Mám garmin nuvi 550. Keď si v mapsource vytvorím trasu a tú odošlem do gps, tak v pohode mi ju vykreslí presne tak ako je v pc.
Používam originál
mapy slovakia Topo 3 standard. Vyberiem trasu a dám ju len zobraziť a potom v teréne sa môžem pohybovať presne podľa zobrazenej trasy.
V marci sa chystám na 8 dňový pochod z Topoľčian do Postřelmova (cca 280km).
Kvôli batériám v 550-ke som si požičal Etrex 30. Ten má tužkové baterky.
A tu je problém.
Keď si do Etrex-u odošlem trasy pripravené v mapsorce (mapové podklady sú stále rovnaké) tak ten buď zobrazí trasu takto:
- na turistickej značenej trase (Tzt) medzi dvomi bodmi je vykreslená priamka a mimo
Tzt vykresluje trasu presne tak ako je naklikaná v mapsource nad vrstvou lesných
ciest. Natavenie Etrex: v položke nastavenie>smerovanie>metóda navádzania>mimo cesty.
- ak je vykreslená trasa medzi dvomi bodmi na Tzt tak potom nezobrazuje korektne trasu
naklikanú napr. nad vrstvou lesných ciest v maporce. Vykreslí najbližšie spojnice z
Tzt k bodu mojej trasy, ktorá vedie mimo Tzt. Natavenie Etrex: v položke
nastavenie>smerovanie>metóda navádzania>na ceste počas vzdialenosti.
Predpokladám, že je to v nastaveniach etrex-u. Nemôžem na to prísť.