v petrzke cez vikend pozor
https://casopismetropola.sk/pre-vystavbu-elektrickovej-trate-pocas-vikendu-uzatvoria-cast-pajstunskej-ulice-v-petrzalke/?fbclid=IwAR0MYEX7-nAK87wm9MGlqhwOctucfDDRK7kDoPYCJfSemeoFnIbkQLC0__E

je to cesta medzi technopolom a alzou ak by niekto nevedel kde
14.10.2022 - 13:59:07
00
Caute, vcera na Viedenskej ceste bolo zatrete vodorovne znacenie cyklotrasy a pribudol taky cerveny poter pred prechodmi. Neviete co sa tam bude robit resp aky bude cielovy stav?
15.10.2022 - 13:50:41
00
Neviem, len hadam: farebne zvyraznenie kritický ch casti, okolo prechodov, krizovatka.
A mimochodom momentalne to 'pekne' farbi. Ak chcete vidiet, aka je dotykova plocha plášťov, ideal.
15.10.2022 - 14:44:48
00
Není to skôr nariadenie EU? Myslím si, že časom by mala byť červená štandardná farba pre cyklocesty. Namiesto zelenej.

http://www.inba.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600185&id=4877
15.10.2022 - 15:00:35
00
Ja som tade vcera tiez isiel a pozeral preco to nenamalovali cele ale len takto prerusovane.
15.10.2022 - 16:37:15
00
Hej je to divne, ale vsak to je jedno...
Dnes som po dlhom case siel cez Lafranconi, a pri zjazde na petrzalsku stranu som si vsimol ze tam niekto dal nakupny vozik presne rovno na cesticku veducu z mosta na hradzu. Tak som ho vzal a odtlacil daleko do krikov, snad ho uz ten zapratavac nenajde :P
Inak je tam dalsia novinka - cela hradza od lafranconi az po novy most je osvetlena podobnymi bodovymi svetielkami ako su uz davnejsie pri moste apollo
15.10.2022 - 23:17:13
02
A my co nemame radi cervenych ? Kto mohol vymysliet taku blbost ? Zelena je fajn.
Bodove svetielka su dalsie hrbolce na ceste, ktorym sa treba vyhybat. Na chodniku pri Dunaji okolo Eurovei su take intenzivne, ze sa tade neda chodit.
16.10.2022 - 10:53:40
00
scarinko napísal:
Ja som tade vcera tiez isiel a pozeral preco to nenamalovali cele ale len takto prerusovane.

Tá Viedenská je zase odrb v štýle Valla a jeho práce maľovania. V článku sa píše vyslovene aj v prípade Viedenskej, že sa má realizovať pokládka červeného asfaltu. To čo urobili oni v týchto dňoch je pretretie pôvodného nie moc kvalitného asfaltu červenou farbou. Dosť zásadný rozdiel. Tak buď vyslovene klamu a robia iba takéto lacné náhrady toho čo prezentovali v článku, keďže je to médium priamo mesta, alebo sú neschopný preasfaltovať 1 km úsek Viedenskej cesty červeným asfaltom v trase cyklopruhov.
17.10.2022 - 15:35:14
00
planuje sa zrusenie vjazdu aut na viedensku a spojenie sadu a nabrezia, myslim ze sa uz magistrat a petrzalka dohodli kto to bude cele spravovat kedze doteraz sad riesila petrz a nabrezie magistrat takze novy asfalt tam bude asi az pri tejto akcii
17.10.2022 - 15:42:24
03
Najviac to bije do oci pred krizovatkou kde sa odbaca na Tyrsak, tam je asi 50m dost hrbateho asfaltu. Kym bol cierny nebolo to tak vidno ale ked to pretreli na cerveno tak to bije do oci 😁
17.10.2022 - 15:47:56
00
elpha je v tom plane aj to ako sa ma pristupovat k restauraciam, ktore su na Viedenskej?
17.10.2022 - 15:51:10
00
detaily neviem, ale predpokladam ze pristup k restauraciam bude nejak zachovany, len prejazd nebude mozny, ale kedy sa to naozaj stane netusim
17.10.2022 - 15:55:45
00
elpha napísal:
planuje sa zrusenie vjazdu aut na viedensku a spojenie sadu a nabrezia, myslim ze sa uz magistrat a petrzalka dohodli kto to bude cele spravovat kedze doteraz sad riesila petrz a nabrezie magistrat takze novy asfalt tam bude asi az pri tejto akcii


:o no teda, tak to je parada :clap: :clap:
17.10.2022 - 16:07:15
01
elpha napísal:
planuje sa zrusenie vjazdu aut na viedensku a spojenie sadu a nabrezia, myslim ze sa uz magistrat a petrzalka dohodli kto to bude cele spravovat kedze doteraz sad riesila petrz a nabrezie magistrat takze novy asfalt tam bude asi az pri tejto akcii

Pochybujem. Už len to slovo plánuje sa je dosť na to, že k tomu v skutočnosti nepríde. Navyše všetko sa ukáže až ako dopadne architektonické stvárnenie revitalizácie SJK. Neviem si predstaviť ako by to chceli spojiť, keďže tá vyvýšená časť, po ktorej ide aj cesta a sú tam aj cylopruhy je zároveň aj ochranná hrádza. Jediné čo sa bude dať realizovať, že sa Viedenská cesta preklasifikuje na cyklistickú ulicu, kde budú mať absolútnu prednosť cyklisti aj od áut a tým pádom tam budú musieť ísť vodiči áut rýchlosťou akou ide napr. cyklista pred ním a dokonca aj s možnosťou ísť 2 cyklisti vedľa seba. Ten prístup pre motorizovaných návštevníkov tých dvoch prevádzok a UFA bude musieť byť zachovaný ako aj pre zásobovanie.
17.10.2022 - 16:20:10
01
Kľudne sa môže celá cesta zrušiť, spraví sa tam len cyklotrasa, kontrolovaný vjazd ako pri Bosorke v Petržalke. Zvyšok môže byť tráva, môžu sa tam zasadiť stromy, atď...
17.10.2022 - 16:29:29
00
keyboard_arrow_up