Funguje to prostrednictvom alipay - paypall uz stopli, vraj kvoli konkurencii, kedze paypal je vlastneny Ebay-om. Ale ako to bolo naozaj si netrufam povedat.
Postup je taky, ze ti to hodi nejaku secure stranku, zadas cislo karty a vsetko okolo a platis.
Limit na clo je 22eur, na dph 150. Ale tieto sumy ber iba orientacne - uz je to nejaky piatok co som si to zistoval a moj zdroj bol zase iba internet.

Mam vela veci priamo z ciny, ale nic co ide na telo, nic co ovplyvnuje bezpecnost, nic co ma mat nejake ziarenie... Proste nakupujem, ale dobre rozmyslam. (vlacik na solarny pohon pre deti je uplne genialna vec, baterka pre polovicku ktora je pouzije 2-3 krat do roka je tiez fajn...)

Ale uz sme off-topic, ak chces pokracovat dalej, tak nech sa paci, v tejto teme:
post934717.html
02.04.2015 - 16:55:42
00
Ja to chápem čo si napísal. Ale ešte raz zopakujem, keď na to nemám tak si nebudem kupovať fake z logom O alebo FSA. Kúpim si lacné a "No name". Bez loga. Tam je jasné, že sa nepýšim niečím čo nemám. Takto som to myslela. Ja nemám nič proti nákupu čínskych komponentov. Sama mám čínske kolesá, alebo teraz budem zapletať na 29er no name karbonové ráfky z Ázie. Ale nebudem mať na nich logo ENVE, apod, :)
02.04.2015 - 17:05:37
03
Len zožeň fake solar bez nápisu :-(
Nápis nepotrebujem, ale bez toho sa to asi nedá...
02.04.2015 - 20:43:33
00
Tie veci z ciny sa zbytocne dramatizuju.
Ja som chcel iba poukazat na to ked to niekto predava za 2-nasobnu cenu povedal by som ze je to take slovenske.

Inak tak 90% veci je vyrobenych v cine, taiwane... jedno aka je tam nalepka, len sa to dovezie a da marza.
A neohanajte sa tu nejakymi zarukami a testami a neviem cim na slovensku zvacsa nenarokovatelne.
Ja si to radsej kupim priamo z ciny:)
02.04.2015 - 21:52:44
00
Len zožeň fake solar bez nápisu :-(
Nápis nepotrebujem, ale bez toho sa to asi nedá...

A čo také si predstavujete pod pojmom solar?
Zožeň fake oakley bez nápisu ;) Buď si kúpim originál, alebo si kúpim produkt s podobnými vlastnosťami, ale inej značky. To je ako keby som si na tričko od vietnamcov našila tri pásiky :)
02.04.2015 - 21:52:55
00
Ale to je presne ten problém. V tomto prípade mám totiž na výber tri scenáre

originál za niečo okolo 60€ so super vlastnosťami
Kópia za 20€ s mierne horšou kvalitou a potrebou ďaleko väčšej opatrnosti
Niečo úplne iné, ale s veľa otáznikmi

Som za možnosť tri, ale ako zistím ktorá z tej záplavy kópií nieje kópia a ktorá má dobré vlastnosti? Využite mám na cca jednu až tri noci v roku. Možnosť jedna by znamenala cca 10€ za výjazd, čo sa mi zdá trochu moc.
02.04.2015 - 22:24:25
00
Kópia za 20€ s mierne horšou kvalitou a potrebou ďaleko väčšej opatrnosti


Isto len mierne?
02.04.2015 - 22:35:00
01
Takže hádam správne, že solar je svetlo na bajk? Pri využití 1 - 3 za rok si radšej od niekoho za malú úplatu požičiam niečo kvalitného. Na svetle by som moc nešetrila. Nie je nič horšie ako sa v tmavej noci vracať z lesa alebo prípadne aj po frekventovanej ceste potme. Na nočný výjazd vozím vždy 2 svetlá. Jedno na prilbe a jedno na riaditkach. Za prvé sa môžem svetlom na prilbe prisvecovať do zákrut a za druhé mám istotu, že mám dve nezávislé svetlá v prípade, že by sa jedno pokazilo.
02.04.2015 - 22:37:47
00
Ani jeden z tých výjazdov nebol plánovaný nočný, čiže si niečo požičať je nereálne, lebo nevieš kedy to bude (vždy sme sa zabudli a prišli sme domov do hodiny po západe slnka).
A áno, je to risk, ale odišli mi už aj MagLite baterky a tie neboli ani lacné a ani nekvalitné. Proste keď sa má niečo pokaziť, tak sa to pokazí.
Každý si musí dať na jednu stranu čo je ochotný riskovať a na druhú koľko je ochotný zaplatiť za zníženie
toho rizika.

Áno, pod pojmom solar sa skrýva solarstorm X2, čo je podľa môjho pocitu momentálne asi najkopírovanejšia baterka na svete. Som to mohol hneď napísať jasnejšie :-(

Aby sme sa rozumeli - neobhajujem fejky ako celok, skôr sa snažím povedať, že niekedy je cena originálu mimo možnosti a je problém nájsť nejaký ekvivalent čo by nebol fejk, stále pri rozumnom množstve rizika. Sedlovku z aliexpresu by som nechcel, dokonca aj objímka sedlovky sa mi zdala zbytočný risk. Ale baterku som kúpil vlani v športservise za nejakých 15€, mala nejakú značku a jazdiť sa s tým nedalo.
03.04.2015 - 00:44:54
00
. A to si neuvedomujú, že sa vystavujú ešte väčšiemu problému pokiaľ sa niekto zraní pri fatálnom zlyhaní fejkového komponentu. To sa v prípade žaloby na náhradu škody, alebo ujmy na zdraví týpci nedoplatia ;).


Ved to snad kazdy kupuje na vlastnu zodpovednost a predajca nemoze rucit za to, akym sposobom to bude kupujuci vyuzivat .. Kupis karbonove cestne kolesa a pustis sa po zjazdovke dole a dolames sa .. Ved nemoze predajca preberat zodpovednost ako budes dany komponent pouzivat, nemyslim si, ze by nieco taketo preslo. Ziadny z tych komponentov nema vyrobne cislo a ani identifikator na zaklade ktoreho by sa dalo dokazat, ze je to prave ten komponent, ktory si kupila .. Myslim, ze to je mozne v USA, na SK mi to pride dost sci-fi
08.04.2015 - 08:03:05
00
Podla mna by mohol mtbiker pridat do inzeratov moznost Nahlasit tento inzerat. Tych fejkov ktore su zdraviu nebezpecne tu tolko nie je aby im to zabralo moc casu a ak je to naozaj fejk zmazali by inzerat s tym, ze upozornia spravou inzerenta ze ak sa to bude opakovat zmazu mu konto. Ine je ked predavajuci priamo napise ze sa nejedna o original.
08.04.2015 - 09:36:01
00
Hlavne najprv dokaz, ze je to fejk.

A ad to nahlasovanie...

Prílohy:

nahlasit.jpg
nahlasit.jpg 19.78 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2015 - 09:54:16
01
Ved to snad kazdy kupuje na vlastnu zodpovednost a predajca nemoze rucit za to, akym sposobom to bude kupujuci vyuzivat .. Kupis karbonove cestne kolesa a pustis sa po zjazdovke dole a dolames sa .. Ved nemoze predajca preberat zodpovednost ako budes dany komponent pouzivat, nemyslim si, ze by nieco taketo preslo. Ziadny z tych komponentov nema vyrobne cislo a ani identifikator na zaklade ktoreho by sa dalo dokazat, ze je to prave ten komponent, ktory si kupila .. Myslim, ze to je mozne v USA, na SK mi to pride dost sci-fi

Prečo sem pletieš cestné karbónové kolesá a zjazdovku? Každý komponent má nejaké limity a je na niečo určený. A výrobca ich udáva. Keď si napr. kúpiš rovné fejkové riaditka FSA a oni sa ti zlomia pri schádzaní z obrubníku a ty sa zraníš a nebodaj budeš mať nejaké následky, tak potom to bude tvoj problém? Samozrejme, že sa naštveš a budeš chcieť reklamovať výrobok, pretože si ho používal v súlade odporúčaniami. A zrazu zistíš, že si jazdil na fejkoch a náhradu škody si môžeš vymáhať maximálne od nezamestnaného študenta, ktorý sa živí predajom fejkov. Myslíš, že niečo vysúdiš? A čo tvoje následky zranenia? Stojí ti to za tých pár ušetrených peňazí?
08.04.2015 - 12:13:19
01
Princip je ten isty, prepac, ale keby som si kupil riaditka z bazaru, tak ma to ani len nenapadne u niekoho reklamovat .. Ja to neobhajujem tie fejky ( co sa tyka komponentov ) dresy a oblecenie nech si nosi kto chce ake chce, okrem prilieb ( a tych je tiez plno v bazari, co su fejkove ). Ale ak nieco kupim v bazari a poskodim to pri pade, tak bohuzial moja smola, na to su obchody, ked niekto potrebuje zaruku.
08.04.2015 - 13:01:17
02
Princip je ten isty, prepac, ale keby som si kupil riaditka z bazaru, tak ma to ani len nenapadne u niekoho reklamovat .. Ja to neobhajujem tie fejky ( co sa tyka komponentov ) dresy a oblecenie nech si nosi kto chce ake chce, okrem prilieb ( a tych je tiez plno v bazari, co su fejkove ). Ale ak nieco kupim v bazari a poskodim to pri pade, tak bohuzial moja smola, na to su obchody, ked niekto potrebuje zaruku.

Ja som nehovorila o použitom tovare v bazári. To máš prakticky vždy bez záruky.
Tak ako by som si nekúpila fejkové riaditka tak by som si nekúpila ani značkové použité riaditka z bazáru. Fakt by som nemala istotu, kto na tom čo robil, alebo či na nich nejako nepadol.
08.04.2015 - 14:54:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up