a este viac krasnych asfaltovych cyklotras bez aut alebo s minimom s kvalitou lepsou ako vacsina nasich ciest pre auta :)
ale kedze nikto ani netusi kedy a ci vobec sa do AT dostaneme tak musime riesit co tu mame.
hodoninska podla mna nie je strasna co sa tyka bicyklovania, ine ulice by si zasluzili riesit
19.02.2021 - 13:58:34
01
ivast napísal:
preco asfaltovou ? fakt tomu nerozumiem, podla mna uplne staci makadam ;-]


Z makadamu sneh neodhrnies. Treba ho castejsie udrziavat. Staci, ze lto na MTB prudsie zaflekuje a uz je vsade hlina.
19.02.2021 - 14:03:59
02
userid :D
scarinko - mas pravdu, napriklad co taka Racianska? preco este tadial nevedie kvalitna cyklocesta hned popri ceste (teda nie cez vinice)? Podla strava heatmap je Racianska cyklistami velmi frekventovana.
-inak to Rakusko by aj mna zaujimalo ci sa tento rok otvori, ale dufam ze aspon nachvilu v lete ano
19.02.2021 - 14:38:38
00
R13 najskor az po 2023
Príloha:
R13.JPG
R13.JPG 69.08 KiB thumb_up0thumb_down



https://drive.google.com/file/d/1FU2QXud0azhbm62dMRP5ERTQHVle5d0O/view
19.02.2021 - 14:57:18
00
user_id napísal:
lto Bavi ta to este? Prepojenie mestskych casti/obci s asfaltovou cyklocestou je zakladom pre bezpecny presun a je vhodny pre VSETKY typy bicyklov,

Vsak poza Tesco mas asfalt, alebo minimalne teda je tam pevny betnovy podklad, uz sa nepamatam. Cize bezpecny presun tam je :P ... cez mesto nie je.
To VSETKO .. aj pre lehobajk ? To vsetky typy to je ako s tymi zachodmi pre gender rovnovaho. Naco mat dva, ked mozme mat 62. A ked si zajtra zmyslim predavat trojity pokruteny bokobajk, ktory vyzaduje v asfaltke kolajnicu a polystyrenovu kocku kazdych 20m, tak co potom ? Ja som na cestaku jazdil aj po lese a nestazoval som sa :) Nemozem zato, ze mate cestaky jak princeznicky na hrasku :P /ano, presne .. macacie hlavy na Zeleznej, tam to bolo dost cez ciaru/ .. daj si na cestak srisie gumy a mas vybavene. Pojdes mozno o 0.3km/h pomalsie, ale nemas problem. S 15mm galuskami mozes napr. na velodrom jazdit :D
19.02.2021 - 15:21:08
01
scarinko napísal:
lto no uz len preto ze cesta pre ziletku je pouzitelna aj pre vsetky ostatne bicykle a cesta ktorou prejde len MTB je len pre MTB a ostatni si mozu piskat. Chapes?

No ja neviem, tu na fore sa jazdi cestakmi po sotoline v Rakusku a nem problem :D
19.02.2021 - 15:25:36
01
zalezi co kto nazyva sotolina a co kto nazyva cestak ;)
19.02.2021 - 15:26:51
00
user_id napísal:
Z makadamu sneh neodhrnies. Treba ho castejsie udrziavat. Staci, ze lto na MTB prudsie zaflekuje a uz je vsade hlina.

:D .. pekne som najedoval scarinka :lol: .. ale u nas je inde problem .. viz. letisko. Alebo prechod cez mesto. Alebo .. aa, radsej nic.
19.02.2021 - 15:27:27
00
scarinko napísal:
zalezi co kto nazyva sotolina a co kto nazyva cestak ;)

Rakuska sotolina pri ventilatoroch a cestak cestakovity ako mas ty :) .. iron.hidepovedz :lol:
19.02.2021 - 15:28:25
01
Iron jazdi na cestaku tak malo ze... resp minuly rok tusim vobec
Btw rakuska sotolina pri ventilatoroch je zjazdnejsia na cestaku ako podaktore asfaltky v karpatoch.
Nie ze by som tade chcel jazdit 100km ale prejdes bez vaznejsich problemov, viac krat vyskusane.
Ja sa nejedujem, ale ked otvoria hranice tak ta zoberiem na tie sotoliny a cesty do AT aby si videl real rozdiel. Zozen si ziletku :)
19.02.2021 - 16:30:55
00
Tak teraz nejazdí, ale vsak nehovorim o tomto roku, ani minulom. Ako vyzeraju AT cesty viem , vsak som tam najazdil stovky km, mozno aj tisice, ale pravda, ja mam radsej asfaltky v "horsom" stave :lol: .. zieltku nechcem. A po rovinach som nejazdil uz velmi dlho, odvykol som si :D
19.02.2021 - 16:33:56
01
mam 28mm a su fakt na tesno, sirsie uz neviem dat
nemam cestak aby som s nim jazdil po graveli ;)
iron.hide po racianskej som sa najazdil v rannej a poobednej spicke stovky vyjazdov (robil som pri kaufosi)
dokonca viem aj prejst vsetky 4 semafory od krasnan naraz aj ked maju dost zly synchro signal :D
ale ano slabsie povahy co sli so mnou rano povedali ze uz viac tade nie :)
19.02.2021 - 17:27:23
01
som ti chcel naznacit, ze mas cestak dat prec a prejst na nieco normalne :D .. uvidis ako sa ti ulavi :lol: .. jazdit na cestaku je velke obmedzenie
no sibrinkovanie cez semafory a auta neni dobre, ked idu viaceri, lebo co stihas ltt ty, ostatni uz nie .. poznam to dobre
19.02.2021 - 18:36:13
01
Na tych semaforoch musis ist cca aspon 40 a je to malinko do kopca takze mas co robit, ked chytis nejaky pomalsi nakladak alebo bus tak to pomoze ale cca pri byvalej sedmicke je cesta dost na prd takze tam treba vidiet pred seba. Ak ides pomalsie nestihas ten pri cintorine 😁

Mtb jazdim ale nie tak casto. Karpaty male, ludi vela a les daleko. Cestak ma viac bavi. Za menej casu stihnes viac vidiet a prejst si. Na MTB by som sa do Eisenstadtu netrepal.
19.02.2021 - 18:54:51
00
lto napísal:
Vsak poza Tesco mas asfalt, alebo minimalne teda je tam pevny betnovy podklad, uz sa nepamatam. Cize bezpecny presun tam je :P ... cez mesto nie je.
To VSETKO .. aj pre lehobajk ? To vsetky typy to je ako s tymi zachodmi pre gender rovnovaho. Naco mat dva, ked mozme mat 62. A ked si zajtra zmyslim predavat trojity pokruteny bokobajk, ktory vyzaduje v asfaltke kolajnicu a polystyrenovu kocku kazdych 20m, tak co potom ? Ja som na cestaku jazdil aj po lese a nestazoval som sa :) Nemozem zato, ze mate cestaky jak princeznicky na hrasku :P /ano, presne .. macacie hlavy na Zeleznej, tam to bolo dost cez ciaru/ .. daj si na cestak srisie gumy a mas vybavene. Pojdes mozno o 0.3km/h pomalsie, ale nemas problem. S 15mm galuskami mozes napr. na velodrom jazdit :D


Si velmi sikovny co vsetko si na cestaku zvladol, ale snad nechces, aby mestske cyklo radialy vyzerali ako nejake ukrajinske polne cesty. Potom sa neda divit, ze do prace chodi na bicykli len male promile ludi.
19.02.2021 - 19:42:59
30
keyboard_arrow_up