Cavte.
Neviete poradit kde v BA sa da v pohode umyt bajk. Skusal som jednu umyvarku ale tam ma odbili ze oni nemozu umyvat olejom znecistene veci. Vedro a kefka je OK, ale potreboval by som poriadne oplachnut bajk (kupelna je mala) a naozaj clovek nema vzdy cas rozobrat bajk a poriadne ho vydrhnut.
Diky moc.
13.05.2012 - 16:32:14
00
Slovnaft pumpa pri novom moste na petrzalskej strane. Je tam rucna umyvarka / wapka. Tusim 30 centov za minutu chcel chalan.
13.05.2012 - 16:34:06
00
Diiiky. Ale sakra neviem si vybavit kde je tam pumpa. V Ruzinove nevies? Inac wapka .. nemam skusenosti. Nerobi to neplechu na loziska a tak?
13.05.2012 - 16:44:09
00
http://g.co/maps/szduw
V Ruzinove netusim. A samozrejme nestriekat to na ram z 20 cm a na tie loziska pozor. Ak to do nich nebudes striekat priamo, malo by to byt ok.
13.05.2012 - 16:53:02
00
Diky moc. Skocim tam zajtra a uvidime
13.05.2012 - 17:00:08
01
Ja zoberiem bicykel von ku kanalu, stojan, vedro s vodou a cyklostar. Bicykel postavim do lacneho kovoveho stojanu, vylejem na neho prve vedro, potom nastriekam cyklostar, pockam, naplnim zase vedro vodou a splachnem. Na retaz pouzijem lacnu pracku za par eur (s cyklostarom). Na menej dostupne miesta (kazeta) proces opakujem aj za pomoci plocheho stetca na malovanie. Nakoneic utriem handrickou a hotovo. Ak ostali pri kanaly moc velke olejove skvrny, tak ich este jednym vedrom splachem :-)

Inak ak chces wapku, tak som pocul ze na Zahradnickej co je ta rucna umyvarka pri autobazare na Karadzicovej (tusim tam predavaju aj valive loziska), tak tam umyvaju za nejake 1-2 eura aj bicykle...
15.05.2012 - 14:55:14
00
Trochu efektivnejsi sposob nez vyliat vedro vody na bajk je pouzit metlicku, ktoru namacas do vedra. Blato totiz obliatim ani nahodou dole nezlezie, takze napustat 10 vedier vody len na oblievanie je dost neefektivne a je to aj dost zbytocne plytvanie. Pri pouziti metlicky vydrzi jedno vedro vody pri rovnakom efekte ocisty nasobne dlhsie.
15.05.2012 - 15:00:52
00
Diablosharp - teraz si trafil klincek po hlavicke. Chcel som zakladat tuto temu uz skor.. Je to smutne, ze nie je mozne naozaj nikde umyt bajk v celej Ba. Okrem Wapky nic.
Ja som objavil nasledovne miesta.
Pumpa Slovnaft na konci race - velmi ochotny personal umyvarky, nie je problem napustit a pozicat vedro. Akurat je to dalej z mesta.
Omv Lamac, nie je problem, no jedine wapka, momentalne sa da vedro napustit akurat na WC, ventil v umyvarke uz nie je.
Este nieco v petrzalke sa najde, no obavam sa, ze sme na konci.
Otazka teda znie: Je to mozne, ze pri vyjazdoch z lesa nie je mozne najst nejaky bikepoint, kde by sa hadicou aj za poplatok dal ostriekat bajk?
Byva niekto pri lese v dome a bol by pripraveny nieco take zriadit a ponukat?
15.05.2012 - 15:09:55
00
Poriadne umytie, premazanie vidlice, namazanie reťaze, navoskovanie a pod. ti kľudne spravím s chalanmi a na cene sa dohodneme
15.05.2012 - 15:17:15
00
Myslim, ze jogcar nebude spravna cielova skupina :D
15.05.2012 - 15:58:13
00
diky moc za typy. Bajk si viem umyt bez problemov aj vedrickom, ale niekedy treba prud vody z hadice. Ide o to ze asi v celej BA nie je priadne miesto, kde by clovek v klude umyl bajk. Umyvarky / bezninky to je take nejake zobranie o sluzbu. Nejaky ten bajk point by sa zisiel teda .
15.05.2012 - 16:06:23
00
my ked sme raz vysli von z lesa tak cestou z race na benzinke omw (je to pri hlavnej ceste nemyslim tu pri garde)sme za 2 ci 3 eura ostriekali 3 bajky
15.05.2012 - 18:36:49
00
Kup si dvojlitrovy potrekovac z Lidla za 4€. Tlak si vytvoris taky, ze na blato staci, ale loziskam neublizi. S celym objemom zvladnes komplet bike. Namiesto metlicky pouzivam siroky plochy stetec.
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-285A3485-C34ABCE5/lidl_sk/hs.xsl/index_23135.htm

Mozno sa nieco dozvies aj tu:
co-si-mam-kupit/prenosna-wapka-s-nadrzkou-t22497-30.html
15.05.2012 - 18:51:25
00
Diiiky. Ale sakra neviem si vybavit kde je tam pumpa. V Ruzinove nevies? Inac wapka .. nemam skusenosti. Nerobi to neplechu na loziska a tak?


ja som tiez z Ruzinova. umyvam u kamaratov na zahrade hadicou. ale nie vzdy je moznost tak najblizsia je na Gagarinovej ako pretina hlavnu cestu Maly dunaj vedla myslim Shel pumpy umyvarka u BULDOGA. ked to zoberes z dialky s tou vapkou neublizis nicomu.
15.05.2012 - 21:06:27
00
Bajk si viem umyt bez problemov aj vedrickom, ale niekedy treba prud vody z hadice.
Vedro sa zíde a prúd vody z hadice môžeš nahradiť cyklistickým bidonom... Akurát ho viackrát musíš naplniť.

V Chorvátsku som s cyklostarom, štetcom a vodou v dvoch 1,5 litrových PET-flašiach v pohode vyčistil reťaz, kazetu a prevodníky. A nie raz, v podstate každý druhý deň, už niekoľko rokov. Akurát jeden rok sme mali prepych, bola k dispozícii voda v hadici.
15.05.2012 - 21:23:57
00
keyboard_arrow_up