https://www.facebook.com/Bratislava.sk/posts/831446690251703

PRVÝ ÚSEK CYKLOTRASY NA DEVÍNSKEJ CESTE JE DOKONČENÝ
Hlavné mesto ukončilo realizáciu prvého úseku cyklotrasy na Devínskej ceste, ktorá bude v budúcnosti spájať Karlovu Ves s Devínom. Úsek s názvom Tieňava má jeden kilometer a vedie v príjemnom prostredí cez les mimo hlavnej cesty po asfaltovej cestičke so šírkou 3 metre.
Realizácia prebiehala v mesiacoch október a november. Cyklotrasa za kameňolomom v smere z Devína priechodom pre cyklistov križuje úrovňovo Devínsku cestu a napája sa na starú cestu, vedie okolo domov a chát a ďalej po svahu cez les, má šírku 3 m a asfaltový povrch. Cyklistická trasa je vedená samostatne mimo hlavnej cesty. Celková dĺžka trasy Tieňava je 1018 metrov. Zhotoviteľom bola spoločnosť SKANSA SK, a.s., náklady na realizáciu dosiahli výšku 28 995,12 EUR bez DPH. Pôvodne sa náklady predpokladali vo výške 61 tisíc eur, zjednodušením projektu a súťažou tak prišlo k úspore viac ako 50% ceny. Súčasťou prác bol nový asfaltový povrch, odvodnenie, priechody pre cyklistov, spevnenie povrchu, vybudovanie novej zastávky MHD a značenie.
Hlavné mesto v roku 2012 vypísalo urbanisticko-architektonickú súťaž, v ktorej rozhodlo o definitívnom vedení cyklotrasy. Úsek Tieňava je prvým zrealizovaným úsekom. Celková dĺžka trasy medzi Karlovou Vsou a Devínom bude mať po dobudovaní 5 kilometrov.
01.12.2014 - 11:44:36
00
nj to bolo prejazde aj doteraz len teda nahodili novy asfalt takze prejde aj na cestaku
01.12.2014 - 14:09:16
00
Co sa im minula nafta? Preco len 1 km?
01.12.2014 - 16:41:16
00
tadial som tiez uz parkrat skusmo isiel. no nic, aspon maju domaci peknu novu asfaltku, inak to ma zmysel len v smere od karlovky do devina, v opacnom smere je to kvoli tomu dvojitemu krizovaniu uplne na hovno.
dufam ze vodici nebudu vytrubovat na cyklistov co v tom smere budu jazdit po hlavnej! hlavne nie vodici autobusov.
nemame ziadnu povinnost pouzit hentu nepodarenu cyklocestu.

lubor - lebo ta cesta nema ziadne pokracovanie, je to len taka prijazdovka pre tamojsie domy, a na oboch koncoch usti na hlavnu.
01.12.2014 - 19:33:27
00
súhlasím je to celé ičovina,majitelia domov budú mať peknú príjazdovú cestu.

...nafta sa neminula,ale prišli volby tak dúfam,že tento paškvil nebude pokračovať.
01.12.2014 - 21:25:23
00
nj to bolo prejazde aj doteraz len teda nahodili novy asfalt takze prejde aj na cestaku


Myslíš? Videli ste vôbec niekto ten 1 km úžasnej cyklotrasy. No ja áno a to dnes. To je hrôza. Takto odfláknutú prácu a šlendriánstvo ako pozostatok Ftáčnikovej práce čo sa týka budovania cyklotrás v meste asi dlho nič neprekoná.

Nech sa páči. Vidíte ten nový asfalt?
farm9.staticflickr.com

farm9.staticflickr.com

Ako píše triki, dúfam, že takto nastavený projekt sa realizovať ďalej nebude.
20.12.2014 - 22:01:03
00
Kde sa podel ten novy cierny asfalt? Alebo je na nom tolko blata?
21.12.2014 - 08:58:44
00
Tak preto ušetrili viac ako 50% z plánovaného rozpočtu.
21.12.2014 - 09:31:33
00
idealne na cestak nie? :)
21.12.2014 - 09:52:20
00
nechcem sa zastavat zlodejskeho vedenia mesta, ale hentake cudo je aj tuna v SUI bez problemov oznacene kludne ako oficialna cyklotrasa (su aj cyklotrasy vyslovene oznacene pre MTB bajky ale tam ide fakt o kamene/korene a podobne na normalny bike nevhodne veci)
po podobnych (aj horsich) povrchoch jazdim s cestakom pravidelne a nic sa mu nestane :) hento by som povedal je este pomerne luxusna cesticka (podla tych foto minimalne)
na druhu stranu ak tvrdia ze to vyasfaltovali tak je to mimoriadne usmevne :D asi ten asfalt skoncil u niekoho ako prijazdova cesta k sukromnej chatke :D
21.12.2014 - 19:38:35
00
ja tiez neviem ci to vyasfaltovali, ale tak ma napadlo ze ci to nie je to nahodou blato splachnute z lesa, a nasledne ujazdene autami, ktore tam casto jazdia k domom.
no aj tak je to jedno, po hlavnej ceste je aj tak lepsie ist.
21.12.2014 - 20:57:24
00
Prosím Vás nefilozofujte tu, kde sa stratil asfalt. Proste je to v stave aké to tam bolo roky kedy pôvodný asfalt postupne tak zvetral, že tam ostalo iba hrubšie kamenivo vyplnené nánosmi zeminy a trávy za tie roky. Žiadne nánosy zeminy z dažďov pod, ktorými sa skrýva čiernočierny nový asfalt.
Chodte sa tam previesť a nevypisujte tu bludy.

ice29, včera som sa rozprával s Ferim. Vracal sa domov na východ, tak sa zastavil na kus reči v BA pozrieť kamošov. Veľa toho síce nepojazdil, ale čo aspoň ukazoval fotky tak cyklopruhy boli buď súčasťou cesty, alebo išli na vyvýšenom telese a obrubníkom oddelenom páse asfaltu.
Ako som sa dozvedel, tak ty si prepadol vyslovene cyklokrosu. Tak sa ani nedivím, že jazdíš tréningovo aj po nejakej tej lesnej cestičke. Respektíve je ti to jedno po čom s cesťákom ideš. Samozrejme cesťák zvládne aj takýto terén, zopárkrát som sa presúval vrámci tohto nášho rakúskeho pohraničia aj ja na cesťáku po šotolinovej ceste. No keď neexistuje asfaltový úsek cyklotrasy, tak idem po súbežnej okreske.
Nezľahčoval by som toto katastrofálne budovanie cyklistickej infraštruktúry v BA tým, že aj vo Švajci sú také. Tu je proste projekt, ktorý hovorí o povrchu cyklocesty ako asfaltový povrch. Aký je však výsledok vidieť na fotkách.
21.12.2014 - 22:42:56
00
a co su potom tie fotky hore v odkaze na facebook? myslis ze tie fotky su z nejakej inej cyklocesty?
21.12.2014 - 22:51:04
00
Všimni si prvú fotku, kde asfalt končí presne tam, kde zelená farba. Takú istú fotku som sem dal tiež, len pohľad je z tej hlinenej cesty. Áno, kúsok vyššie som už videl fliačik nového asfaltu. Predpokladám, že ten úsek už bol v tak kráterovom stave, že to radšej vyasfaltovali. Aj na štvrtej fotke z fb môžeš vidieť ako skončí ďalej nový povrch, začína rozrýpaný starý asfalt a za ním zase pokračuje nový povrch. Alebo na ďalšej fotke je zachytený iba starý asfaltový úsek, ktorý bol napodiv v dobrom stave.
Nech je ako je. Projekt hovorí o cykloceste určenej prioritne a jedine pre cyklistov. Toto je fľakatý paškvil, kde z príjazdovej cesty pre záhradkárov urobili spoločnú cyklocestu s autami. Preto by mal tento projekt ako bol schválený radšej skončiť, pokiaľ sa neprepracuje do normálneho stavu.
21.12.2014 - 23:07:38
00
Dnes som siel z prace po tej novej cyklotrase nad devinskou cestou
Absolutne nechapem jej vyznam, okej mozno spestrenie, ale inak hlupost na druhu, a ostava len dufat, ze to bude mat rozumne pokracovanie este v tomto storoci
18.05.2015 - 20:08:36
00
keyboard_arrow_up