Existuju aj cyklisti, ( najmä cykloturisti - nie tí, čo denne dochádzajú bikom do práce ), čo sa radi "kochajú" výhľadom na Dunaj. Skrátka pomaly idú na bicykli po promenáde a pozerajú sa ...Novou cyklocestou ďalej od Dunaja táto sorta cyklistov asi nebude nadšená. Predpokladám, že možnosť ísť po promenáde popri Dunaju na biku v tomto mieste bude zakázaná. Alebo sa mýlim?? Článok som čítal a nevidel som tam o tom zmienku. Ale chápem, že nedá sa vyhovieť všetkým a veľa vecí je vec kompromisu. Ja, keď idem po promenáde na biku, radím sa medzi "kochačov" , bohužiaľ. Moc ma neláka predstava chodiť ďalej od Dunaja.
07.08.2023 - 09:32:53
00
Ved chodit popri Dunaji budes stale moct, s dorazom na slovo "chodit"=kracat :-)
07.08.2023 - 09:35:16
04
johnnySVK napísal:
Existuju aj cyklisti, ( najmä cykloturisti - nie tí, čo denne dochádzajú bikom do práce ), čo sa radi "kochajú" výhľadom na Dunaj. Skrátka pomaly idú na bicykli po promenáde a pozerajú sa ...Novou cyklocestou ďalej od Dunaja táto sorta cyklistov asi nebude nadšená. Predpokladám, že možnosť ísť po promenáde popri Dunaju na biku v tomto mieste bude zakázaná. Alebo sa mýlim?? Článok som čítal a nevidel som tam o tom zmienku. Ale chápem, že nedá sa vyhovieť všetkým a veľa vecí je vec kompromisu. Ja, keď idem po promenáde na biku, radím sa medzi "kochačov" , bohužiaľ. Moc ma neláka predstava chodiť ďalej od Dunaja.

jazdit po chodniku od SNP poza muzeum je zakazane aj teraz tak neviem co myslis
07.08.2023 - 10:05:11
10
Ehm, v centre na nábreží v prvom rade nemá čo cyklista sedieť na bicykli ale ho tlačiť vedľa seba, lebo to je chodník. To, že si s toho všetci urobili cyklodialnicu a mesto nato serie ( ešte aj Aufrichtová(bývalá starosta star.mesta) pred voľbami sa tam natáčala na bicykli) je druhá vec.
07.08.2023 - 10:07:32
01
Medzi Mostom SNP a Lanfranconi je zdieľaná komunikácia, tam je možné jazdiť.
07.08.2023 - 10:09:18
02
ale o tejto casti sa tu predsa nebavime
07.08.2023 - 10:19:27
02
haruspex napísal:
Ehm, v centre na nábreží v prvom rade nemá čo cyklista sedieť na bicykli ale ho tlačiť vedľa seba, lebo to je chodník. To, že si s toho všetci urobili cyklodialnicu a mesto nato serie ( ešte aj Aufrichtová(bývalá starosta star.mesta) pred voľbami sa tam natáčala na bicykli) je druhá vec.

nie kazdy sa bicykluje v teniskach a vzadu ma nosic s batozinou ;)
07.08.2023 - 10:23:04
00
Nech sa páči, vedľa je cesta. Či aj autom budeme chodiť po chodníku ?
07.08.2023 - 10:29:47
00
Niekto obhajuje porušovanie predpisov svojím drahým bicyklom a tretrami? ?
07.08.2023 - 10:30:53
00
scarinko napísal:
nie kazdy sa bicykluje v teniskach a vzadu ma nosic s batozinou ;)


Co tym chcel basnik povedat?
07.08.2023 - 10:35:14
00
Jano1987 napísal:
JOLI len ako to vyriešiť? Len zrušenie pruhu nepomôže. Treba napojiť cyklotrasu nejak na tú Pribinovu. Snáď to bude prehľadné

Na začiatok by bolo vhodné aby sa z tej rampy dalo dostať aj na cyklopruh, ktorý ide po moste smer Petržalka. Je to dosť fail, že sa pri tom už nepočítalo pri výstavbe. No teraz sme sa snáď už v projektovaní niekde posunuli a to čo si tam vykreslil ako závady a nedoriešené miesta sa budú najskôr riešiť až výstavbou električky po Pribinovej. To že sú pod námestím pred SND podzemné garáže nie je problém. Ak sa boja vybrácií, ktoré by mohli vznikať jazdou ponad garáže, tak sa proste zrušia v tejto časti podzemia a zasypú. Návštevníci divadla nemusia jazdiť na predstavenie iba autami a stále majú parkovisko k dispozícii za divadlom. A divadelníci tak isto nemusia parkovať v podzemí všetci ako ani všetci na predstavenie nemusia jazdiť autom. Električka práveže ešte zvýši dostupnosť SND aj MHDčkou. Je to len a len bonus pre celé to námestie.
07.08.2023 - 10:42:29
00
user_id napísal:
Co tym chcel basnik povedat?

toto

haruspex napísal:
Ehm, v centre na nábreží v prvom rade nemá čo cyklista sedieť na bicykli ale ho tlačiť vedľa seba, lebo to je chodník.

vs
johnnySVK napísal:
Existuju aj cyklisti, ( najmä cykloturisti - nie tí, čo denne dochádzajú bikom do práce ), čo sa radi "kochajú" výhľadom na Dunaj. Skrátka pomaly idú na bicykli po promenáde a pozerajú sa ...Novou cyklocestou ďalej od Dunaja táto sorta cyklistov asi nebude nadšená.


islo mi skor o to ze vzdy o zosadani a kracani vedla bicykla vypisuju prave "cyklisti" v teniskach lebo maju svoj svet obmedzeni len na svoj rozmer kedze ziaden iny nepoznaju :)

mozete pokracovat mimo tejto uvahy dalej

ja osobne po Vajanskeho nabrezi jazdim tak malo ze mi je to v podstate jedno co tam bude. A silno pochybujem ze cestaci tam jazdia preteky po chodniku kedze ten konci po 500m pri SNG, urcite jazdia po ceste. Problem su skor premotivovani cykloturisti na e-motorkach
07.08.2023 - 11:04:51
00
scarinko napísal:
ja osobne po Vajanskeho nabrezi jazdim tak malo ze mi je to v podstate jedno co tam bude. A silno pochybujem ze cestaci tam jazdia preteky po chodniku kedze ten konci po 500m pri SNG, urcite jazdia po ceste. Problem su skor premotivovani cykloturisti na e-motorkach

Ja zase to Fajnorovo a Vajanského vítam. Často tade jazdím smer Devínska alebo keď sa vraciam z Rakúska a zastavujem sa v Zuckermadli, tak do Ružinova idem vždy po NAGL a týchto dvoch nábrežiach. Nevyužívam ani ten úsek od Lanfranconi po SNP, lebo rýchlosť je násobne vyššia pri jazde ako by bolo bezpečné na tom chodníku so zmiešaným pohybom. Preto občas nechápem tých žiletkárov čo tam idú, ale neuberú z rýchlosti a preletia tam. To už naozaj nemôžu ísť po ceste? K ostatným sa nebudem vyjadrovať. To je mix výletníkov, rekreantov, cykloturistov a zťp cyklistov a pravidelne dochádzajúcich do centra a z centra mesta.
07.08.2023 - 11:23:40
01
to vážne sa zas debata zvrhla týmto spôsobom? práve preto, že sa od snp po starý most nedá ísť na biku inak ako po ceste sa robí tá úprava čo som sem dal ... všetko zhejtujete všetko ... a tí čo tvrdia, že je to málo komplexné ... ja pevne verím, že vo svojej profesii všetko riešite zásadne komplexne a netvoríte žíadne trvalodočasné rišenia a každý mesiac vás váš šéf vyhlasuje ako zamestnancov milénia ...
07.08.2023 - 11:27:01
112
JOLI
1) SND má vlastné parkovanie na druhej časti divadla smer Nivy
2) tie podzemné garáže, čo chceš zasypať niekomu patria a stály ho nie zrovna malé peniaze. Celé podzemné garáže sú okrem otvorov ako vstup a podobne robené na štýl ako bandaska. Ak upcháš otvory, maly by byť teoreticky a schopné plávať. Nikto nerátal s tým, že nad nimi budú jazdiť električky. Ani to, že to zasypeš nemusí znamenať, že to stačí.
3) ako som písal, električka potrebuje 6,5-7m pás na šírku a 5,5m na výšku. Pre predstavu, to je šírka 2 pruhov. To musíš nejak potiahnuť od Šafka, viesť to nejak popri Eurovea (nezabúdaj, že tam je výjazd z garáží), pred divadlo smer Most Apollo. Ten podľa mňa nemá svetlú výšku 5,5m, teda treba zahĺbiť trať do povrch v tom miestne. Samozrejme chceme tam mať cyklotrasu vedúcu z Apolla, musí tam byť cesta ešte. A kade ďalej pôjde električka? Tam sú nejaké budovy, čo bude treba búrať, ak tam chceš mať električku.
4) ako som spomínal vyššie, nie každý je nadšený, že cez to námestie pred SND bude jazdiť električka, keďže si ten priestor rozdelil.
5) väčšina návštevníkov využíva MHD na dopravu do SND.
07.08.2023 - 11:31:35
00
keyboard_arrow_up