry:
19.01.2007 - 15:45:00
00
To giro: Je to uplne super ze v Zaanze maju lepsie biky napriklad ta spominana De Rosa na tu som aj ja pozeral a dost dlho :):) lebo to je docela nepredajny tovar a vtom bude asi pes zakopany u Privaru preferuju radsej vystavovanie bikov ktore sa aj predavaju a ked budes chciet lepsi bike tak objednaju, aky to ma zmysel ze im tam ten bike visi rok a aj tak sa nepreda proste taky bike je u nas velmi tazko predajny. a spominal si zase ze su tam biki na Campagnole no ale u Privaru je tiez bike na Dura ace a zase sa dostavame k porovnavaniu komponentov a to ze tam ten bike nemaju vystaveny neznamena ze nevedia zohnat.

A ked uz ste sa tu zacali bavit o cenach jasne ze by kazdy chcel zlavu a netvarte sa aj vy ostatny ze by ste nechceli urcite aj vas zamrzi ked vidite tie ceny benzinu a potesi ked klesaju a s bikami je to v podstate to iste. nehovrim ze by som chcel vsetko zadarmo ale cyklistika je nakladny sport a cez sezonu toho znicim dost a so sponzoringom na slovensku to vyzera ako vyzera takze preto odcenujem ked su zlavy, ale na druhu stranu chapem ze aj ten obhodnik musi z cohosi zit takze ja by som to nazval zacarovanym kruhom, kde sa caka na investorov(sponzorov), ktory by zacali seriozne podporovat cyklistov ktory na to maju a aj preteky .....
19.01.2007 - 23:25:35
00
:arrow: Sice trochu mimo temy, ale volakedy si pamatam, ze zanzo predavalo aj pekne drahe biky. Vacsinou na objednavku, malokedy sa taky bike dostal do vykladu a nebolo to az tak zriedka ako by sa niekomu zdalo.
U Privaru som bike na durace nevidel (moja chyba) a na zaciatku sme zacali rozoberat biky v shope a nie na objednavku.
21.01.2007 - 12:25:52
00
No ja chodim na Vysoku kupovat len Sidi pretoze privara ich vozi k nam.Co sa tyka bajkov tak maju hlavne tie authory no mne sa zdaju dost predrazene.Inak urcite si tam nedavajte robit servis to urcite nevedia.
A ak mas zaujem o De rosu tak chod k Svoradovi ten ich vozi do ciech.
21.01.2007 - 14:41:40
01
ak si mal zaujem o De Rosu tak si sa mal ozvat...jednu som pred tyzdnom predal ;)
21.01.2007 - 18:58:27
00
To vravite akoze mne? Co kradnem? :-)
22.01.2007 - 09:58:40
00
no povedz mi ze nemas 200k na nejakeho king x lighta :lol: , privara mal na dura ace ten najvyssi model od artúra, videl som ho tam vzdy ked som sa tam vyskytoval. Vtedy stal asi 115, povedal ze za 90 ho da. Len som tolko akurat nemal pri sebe.
22.01.2007 - 10:21:33
00
Ved si mohol zapaltit kartou. Alebo si mu mal vypisat sek :-)
22.01.2007 - 10:27:49
00
vidis, som mu tam mal nechat bianco sek
22.01.2007 - 11:08:08
00
...bohuzial v ziadnom inom odvetvi sa v takom velkom nerozmohli zlavy


Ono to uz je pomaly vsade a zdaleka nie len v cyklo oblasti. Ludia idu po cene ako supi po zdochline...Som tiez obchodnik aj ked nie cykloobchodnik a mozem iba potvrdit, ze zakaznici su v tejto dobe posadnuti zlavami. V zamestnani kde som pracoval predtym bolo bezne, ze prisiel zakaznik,nieco vylozene chcel a oznamil ti na rovinu,ze ak mu to nedas za tolko a tolko,tak pojde kupit inde,lebo inde mu to za tolko a tolko daju. (takmer vzdy to bola cisto len spekulacia a vychcanost,lebo napriklad nikde inde v meste ten konkretny tovar ani kupit nemohol)Teraz pracujem uz vo vacsom biznise...neobchodujem priamo so spotrebitelom, ale s roznymi firmami a spolocnostami, no a ti by ta tiez najradsej z gati vyzliekli...takze asi tak. Sorry ,ak to bolo moc od temy.
23.01.2007 - 10:48:22
00
heh najhorsie je ked sa clovek v danom biznise aj pohybuje, pripadne ma prehlad o zakulisi.. preto uz strasne nerad nakupujem niekde kde nikoho nepoznam, resp kde nepoznaju mna.. ked vidim ako sa naklada s niektorym tovarom, a ako sa kalkuluju konecne ceny je to na zaplakanie..
a kde to zacalo to netusim.. ci u zakaznikov ktory zacali zlavy pytat, alebo u obchodnikov ktory dvihli ceny a nasledne ze dame zlavu a namotaju zakaznika.. prestat bude tazke, ale su obchody kde je uz z prveho porovnania cien jasne preco dava ochotne zlavu..
tu vam pomoze asi len prehlad, o dovoznych, odporucanych cenach vyrobcov, dovozcov, pripadne ceny v okolitych statoch..
23.01.2007 - 11:21:55
00
napada mi system zliav jednej nemenovanej siete outdoor predajni - cena bez zlavy je sialena, so zlavou, ktoru mimochodom dostane takmer kazdy je uz takmer taka ako u konkurencie. Ale mnohokrat stale vyssia.
23.01.2007 - 11:58:07
00
Northland? :-)
23.01.2007 - 16:36:28
00
keyboard_arrow_up