ja som siel povodne s kamosom vo dvojicke, takze plany boli operativne menene podla jeho stavu.. nakoniec za BB skipol kvoli kolenu definitivne, ale poslal mi potom vystrahu.. akurat nebol signal :D takze som to lapil naplno, napr tot ten stredajsi bazen
Príloha:
IMG-20210804-WA0001.jpg
IMG-20210804-WA0001.jpg 207.49 KiB thumb_up0thumb_down

15.02.2022 - 17:57:58
00
Riesim asi poslednu vec co este nemam vyriesenu ohladom dlhsieho cestovania na biku. Tym je nakup plynovych kartusi v zahranici. Neviem isto, ale predpokladam, ze sa taky tovar nevyskytuje po dedinach, ale je dostat len v meste. Tam zas tipujem, ze to bude v nakupnych centrach a tam ma s bikom dnu nepustia, ale ani nepojdem dnu bez biku, kedze mozem skoncit bez neho. takze momentalne som v patovej situacii.
Je este moznost popozerat na nete v danom meste nejake outdoor mensie shopy.

tldr:
Mate skusenosti s nakupom plynovych kartusi v zahranici, ak hej, ako to riesite?
18.02.2022 - 00:02:58
00
Benzinka? Ja som nekupoval, ale pravidelne ich tam vidam
18.02.2022 - 08:55:23
00
Myslis v SR? Nevsimol som si teda, ale bolo by to super :)
18.02.2022 - 16:24:12
00
To dost zavisi od oblasti ktoru mas na mysli zahranicim, vacsinou ludia podla toho volia i palivo varicov (podla jeho dostupnosti). Niekde kupis to palivo na benzinke, v drogerii, v kempe, inokedy len sportove obchody ako pises.. ale fakt zavisi od krajiny a typu paliva ci kartuse. S tymto ale nemam ziadnu skusenost kedze varic nemam.
Ale napriklad moje dojmy z Rakuska:
- par hodin az den zamknuty bike aj s nalozenymi vecami na turisticky atraktivnych trasach, parkoviskach atd a zatial nic nezmizlo (kombinacia turistiky, ferrat a bikepackingu)
- rakuske dedinky su kazdu chvilu a v turistickych oblastiach pod Alpami a podobne v nich najdes sportove obchody i s kartusami, pred potravinami casto nalozeny bike ani nezamykam

Svajc
- nezamknute bicykle kade tade

Cize zavisi od "zahranicia". Ine to bude na balkane a ako v svajci. Niekde zozenies lahsie plynovu kartus a inde alkohol.
18.02.2022 - 17:47:01
01
juju_pepe napísal:
Riesim asi poslednu vec co este nemam vyriesenu ohladom dlhsieho cestovania na biku. Tym je nakup plynovych kartusi v zahranici. Neviem isto, ale predpokladam, ze sa taky tovar nevyskytuje po dedinach, ale je dostat len v meste. Tam zas tipujem, ze to bude v nakupnych centrach a tam ma s bikom dnu nepustia, ale ani nepojdem dnu bez biku, kedze mozem skoncit bez neho. takze momentalne som v patovej situacii.
Je este moznost popozerat na nete v danom meste nejake outdoor mensie shopy.

tldr:
Mate skusenosti s nakupom plynovych kartusi v zahranici, ak hej, ako to riesite?

V zahraničí mám skúsenosť, že plynové kartuse kúpiš v skoro každých stavebninach. V turistických obchodoch a na benzinkach to bude (ak vôbec bude) oveľa drahšie.
20.02.2022 - 11:33:38
02
Rád by som vás poprosil o radu, akú karimatku kúpiť pre letný výlet s prespatím pod prístreškom. Požiadavky sú zbaliteľnosť na bicykel a čo najnižšia hmotnosť, ale pri zachovaní základného komfortu.
10.04.2022 - 09:36:17
00
Ku mne už cestuje táto karimatka:
https://www.4camping.sk/p/nafukovacia-karimatka-warg-gustav/#maskac
Dobrá váha a po zbalení malé rozmery a teraz aj cena 👍
10.04.2022 - 09:53:16
00
Skus viac rozpisat poziadavky. Cena? Rozmer? Hrubka alebo teplotny komfort? Su ludia ktorym stacia rozne ultralight karimatky len pod zadok a krize a povedia ze je to komfortne? Rozne nafukovacie lahke a skladne karimatky mozu stat i 300 euro. Takze tazko radit. Ja mam nieco lacne nafukovacie a lahke z alpkit-u a som spokojny
10.04.2022 - 11:36:24
00
Jasné. Teplotne by to malo zvladnuť 20-15 C, extrémne 10. Čo sa týka komfortu, tak si vystačím s klasickou penovou karimatkou. Takže niečo porovnateľné, ale skladnejšie. Cenovo zatiaľ okolo 50Eur. Skladnosť buď do podsedlovej brašne spolu so spacákom, alebo šulec na riaditká. V podstate to čo napísal power300, by bolo ideálne, len rád by som počul aj nejaké reálne skúsenosti.
10.04.2022 - 12:43:09
00
ja som si kúpil na zajo.net Expert LT 2.5 Matt Regular
https://www.zajo.net/sk/karimatky/expert-lt-2-5-matt-regular-yellow.p4687-16.html

Vozím ju v podsedadlovej brašne, tak poobvode a v diere v nej mám natlačený spacák. Je nafukovacia, teda treba trošku vyberať miesto, kde budeš spať aby sa neprepichla. Čo sa týka teploty, tak to ťažko hodnotiť, lebo záleží aj od spacáku a ja spávam ešte v bivakovacom vreci. Ale 10°C nie je problém.

A inak ak je chladnejšie a ideš na bicykli, tak možno stojí za to, si pozrieť mapu kde sú nejaké altánky alebo aspoň stoly/lavice na sedenie a spať na tom stole/lavici. Napríklad ja som koncom augusta bol na Orave a spal som ani nie 1km od meteostanice Liesek. Meteostanica ráno vravela, že je 4,3°C v 2m nad zemou. Keby som ležal na zemi a nadomnou len obloha, tak mi nie je príjemne, lebo pri zemi sa drží oveľa chladnejší vzduch. Ale spal som na drevenom stole a nadomnou strecha altánku, ktorá ma aj ochránila pred rosou a drevo a nejaká výška ma uchránila od prízemnej teploty.
10.04.2022 - 14:59:26
00
moju, nafukovaciu, som kupil v Decatlone cca 1200czk, zmesti sa do obalu vojenskeho spacaku, na nu lahky bike spacak a popripade este vlozka don

Prílohy:

Komentár súboru: zbalená, velkostne aj hmotnostne parametre sedia
DSC_0353.jpg
DSC_0353.jpg 338.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: tu je nafuknuta a v pozadi je zbytok
DSC_0352.jpg
DSC_0352.jpg 185.74 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2022 - 15:52:37
00
harmonikovu penovku - jedine co mi vadi, je ze kladie odpor na rajdoch :lol: pohodlie si musi zvazit kazdy sam. ak na tom budes spat len v pristresku - cisty podklad tak nafukovacka bude urcite komfortnesia. len ja kam to hodim, tam lezim. penovku som uz mal prepichnutu od kuracej kosti :lol:
penovku dam kedykolvek dole z rajdov, sadnem si na nu. rozlozenie - len to smarim na zem a lezim. zbalenie napodobne.
10.04.2022 - 17:29:34
00
a som kupil toto a vyborna je.. ale platil som takmer 2x menej
https://www.aliexpress.com/item/32973576102.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.5.4c38aa9bTbkZRf
ceny na ali sli riadne hore
10.04.2022 - 17:43:24
00
Ja mam 3 karimatky. Penovu rolovaciu, "samonafukovaciu" myslim trimm a nafukovaciu alpkit (https://eu.alpkit.com/products/cloud-base). Penova je strasne velka v zlozenom stave a je z tych troch najmenej pohodlna, mensia je "samonafukovacia" ktora ma trochu vyhodu v tom ze ked to prederavis este sa na tom vyspis, to samonafukovanie ale nikdy nefungovalo. Alpkit nafukovacia je rozlozena vacsia ako ta trimm samonafukovacia, zaberie 5-6x menej miesta a je pohodlnejsia - ked ju ale prepichnes tak smola. Pod tie nafukovacie nosim tyvek. Obe som ich prepichol po 1 raze a vzdy vtedy ked som si nedal footprint, pri tom alpkite som si dokonca i vravel ze urcite to prederavim ze by som si mal dat tyvek. Myslim ze za tu cenu nemam to najlepsie co sa dalo, na vyber je toho strasne vela takze som porovnaval len z par karimatiek.
Ten teplotny komfort co spominam je pri karimatkach celkom dolezity. Ked si lahnes v spacaku na karimatku tak pod sebou spacak stlacis, takze od chladu zospodu ta izoluje ovela viac karimatka. Na to co pises bude stacit asi takmer vsetko.
10.04.2022 - 19:47:05
00
keyboard_arrow_up