Mily Muf, nesuhlasim s tebou so vsetkym, ale tazko to pochopis pokial nepodnikas v sporte a este k tomu v kosiciach,,, my sme zlavy mali.
Predajcovia maju zmluvy s dodavatelmi, ktore musia dodrziavat, tak zial je to tak. Pises akoby sme mali vsetko o 30% drahsie, prosim ta prid uz ku nam a popozeraj sa. By sme isli sami proti sebe, nemyslis?


Mily ... neviem ako ta oslovit, mas len bodky, celkom si to vystihol. Kazdy da zlavy aby predal a nesiel ku konkurencii...na košice je tu vela obchodov. Len jednu vec, keby každy obchodnik davat v kuse zlavy onedlho moze naozaj zavriet predajnu, ved treba platit aj réžiu, ludi, plno iných vydavkov,,, ale to si naozaj uvedomi len ten, kto s tym robi.
15.03.2007 - 13:40:57
00
Vecna nekonecna tema....
15.03.2007 - 13:45:24
00
Tak ju zmeň :roll: :wink:
15.03.2007 - 13:48:03
00
no a to mi je zahadou ako mozete prezit v zime, ked je maly odbyt, ale aj tak, dajme tomu ze nejaky bike stoji 20k a kolko mate z toho zisk, 5k alebo este menej? a to beriem do uvahy iba drahsie biky, co si myslim, ze sa v KE za 1 sezonu preda urcite menej ako nejake do 10k :!: veru mate to tazke
15.03.2007 - 13:49:32
00
Muf, zlavy sme mali od augusta, presne ako Kaktus, jasne? my to dodrziavame, tak neviem kto ti povedal taku vec do telefonu..... tebe keby ukradli bike, nebudes si zistovat a overovat,odkial ho ten dotycny ma? ha?
15.03.2007 - 13:50:55
00
no a to mi je zahadou ako mozete prezit v zime, ked je maly odbyt, ale aj tak, dajme tomu ze nejaky bike stoji 20k a kolko mate z toho zisk, 5k alebo este menej? a to beriem do uvahy iba drahsie biky, co si myslim, ze sa v KE za 1 sezonu preda urcite menej ako nejake do 10k :!: veru mate to tazke


Fuha, ty nam prajes.... :roll: . Neviem ako ine cyklo obchody v zime, ale my predavame snowboardy,lyže-nové aj použité,oblečenie,doplnky,,,atď... týmto vás pozývam na zimný nákup ku nám.... či vy len bicykle? :oops: :)
15.03.2007 - 15:42:24
00
Že sa tu na to nevyseriete...jeden o koze a druhý o voze.
15.03.2007 - 15:50:36
00
gabika: vies sa rozohnit... prakticke skusenosti s vedenim predajne nemam. nieco som ale pochytil na vyske ekonomickej + dalej sa venujem malym a strednym podnikom, cize predstavu o nakladoch mam. beriem aj to, ze vsetkym zlavy nemozete davat. je to jasne. mozno menej stastne som zaradil ten prispevok pod vas obchod, ale nastartovali ma tvoje slova, nie v zlom... islo mi vsak o ten pripad, ked sa opytam na zlavu a predajca na mna pozrie nauzaj nepekne, urazeny, ze ako si to mozem dovolit. ano treba pokryt zarucny servis a vsetko za tym, ale nech na mna nepozera tak a nech mi nezacne vysvetlovat, ze je to nemozne zist s cenou nizsie, lebo on je uz na nakladoch - potom asi fakt nehospodari dobre. ano mozem byt este nasadeny sliedic od dodavatela :)
inak vy mate vyhodu, ze mate zimne veci, hoci tuto zimu ste asi velmi nepochodili...
15.03.2007 - 16:08:13
00
... no jo, už bola aj veselšia zima ... :)
15.03.2007 - 20:06:53
00
Muf, zlavy sme mali od augusta, presne ako Kaktus, jasne? my to dodrziavame, tak neviem kto ti povedal taku vec do telefonu..... tebe keby ukradli bike, nebudes si zistovat a overovat,odkial ho ten dotycny ma? ha?

aha anoo spominam. zlavy boli, ale cena bola pre mna rozdiel 5% a pre kamosa 15% myslim alebo tak (z ceny 28t si vypocitajte kolko to cini (ok pomozem vam, cini to tolko ze sa vam to oplati poslat tenexpressom z blavy k vam domov, potom na garancku do blavy, potom spat domov a stale nie ste na vyssej cene))
ja neviem, nezda sa mi zeby kaktus krachoval ze nam "dal" zlavy 20-30+%... inak to je tiez jeden dovod preco sa zle podnika v KE.. ludia z KE kupia radsej v BA... to je na zamyslenie :)

a tiez je to o tom.. obchod ktory mi chce dat zlavu a po telefone (s Petrom ci ako sa volal) nieco vybavovat je asi ako telefonovat s podriadenym v robote si vyberiem skor ako obchod kde (nebudem pisat zasa kritiku aby to nevyzeralo ze ma platia za robenie negativnej reklamy)... odpisanie par pismen na email alebo uspokojiva odpoved po telefone VAS nestoji nic (ja platim telefon :D ) to by ste mohli dat potencionalnym zakaznikom
15.03.2007 - 20:48:18
00
Netušim Muf, o čom tu zas pišeš, podla mna sam nevies o čom.Kaktus je velkoobchod, vies co to je?a co je s tym spojene? a to je moja posledna veta tebe na tuto temu. Ak ti nieje nas obchod po chuti, tak prosim,ja s tym uz nic nespravim, lebo vidim, ze stale si nieco najdes. Tak to uz neries na nete prosim ta, uz si ma uplne vytočil, ak chceš niečo,prid osobne. Maš pravdu, nič nas nestoji odpovedat na otazky zakaznika, to aj robime.
15.03.2007 - 21:13:10
00
celkom slusna debata sa tu rozbehla :P ;)
16.03.2007 - 06:40:37
00
Kaktus je velkoobchod, vies co to je?a co je s tym spojene? a to je moja posledna veta tebe na tuto temu.

ok tak aj odo mna posledna veta ;)
neviem co to je, neviem co je s tym spojene, nezaujima ma to. pozrem cena=10skk, inde cena=15skk tak kde kupim? tot vsjo

edit> snazil som sa drzat moje posty bez zbytocnych narazok a urazok na JS, ale ako vidim, nic z toho :lol:
16.03.2007 - 07:10:47
00
Okej Muf 8)
16.03.2007 - 13:51:09
00
Muf...velkoobchod v pripade Kaktusu znamena ze oni distribuju niektore bicykle a komponety, takze ich nakupna cena na dany produkt je uplne niekde inde ako nakupna cena hociktoreho maloobchodu...takze ich urcite nazabije poskytnut ti zlavu 20-30% a este stale na tom zarobia pomaly viac ako by zarobil hociktory maloobchod aj keby ten bicykel predal za normalnu nezlacnenu cenu...
k tym tretram Scott...pan Duplinsky je zase dovozca Scottu, takze to je to iste...
ja by som "svoje" znacky mohol kludne tiez ponukat s peknymi zlavami, ale co by som z toho mal v konecnom dosledku? dobry pocit? Uvedomte si ze je tu urcita hierarchia na baze vyrobca-distribitor-obchodnik a kazdy na tom MUSI zarobit...alebo si uz pripraveny ze si vies urobit uplne vsetok servis sam a podobne? ked to funguje pre nas vo "vyspelych" statoch, preco by to nemalo fungovat u nas? ked niekde nechces nakupovat, tak tam nenakupuj a hlavne "nekydaj" na nich! ...ako som uz pocul z ust miliona ludi...mame tu slobodny trh...takze podla mna mozes kludne nakupit niekde inde...tak ako moze zacat nakupovat niekde inde na druhu stranu obchodnik ktory ma predajnu...
16.03.2007 - 15:06:58
00
keyboard_arrow_up