toto asi nie je správna téma .... ale neviem, ktorá je. Dnes som v pétržke dostal vynadané a skoro ma po hlave paličkou trafil dôchodca zato, že som šiel smerom na starý most popri tom kanály po pravej strane ... Je tam zákaz a cyklista môže len po ľavej strane? Ja osobne sa tam vôbec nevyznám a len som hľadal cestu od daňového úradu do práce a šiel som po hlavnej ceste až som zbadal ten kanál ...
21.03.2024 - 11:21:53
00
Myslis ten dlazdeny novsi chodnik, co je oproti tomu staremu rozbitemu asfaltovemu pri Chorvatskom ramene, od Kauflandu po Nam.Hraniciarov?
Tiez mam pocit ze je to len pre chodcov,kociky a psickarov, ale ten pocit mi doteraz nezabranil tadial jazdit na biku i na kolobezke. Nie je tam totiz ziadna zakazova znacka.
21.03.2024 - 11:28:18
00
tie názvy nepoznám ale zrejme to bude ono ... takže žiaden zákaz ... môžem kľudne spávať

Prílohy:

kanál.jpg
kanál.jpg 121.67 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2024 - 11:30:24
00
Ano to som mal na mysli.
Je mozne ze ten stary chodnik na druhej strane je pre cyklistov, a tento novsi druhy je pre chodcov. Ale ako pisem, nikde som tam nevidel ziadny zakaz ani prikaz.
21.03.2024 - 11:31:57
01
to je pekna blbost, dost nedavno tam bola dokonca znacka B3 (zakaz vjazdu motorovym vozidlam) co z toho "chodnika" podla mna robi cestu len pesiaci si stale myslia ze ked tadial nechodi 10 aut za minutu tak je to chodnik a chodia vsade ako ovce.
Osobne si myslim ale nemam to uplne potvrdene ze je to cesta ktora zacina pri Nemocnici Antolska ako je hotel a tiahne sa popri drazdiaku a ramene dunaja.
dopravna znacka pri technopole
tym dlazdenym usekom to len predlzili
toto je z druhej strany
takze nabuduce daj dedkovi tretrou do zadku a posli ho kade lahsie

keby bol stary "chodnik" len pre cyklistov co teda nie je tak by tam musela byt znacka 221
urcite by tam neosadzali lavicky a kose a podobne.
je to tiez cesta kedze znacka je rovnaka
21.03.2024 - 13:49:07
00
Lapaloma tam urcite KOMy nahanal a preto dostal vynadane :lol:
21.03.2024 - 14:09:58
00
cestou do práce chodím aby som sa čo najmenej spotil ... ale ak je to segment chorvátske rameno MTB, tak mám PR z 2 pokusov :P
21.03.2024 - 14:52:02
01
mozno preto ze povodne to bolo MTB ale teraz si uz siel po dlazbe rychlejsie :D
21.03.2024 - 15:22:40
00
Pozdravujem toho xuja co nevie do zakruty do ktorej nevidi pribrzdit ale si to dava cez protismer. Jedine stastie ze som bol na mtb a vylet mimo cestu nema ziadne nasledky.
Byt tam rodic s deckom tak to do nich asi napali. ?
Tu
31.03.2024 - 18:35:13
02
nič nové pod slnkom. Napriek tomu, že tam je značka Daj prednosť v jazde, tak to tam ľudia vo veľkom ignorujú
31.03.2024 - 19:10:42
00
Az na to, ze scarinko mal skoro koliznu situaciu dalej, za krizovatkou v smere na Vrakunu.
31.03.2024 - 19:23:29
00
Nie na krizovatke ale na rohu tej budovy.
31.03.2024 - 20:07:14
00
moja chyba. Ale tam tiež ľudia letia, ako by to bola jednosmerka v ich smere.
31.03.2024 - 20:25:09
00
To je inak smutne. Na zaciatku tam nebolo zrkadlo a prislo mi to ako velmi nebezpecny usek. Od kedy pridali zrkadlo, to beriem uplne v pohode, ved vidim, ci je volno, alebo sa niekto blizi. Ze to niekto nevie vyuzivat a vyruti sa tam do protismeru, je fakt nonsens. Ved ide aj o jeho zdravie...
(Aby to niekto zle nepochopil, ani s vyuzitim zrkadla tu zakrutu neberiem protismerom. Len ak vidim niekoho v protismere, brzdim preventivne ovela viac)
31.03.2024 - 20:50:55
01
To isté máš aj na tej novej cyklotrase, ako je križovatka Prístavná - Pribinova, čo ide od Mosta Apollo, tam si to tiež kopa cyklistov reže (o ignorovaní červenej škoda hovoriť, ak pokračujú rovno smer Landererova), v Petržalke ako sa cyklotrasa pri Chorvátskom ramene napája na hrádzu pri čističke (značky, trojuholníky dole na cyklotrase a 2 zrkadlá ale napriek tomu si tam kopa ľudí vpáli, ako keby tam nikto nemal byť, pritom je to veľmi frekventované miesto so zlým výhľadom), kúsok ďalej prechádza cyklotrasa cez cestu, čo ide od betonárky k ProCare na Betliarskej, byť tam menší kopec, kopa ľudí ani nespomalí a to tade chodia plné nákladiaky, Petržalské korzo, kde sa to križuje s 2 cestami po ceste, tak tam každý šofér preventívne spomalí, lebo cyklista/chodec si idú rovno, ani nemajú námahu sa pozrieť, či niečo ide, zjazd z Mosta SNP v Petržalke ako sa to napája na Viedenskú cestu, proste nezáujem, idem, križovatka Viedenská cesta pri Divadle Aréna, ako je zjazd so Starého mosta, kto ide rovno má prednosť, aspoň tak sa správajú, prechod na Starom moste na Petržalskej strane cez električkovú trať, tiež si to tam slušne režú a nie raz som videl, ako električka zvonila, že nebuď blbec, Na Vajanského sa ignorujú semafory vo všetkých smeroch, v smere na Starý most tam hrozí "len" zrážka s chodcami, v opačnom smere ako je Štúrovo námestie a neskôr semafory za Hotelom Devín vychádzajú sprava električka, resp. autá. Tých miest je habadej, kde sa jazdí ako keby tam bol človek sám.
31.03.2024 - 23:13:01
02
keyboard_arrow_up